Skocz do zawartości

StuG III C/D Trumpeter + Aber + Part 1/72


temir 2

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam!

Osobiście uważam, że wcześniej było o wiele lepiej.

 

Mi bardziej pasowaloby takie roztopowe podwozie, czyli ciemne, blotniste.

 

naprawdę super wygląda

 

Super! Taki posępny klimat ma!

 

Niniejszym uważam mini - plebiscyt za roztrzygnięty 1 : 3 za aktualnym wariantem błotka (+ debata samego z sobą ) a opinie przyjmuję jako wiąrzące ( oczywiście dziękuję za każdą jedną )

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

chociaż osobiście zrobiłbym coś w tym guście:

Rozważałem nad czymś w tym stylu , przerobiłem ideę ośnieżenia by na koniec wybrać wariant "wyschnięty zmrożony nie zaśnieżony" .

 

UZASADNIENIE:

- najpierw moja "legenda" :

Po zastopowaniu sowieckiej kontrofenzywy spod Moskwy na przełomie 41/42 roku front wschodni w cntrum zamarł tworząc min. tzw."występ briański" z punktem centralnym w okolicy Syczewki. Tam też szlajał się inkryminowany delikwent (błotko). Po krótkotrwałej odwilży z północy napłyneły masy lodowatego, suchego arktcznego powietrza i towarzyszące im mroźne wiatry które wymuchały śnieg i skuły błotną breję na skałę (brak śnieżku a za to zaschnięte błocko) tworząc lodwatą pustynię .

Oczywiście to tylko żart i wytwór mojej spaczonej wyobraźni

 

- a trochę bardziej poważnie:

W naturze StuGi posiadają charakterystyczną przysadzistą sylwetkę z nieproprcjonalnie niską w stosunku do dołu kadłuba nadbudową. Wykonując model pojazdu w wariancie z bardzo ciemnym błotem na spodzie kadłuba otrzymałbym praktycznie dwubarwną bryłę z nieczytelnymi (optycznie) detalami podwozia, wyglądało by to jak nasadzona biała, prawie monochromatyczna nadbudowa na czarną bryłę (stosunkowo duży obszar ciemnego zabłocenia). Oczywiście gdybym zbudował do tego jakąś najskromniejszą nawet winetkę nadającą kontekst takiemu ciemnemu ubłoceniu wszystko byłoby w porządku - a tu tak: model solowy, umieszczony jedynie w wyimaginowanym krajobrazie . Zmuszony tym wybrałem coś kompromisowego - błoto ciemne ale nie aż tak bardzo. Takie krajem piekła, krajem nieba , no i póki co wygląda to tak (i raczej tak już zostanie):

 

40ba3e684c01d9b1.jpg

ae67ce2e522f31d3.jpg

15181e17db65ab60.jpg

77bebdc59fd6aad9.jpg

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz sie tłumaczyć

Poprostu ja zrobiłbym tak, bo lubie taki mocny kontrast.

W planach ma jakiegos IS w zimowym malowaniu.

Dla mnie jestes mistrzem w zdobieniu modeli blaszkami.

Natomiast osobiscie wole zrobic podstawke w czasie który musialbym poświęcić ne te wlasnie blaszki, które tobie tak pieknie wychodza.

Wiadomo każdy ma swoja droge.

 

Po krótkotrwałej odwilży z północy napłyneły masy lodowatego, suchego arktcznego powietrza i towarzyszące im mroźne wiatry które wymuchały śnieg i skuły błotną breję na skałę (brak śnieżku a za to zaschnięte błocko) tworząc lodwatą pustynię

NORMALNIE MICKIEWICZ,

albo jakas pogodynka z TVN.

Pozdrawiam serdecznie Czarek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model zajefajny. Zadziwiają mnie ludzie którzy robią tak wspaniałe modele w tej skali. Ty i Czak45 jesteście chyba jednymi z najlepszych w tej skali .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Nie musisz sie tłumaczyć

E to żadne tłuczenie! To tylko taka przykładowa "podpórka ideowa" którą stosuję na własny użytek gdy trybikuję "jak by to wyglądało naprawdę tak jak ja to sobie wyobrażam że mogło by wyglądać" przed malowaniem modelu (a często nawet zanim zacznę jego budowę) np. tj. poniżej :

 

temir 2 napisał:

Po krótkotrwałej odwilży z północy napłyneły masy lodowatego, suchego arktcznego powietrza i towarzyszące im mroźne wiatry które wymuchały śnieg i skuły błotną breję na skałę (brak śnieżku a za to zaschnięte błocko) tworząc lodwatą pustynię

 

NORMALNIE MICKIEWICZ,

albo jakas pogodynka z TVN.

 

Uchachałem się setnie jak to przeczytałem!

Użyłem specjalnie dla żartu takiej "synoptycznej" formy .

 

Ty i Czak45 jesteście chyba jednymi z najlepszych w tej skali

 

Dla mnie jestes mistrzem w zdobieniu modeli blaszkami

 

Czuję się skrępowany takimi pochwałami ale nie powiem żeby nie było mi miło to słyszeć . Dzięki . Traktuję to jako zachęte do dalszego modelowania i utrzymania osiągniętego poziomu .

 

osobiscie wole zrobic podstawke w czasie który musialbym poświęcić ne te wlasnie blaszki

 

Niedościgły ideał - mieć czas zrobić jedno i drugie... Pomarzyć tylko...

 

StuG w zasadzie gotowy - nie przychodzi mi już nic do głowy co by tu jeszcze dodać lub zmienić więc najprawdopodobniej wrzucę fotki do Galerii. Nie powinno się z takimi rzeczami zbytnio zwlekać bo można przedobrzyć i walnąć na finiszu jakiegoś koszmarnego babola który zrujnuje cały dotychczasowy wysiłek (a bywało już tak, oj bywało ).

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że poszedłeś swoją drogą w/s błota. Myślę, że większośżć z nas połasiłą by się na błyszczące i ciemne - styl Charków 43

Czy z tyłu są Ostketten?

Też planuję Stug'a i będę musiał coś wykombinować w tej materii:

http://www.smallscaleafvforum.com/forum/viewtopic.php?t=2690&start=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czy z tyłu są Ostketten?

Nie - ponieważ producent nie przewidział zapasowych odcinków gąsienic podprowadziłem ten kawałek ze stareńkiego wraku Pz.III nieboszczki ESCI - na zapas nadają się idealnie.

 

Też planuję Stug'a i będę musiał coś wykombinować w tej materii:

http://www.smallscaleafvforum.com/forum/viewtopic.php?t=2690&start=0

Ciekawe przedsięwzięcie . Też mnie "kręcą" takie wzbogacone betonem póżne StuGi. Może kiedyś skuszę się na taką lub podobną modyfikację - jest w czym wybierać.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Poniważ już nic mądrego nie mogłem wymyślić (a same tylko głupoty ) zabawę uznałem za skończoną .

Niniejszym zapraszam do galerii:

 

viewtopic.php?p=183474#183474

 

Dziękuję wszyskim za opinie i uwagi które przyczyniły się do powstania modelu w takiej właśnie postaci

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.