Skocz do zawartości

Opel Team Holzer


Marcus05

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów

Oto moja relacja z montażu modelu Tamiya Opel Astra V8 Coupe w wydaniu Opel Team Holzer

 

c45c6aa094892e9cm.jpg

 

na początek nadmienie że model jest poskładany narazie bez kleju tam gdzie jest to możliwe, jest lekko zagruntowany i czeka na właściwy kolor.

 

881a3806c88ba1adm.jpg e1ecda4f52787f84m.jpg 07cc178eef09f87am.jpg 34a7d51179ca07edm.jpg 72e4fa3a7cfcafebm.jpg 3faa9f3bd5ec8e0fm.jpg

 

Pozd Marcus

p.s. uwagi mile widziane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieżle się to cacko prezentuje.. A model wyposarzysz w pasy..i czy mnie sie wydaje czy klatka jest niekompletna ??

Bo jeśli tak to powinieneś zrobić krzyż w częsci dachowej. Nad głową kierowcy. Wymogi FIA co do wyścigów klasy TOCA jak i DTM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieżle się to cacko prezentuje.. A model wyposarzysz w pasy..i czy mnie sie wydaje czy klatka jest niekompletna ??

Bo jeśli tak to powinieneś zrobić krzyż w częsci dachowej. Nad głową kierowcy. Wymogi FIA co do wyścigów klasy TOCA jak i DTM

 

Bo widzisz, to jest model, dzwi otwierają sie do góry ;), a tak małych zawiasów nie ma ;), więc musi byc ta wycięta klatka by można było wlożyć/zaczepić/podwiesić/zainstalować dzwi ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oboje macie racje po pierwsze klatka jest "nie kompletna" bo jak pisałem wcześniej model jest prawie złożony bez kleju, po drugie jest w to miejsce przewidziana jeszcze jedna część stanowiąca wzmocnienie klatki i dachu, po trzecie w skład "pudła" wchodzą metalowe skręcane zawiasy i są mocowane właśnie do tej części.

 

Wekkend i rodzinka nie sprzyja pracą ale mam już na czym jezdzić . 1651da0dbdcc4b7am.jpg

Pozdr Marcus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy post tutaj to się przywitam jak nakazuje przyzwoitość – cześć i czołem.

A teraz kilka słów w temacie.

Większość elementów chassis na zdjęciach powinna być wyklejona kalką imitującą włókna węglowe lub wymalowana w sposób imitujący włókno węglowe np. przy wykorzystaniu siatki jak to pokazuje Tamiya na swojej stronie.

W swoim kastę malowałem Humbrolem 18 - pomarańczowy ale jest za jasny i powinien być przyciemniony tak na oko 1:1 Humbrolem 19 (czerwony).

Przeszlifuj też opony bo został na nich szew.

Mojego możesz zobaczyć tutaj.

Będę sobie śledził ten wątek tak z sentymentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swoim kastę malowałem Humbrolem 18 - pomarańczowy ale jest za jasny i powinien być przyciemniony tak na oko 1:1 Humbrolem 19 (czerwony).

Przeszlifuj też opony bo został na nich szew.

 

Witaj Portalus na naszym Forum

 

Do nadwozia mam zalecany kolor przez producenta czyli TS31 więc myślę że będzie dobrze, a co do opon to masz racje trzeba je troche wyrównać. Fotografia cyfrowa obnaża to co nie widzi oko

 

Pozdr Marcus

p.s Witaj Elefantes, zgodnie z umową zacząłem :-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o to mi chodziło, też ostatnio wydałem kupę szmalu/zielonych itd. więc wiem co to jest hobby, pytam z tego względu, iż widziałem taki model za ok 60 zł co mnie nie samowicie zdziwiło gdzie chociażby u mnie w mieście w sklepie kosztuje 120 o_O.

Ale już o nic nie pytam ;). Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Portalus niezłe wygląda Twoja Astra. Powiedz mi czy elementy w twoim modelu imitujące włukno węglowe to sa kalkomanie z zestawu czy zamawiałeś gdzieś arkusze imitujace włuknoszklane??

 

Marcus05 przeszlifujesz oponki będzie superowsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włókno węglowe na podwoziu to zestaw dedykowany SMS (www.scalemotorsport.com).

Włókno węglowe w kokpicie to częściowo kalki SMS a częściowo kalki Reneissance.

Ostatnio, chyba na AF, widziałem jak ktoś (chyba Gionic?) robił imitację włókien węglowych w następujący sposób:

- całość pomalowana odpowiednim lakierem metalicznym,

- na to kalka własnej produkcji będąca w istocie czarnymi paskami i przeźroczystymi przerwami między nimi,

- efekt identyczny ze standardowymi kalkami SMS (nie tymi z serii Hi-Definition).

Włókno szklane?

Kalek nie widziałem ale chodzi chyba o uzyskanie odpowiedniej faktury, jeśli tak to też to gdzieś w sieci widziałem. Polegało to chyba na naklejeniu na element bardzo rzadkim klejem chyba chusteczki higienicznej i pomalowaniu tego. Wyglądało dość realistycznie. Niestety nie pamiętam gdzie to widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Portalus

Zobaczyłem Twoje wykonanie Astry no i moge tylko napisać, jak uda mi się choć w połowie tak dobrze ją wykonać to będę z siebie zadowolony. Niestety, ale robię ten model " z pudła" dla wprawy, więc nie będę stosował żadnych dodatków waloryzacyjnych. Jest to wprawka przed czymś większym i wymagającym. Dzisiaj wziąłem się za kolorystykę nadwozia i po pierwszej próbie użycia Tamiya w spray-u wyszedłem załamany z modelarni, ale współczesna chemia działa cuda z farbami i wieczorem doszedłem do właściwej struktury i jestem pełny nadzieji że może jutro mi się uda położyć odpowiedni lakier na karoserię

 

p.s. parę dni urrlopu, Rodzinka czeka więc jadę w Polskę. cdn po 03.09

 

Pozdr Marcus :-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
p.s. parę dni urrlopu,...

 

No to urlop się zakończył, chciałem Wam przedstawic efekt końcowy, wiem że narażam się na "cięgi" przedstawijąc Astrę w takim malowaniu ale każdy ma wybór wykonania a ja uwielbiam modele w czarnym kolorze, więc albo Forum skomentuje albo tylko poogląda. Mnie osobiście się podoba a wybór należy do Was .

ef19bc41766067f9.jpg

4d6ad88f2b25f002.jpg

681dffacf1b76504.jpg

82f95832563459f8.jpg

a49aec330ce888df.jpg

 

Pozdr Marcus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

???

Nie rozumiem, kompletnie bez sensu.

Jak już chciałeś zrobić coś oryginalnego to mogłeś wykonać całe malowanie według własnego pomysłu.

Odnośnie warsztatu to wiesz chyba nad czym powinieneś jeszcze popracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam model jest OK, chociaż nie ustrzegłeś się kilku małych błędów.

Ale tak jak napisał portalus, jak już chciałeś zrobić po swojemu to już w całości. A nie kalkomanie oryginalne a kolorek nie wiadomo skąd się wziął ( do tych kalkomanii powinien być pomarańczowy a nie czarny)

Dlatego wygląda tak nijak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak gdyby nie to ze lakier niezgadza sie z orginałem to nie mam jakiś szczegulnych uwag co do modelu. Ponieważ jest to model klasy DTM pokusił bym się o zawleczke w śrubie centralnej mocujacej felge. Troskzu niektóre kalki sa krzywo i chyba jeden dunlop na tylnim zderzaku się lekko odkleił.

 

Gdyby nie błędy i kolorek model byłby pewnie rewelacyjny a tak to jest dobry.

 

Ale nie przejmój się moimi słowami bo wiem że i tak bredze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.