Skocz do zawartości

Scania R500 Atelier Black & White


Bodzio

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 164
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzień dobry. Dzisiaj skończyłem silnik . Został wmontowany na stałe do ramy .Jedynie brakuje w nim filtru powietrza , który czeka na pomalowanie połyskiem.Przyklejony został tak że układ wydechowy. Dzisiaj zdecydowałem się na kolorystykę. Środek otrzyma czarno(mat)-beżowe malowanie.Na razie mam pomalowane wszystko czarnym matem . Tak więc przez najbliższy czas będę pracował nad wnętrzem. A oto fotki silnika :

1177110.jpg 1177196.jpg 1177197.jpg

 

I w końcu przymiarka kabiny :

1177221.jpg 1177222.jpg 1177224.jpg

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy kabinka będzie malowana

 

Jasne że tak .Tą fotkę zrobiłem żeby ogólnie zobaczyć jak kabina komponuję się ramą. Ale do malowania kabiny jeszcze daleka droga ... Chyba w święta Bożego Narodzenia będę przy niej kombinował (więcej wolnego czasu - lepsze efekty działania ) , muszę jeszcze dokupić parę niezbędnych rzeczy do maskowania(taśma itp.). I myślę że przed świętami do zbieram jeszcze trochę więcej kaski i zakupie do Scani naczepę

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Tak więc wczoraj zostało pomalowane wnętrze Scani na czarny mat. A oto fotki :

 

1179316.jpg 1179317.jpg 1179319.jpg

 

Ten beżowy element został pomalowany i włożony na próbę . W wnętrzu pojawią się 2x Fotele (beżowe) , deska rozdzielcza (beżowa) z czarno-beżową kierownicą , beżowe poręcze,białe leżanki i coś może jeszcze \

 

To co pisałem w poście wyżej o planach co do malowania ... Tak więc w najbliższym czasie jak tylko skończę wnętrze zacznę malowanie kabiny .Spreje,i narzędzia już zakupiłem do pomalowania(oprócz nowego Trailera i foli chromowanej,bo te dwie rzeczy raczej nie nadają się do malowania ) .

1179320.jpg

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny post pod postem ... Pracę nad wnętrzem oceniam gdzieś na 60 % , wystarczy wszystko powklejać gdzieniegdzie coś podmalować i wnętrze będzie skończone Wczoraj pomalowałem także zbiornik paliwa,wyszło chyba nawet przyzwoicie ... Tylko nie wiem czy malować obejmy na czarno . Moim zdaniem bez tych czarnych ''pasków'' wygląda też dobrze . Ale znając Was zmusicie mnie do ich pomalowania Do ramy przykleiłem parę srebrnych drobiazgów:blachę ryflowaną itp. oraz filtr powietrza . Maluje na czarny połysk tylne nadkola , schodki (te które znajdują się koło zbiornika paliwa.Jeszcze dzisiaj posklejałem zderzak do kupy oraz ponownie zaszpachlowałem w niektórych miejscach kabinę. A oto fotki dzisiejszych zmagań :

 

1182077.jpg 1182079.jpg 1182080.jpg 1182081.jpg 1182084.jpg 1182086.jpg 1182087.jpg 1182094.jpg 1182096.jpg 1182097.jpg 1182098.jpg 1182099.jpg 1182100.jpg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przez ten weekend pracowałem nad wykończeniem wnętrza . Wszystko już posklejane do kupy . Myślę jeszcze jak urozmaicić wnętrze mojej Scani. Z nudów dzisiaj dorobiłem obejmy na zbiornikach powietrza i zbiorniku paliwa .W kabinie zainstalowałem kabelek i gruchę od CB oraz zrobiłem taki sobie laptop (na próbę).W środku pojawi się jeszcze tabliczka z napisem Scania i emblemat Scani.A oto fotki (sorrki za jakość ):

 

1192968.jpg 1192969.jpg 1192970.jpg 1192971.jpg 1192973.jpg 1192988.jpg 1192974.jpg 1192986.jpg 1192989.jpg 1192992.jpg

 

A to coś podobne do laptopa pojawi się w kabinie , tylko wykonam go jeszcze raz (ładniej ):

1192994.jpg

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą skończyłem boczki drzwi :

1193198.jpg

 

A tu pomalowane na czarny,połysk tylne nadkola:

1193200.jpg

 

Oraz ''tabliczka'' , która pojawi się na desce rozdzielczej,przy szybie :

1193212.jpg

 

Tak więc plan na przyszłość mam taki : Kupić podkład i jeszcze jedną puszkę czarnego spreju i zacząć malować kabinę itd.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z kolegą Szałek_CMG, przewód do gruchy od CB powinien być czarny (nie widziałem jeszcze innego koloru), a dodatkowo jest za gruby i za duże oczko. Zobacz jak ja zrobiłem - jest u mnie zrobiony z drutu z zestawu akcesoriów - przewód do podłączenia naczepy do konia, jednak bez izolacji i zwijany na szpilce.

Poza tym OK.

Mogłeś też podnieść górną leżankę, aby była już w globie, jak jest w oryginale - wysokość z instrukcji to błąd Italerki (a raczej uproszczenie).

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z kolegą Szałek_CMG, przewód do gruchy od CB powinien być czarny

 

Ok.Tak więc przerobie ten przewód od CB,na właściwy kolor i grubość .

 

Mogłeś też podnieść górną leżankę

 

A leżankę już niestety zostawię tak jak jest ...

 

Dzięki panowie .

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że dość często pojawia się ten błąd z kablem od mikrofonu CB. Wytłumaczenie jest bardzo proste- ten kolorowy przewód który często zwisa za szybą, to jest przewód od powietrza. W kabinie jest taki zawór od powietrza (nie zawsze) do którego podłącza się wąż i pistolet do przedmuchiwania. Jest to najlepsze narzędzie do sprzątania wnętrza samochodu szybko i efektywnie A wąż, żeby się gdzieś nie walał, po prostu czasem się wiesza gdzieś na górze, a czasem odkręca po użyciu. Zależy od kiermana

 

 

Wnętrze bardzo ladne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,wiem że istnieje taki ''bajer'' do sprzątania ,ale to domyślnie miał być rzeczywiście kabel od CB . Dzisiaj siadłem sobie tylko na chwile przy modelu by poprawić ten błąd ,no i efekt chyba lepszy(kabel jeszcze nie jest finalnie skończony) :

 

1197291.jpg

 

A tu takie porównanie . Stary ''pręt'' vs ''drucik''

1197293.jpg

 

A mam takie pytanko do Was . Czy ten zielony przewód był by odpowiedni do zrobienia przewodów które podpina się do naczepy ? Za wszelakie info dzięki.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CB wygląda teraz bardzo elegancko. Ten zielony kabelek nadawłby się do zrobienia przewodów do podłączenia naczepy, tyle tylko, że musiałbyś go przemalować, bo z tego co się orientuję to są trzy kable (czarny, czerwony i żółty).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W ten weekend udało mi się tylko zrobić te rzeczy :

-Dokleić zbiornik paliwa do ramy,

-Dokleić tak że schodki

 

No i to by było na tyle... Teraz jak tylko skończę finalnie wnętrze zabieram się za malowanie kabiny , ale muszę zrobić małe zakupy w modelarskim . Mam takie pytanko do Was , czy jak bym chciał kupić jedną rzecz w sklepie internetowym (tu dokładnie chodzi mi o taśmę Tamiya ) to czy też płaci się się to 12zł (priorytet),czy też może mniej Za wszelkie info

 

A oto takie poglądowe fotki jak Scania prezentuję się na dzień dzisiejszy :

1206543.jpg 1206556.jpg 1206560.jpg

 

To do zobaczenia wkrótce

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj z nudów pomyślałem co by tu jeszcze dorobić/domalować do ''erki'' . Tak sobie patrząc na koła przednie a tylne coś mi tu nie pasowało ... W przodzie piasty są czarne a z tyłu chromowane ... Zdjąłem z bliźniaków opony z i pomalowałem na czarno tylne piasty oraz śruby Myślę że lepiej się taka kolorystyka prezentuję . A tu fotki :

1219256.jpg 1219330.jpg

 

Zamieszczam również zdjęcie układu wydechowego

1219318.jpg

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.