Skocz do zawartości

Scania R500 V8 - relacja z budowy


Serek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 96
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Serek, czy słyszałes o takiej funkcji jak:

edytuj czy zmień posta??

Co do szybki... juz pomijając i niekomentując dziwnego dla mnie faktu, mycia szybki rozpuszczalnikiem na acetonie ( ) to nie można by jej jakoś samemu wyprodukować?? Są na to sposoby

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam pardzo za te posty dziagawa trudno będzie wykonać taką szybę ma ok 10 zm długość i na końcach jest pozawijana :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serek napisałeś trzy posty w tym samym temacie w przeciagu trzech minut. Nastepnym razem edytuj posty

Ps.

Skoro nie miałeś GG do Miłosza, to mogłeś napisać do niego na PW - Prywatna Wiadomość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc chyba na tym zakońćzymy relację albowiem scania jest już ukończona po za przednią pękniętą szybką, będe ją miał dopiero ok grudnia więc nie będe już dawał więcej fot, albowiem niczym ona się nie wyróżnia tylko jest bez szyby. Więc dziękuje wam za wasze rady i opinię.

P.S

Ale już nie długo za tydzień , dwa następna relacja z no właśnie nie wiem chciałem kupić australian truck ale słyszałem że jest trudny i nie wiem czy dał bym sobie radę, pomóżcie wy mi wybrać jakiś model DO 120 zł !!! (Scania będzie bez naczepy ponieważ to poierwszy model i nie najlepiej wykonany, naczępa będzie do tego nowego trucka POMÓŻCIE !!! POZDRAWIAM !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc serek hm nieźle nawet ci wyszło a skad załatwiasz przednią szybe?? Bede miał do Ciebie kilka pytan odnośnie tego modelu , bo sam przechodze na scale 1:24 i mam zamiar kupic te owo Scanie heheh

Moim zdaniem ciekawy mdelem jest Renault magnum (mozna wykonac w nim oświetlenie):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem FLD 120 w takim malowaniu

8db683f770b039b7.jpg

Za tydzień relacja pozdro all

 

P.S

Nie wiem jak pomalować silnik wiecie? ODPiszcie

 

 

 

A ja słyszałem że silniki do amerykańców są żółte do roku 97 a później są czarne.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W większości ami silniki są żółte, jednk bardzo często można spotkać malowane na zamówienie metalikiem pod kolor nadwozia, ramy itp.

Kilka fotek dla przykładu:

 

4f51c3fefc0285b1m.jpg83454d6d572054f2m.jpgf48369a9fa3894eem.jpg89cf1665fc3445c5m.jpg

 

4edcb7ce2e9b7bc9m.gif56a8b023d23900f8m.jpge2de491e0a344ac8m.jpg36fa6628e673d6d1m.jpg

 

9a8e3ac2a4c84ff0m.jpg5a927aaf41fbad34m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawa propozycja malowania tego FLD Życzę powodzonka w budowie... A jeśli chodzi o silnik, no to musisz zobaczyć na czym oryginalnie taki model jeździ, choć pewnie nic ci to nie da bo Italeri i tak odlało w wypraskach Cumminsa czyli musisz zastosować kolor czarny. Możesz owszem zdecydować się na żółty kolor i uznać że jest to Caterpillar (Nie jestem pewien czy dobrze piszę - tak mi się po prostu wydaje )

 

PS

Co do Scanii, to bardzo ładnie sobie z nią poradziłeś. Jak na pierwszy model to jest naprawdę extra!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
serekchcesz to sprzedam ci ta szybke??dogadamy sie na gg 2963596

Dzięki ale już ją mam pomógł mi Miłosz ale dzięki za pamięć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką farbą malowałes to szare takie z przodu .. nie wiem jak to sie nazywa...wiesz an tym jest napis Scania??tym co pisalo w opisie ze model amster Flat Black??A jakim kabine tym orginalnym co tam pisalo??bo on jakis błyszczący jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to się nazywa grill nie malowałem go tylko w środku te paski na żółty pomalowałem, a reszta grilla została oryginalnie ponieważ bardzo m się podobał ten kolorek A kabina to arctic blue metalic farbka MM emalia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe ta farbka która jest podane w instrukcji jest najbardziej zbliżona do koloru plastiku w którym jest odlana kabina, ja wybrałem sobie Arctic Blue Metalic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

nynek zrób tak jak mówisz , tylko nie przyklejał tylnej ściany, a kokpit powinienien wtedy gładko wejść ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie serek do ciebie, jak kleiłes te oslony wiesz co kolo baku ida i tam gdzie zapasówka powiedz mi masz tam krzywo od baku ta oslonke??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minimalnie osłona schodzi od osi tylnej do przedniej pod minimalnym ukosem, ale nie martw się w każdej tak jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.