Skocz do zawartości

Scania R500 V8 - relacja z budowy


Serek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 96
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Siemka pomalowałem jużwszystkie części ale jednak 2 farbki to za mało, musiałem dokupić jeszcze jedną na dach i boki, a więc przyjdzie gdzieś ok. czwartku a w piątek będą zdjątka po sklejeniu kabiny , acha i mam jeszcze zamiar kupić ten alclad w buteleczce chrom , tylko nie wiem jak go nakładać, czy może to być tak: czarna farba olejna po wyschnięciu ten chrom 1 warstwa i druga? jak myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czarna farba olejna po wyschnięciu ten chrom 1 warstwa i druga? jak myślicie?

Na tak wydaje sie najlogiczniej. Bo jak bys chcial innaczej? Mozesz sie jeszcze pokusic o specjalny podklad Alclada zamiast czarnego, ale nie wiem, czy to nie jakis "ch... chhh... chh... chhuyt mantetingouy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie elementy masz zamiar malować Alcladem Jeżeli jakieś duże elementy a szczególnie te które często będziesz dotykał, to stanowczo odradzam ten specyfik Zapewne przeglądałeś moją relację z budowy American LaFrance, na fotkach jest wszystko ładnie i błyszczące, ale z czasem gdy majstrowałm przy tym modelu to Alclad pościeral się tak, że przebija spod niego czarny kolor i dlatego zniecheciłem się do tego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie elementy masz zamiar malować Alcladem Jeżeli jakieś duże elementy a szczególnie te które często będziesz dotykał, to stanowczo odradzam ten specyfik Zapewne przeglądałeś moją relację z budowy American LaFrance, na fotkach jest wszystko ładnie i błyszczące, ale z czasem gdy majstrowałm przy tym modelu to Alclad pościeral się tak, że przebija spod niego czarny kolor i dlatego zniecheciłem się do tego modelu.

 

TORNADO ale ty popełniłeś podstawowy błąd przy malowaniu Alcladem, a mianowicie położyłeś go na Pactrę czyli farbę akrylową. Alclada należy kłaść na emalię olejną wtedy zachodzi relacja wiążąca - orginalna czarna farba Alclada, albo zwykły Humbrol.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie elementy masz zamiar malować Alcladem Jeżeli jakieś duże elementy a szczególnie te które często będziesz dotykał, to stanowczo odradzam ten specyfik Zapewne przeglądałeś moją relację z budowy American LaFrance, na fotkach jest wszystko ładnie i błyszczące, ale z czasem gdy majstrowałm przy tym modelu to Alclad pościeral się tak, że przebija spod niego czarny kolor i dlatego zniecheciłem się do tego modelu.

 

TORNADO ale ty popełniłeś podstawowy błąd przy malowaniu Alcladem, a mianowicie położyłeś go na Pactrę czyli farbę akrylową. Alclada należy kłaść na emalię olejną wtedy zachodzi relacja wiążąca - orginalna czarna farba Alclada, albo zwykły Humbrol.

Pozdrawiam

Możliwe że masz rację, widocznie wprowadzono mnie w błąd, bo poinformowano mnie że pod Alcad wystarczy dowolny czarny błyszczący kolor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w tej scani nie mam zamiaru robić nic tym chromem tylko tak pytam na przyszlość bo mam jak będę kupywał jakiś model z chromowanymi częściami to wiem że jest często tak, że po zeszlifowaniu zostają jakieś plamy a chrom się ściera, a więc to się przyda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcus nie za bardzo wiem o co Ci chodzi Ja to bardzie początkujący modelarz a szczególnie to mój pierwszy truck więc nie znam sięna tym za bardzo, jak byś mógł to wyjaśnić bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to czy masz do dyspozycji model w wydaniu kabiny klasy L

http://www.abcmodelsport.net/p345121/Italeri-3819-1/24-Scania-164L-Topclass.html lub klasy R http://www.sklep.max-site.pl/product_info.php?cPath=52_85&products_id=1225 jak widać jest pare różnic w kabinie np układ wlotów na podszybiu. Dlatego zapytałem z jakiego "pudełka" masz ten model ??

 

Pozdr Marcus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Moze ja pomogę rozwikłać ten problem. Firma Scania od lat 60' chyba zaczeła wprowadzać oznaczenia zawieraje pojemność silnika i numer serii ( cyfra ) oraz litera jako symbol przeznaczenia i tak dla przykładu:

164 L - 16 litrów pojemność, 4 generacja, L długotystanowa

93 G - 9 litrów pojemność, 3 generacja, G budowlana

 

w dotychczasowej historii były serie 1,2,3,4, a następna powinno byc 5, ale wladze wymyśliły, ze trzeba z tym skonczyć i zrobili R.

 

Teraz Marcus pierwsza Scania która dales w linku to własnie 164 L Topline , a druga to jej nastepczyni R Topline. Jesli kogos interesuje dokladne rozszyfrowanie oznaczen to postraram sie przygotowac.

 

tak na marginesie to w/w modele 164L i R niczym sie różnia oprócz zderzaka, atrapy, schodków i czegos tam we wnetrzu... nawet silnik jest 14 litrowy, a powinien siedzie widlasty 16 litrowiec...

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze do was jedno pytanko. Jak zrobić takie uszczelki gumowe niby na te szyby? Widziałem to u elefantes'a nie złe to jest tylko napisz jak to robisz. W tym modelu już tego nie zrobię ale w następnym jak będe umiał to zrobić napewno to będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelka w modelach jest wykonana już w wyprasce jeśli dobrze się przyjżysz oknom bocznym to ją przyuważysz. Ja uszczelki maluje cieniutkim pędzelkiem 00 i troszku tasmy maskującej tamyia. I 100-ka Kubisia zeby mi się łapki nietelepotały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i następne zdjecia z budowy tym razem już po złożeniu kabiny ( bez dachu ), i nałożeniu jej na ramę, dość zanudzania foty -->

 

8dc6f81bc09039ed.jpg

 

b10036d40bd36b8b.jpg

 

Uchalna kabina , ale miałem problem z włożeniem tych małych zatyczek uch z pół godziny się męczyłem

 

d528f4f7d1d332ab.jpg

 

a79beadd1ae7e9f9.jpg

 

A oto mój sprzęt do malowania modeli boski sprzęt >

 

bb1a9be615a87c9d.jpg

 

Ten jest awaryjny >

e05052ec7c7c3171.jpg

 

Tym maluje >

abd144666ea8e412.jpg

 

A ten był sietny ale podczas regulacji dyszki złamała się i wystawiłem go na allegro : http://www.allegro.pl/item122683076_aerograf_bd_180_0_2_prawie_nowy_uszkodzona_dyszka.html

 

111bacaf85eb19f4.jpg

 

Narzie tyle może jutro będzie już z dachem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki są raczej marnej jakości, więc nie będę komentował wykonania modelu. Faktycznie przesrane jest montowanie zawiasów kabiny, a do tego należy pamiętać że przy odchylaniu kabiny, trzeba ją najpierw zdeka podnieść do góry na zawiasach bo inaczej pourywają się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten był sietny ale podczas regulacji dyszki złamała się i wystawiłem go na allegro

No to nie prosciej bylo igle wymienic? Bo chyba igle zlamales, nie dysze... Za ile chcesz go sprzedac?

 

Złameł dyszkę tą małą a gwincik został w środku i do wymiany jest ta cała wykręcana część. Aukcja idzie od złotówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łomatkoboska... To jak zes Ty to zrobil?

 

Sam nie wiem tu pokręciłem tam pokręciłem i sruu do tej pory tej małej części nie znalzłem

 

P.S

Czy do plastikowych modeli przydaje się ta mata do cięcia OLFA ? Bo mam do wyboru albo tą matę do cięcia albo komplet prawie 20 pędzelków ( okrągłe i płaskie ) co polecacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do plastikowych modeli przydaje się ta mata do cięcia OLFA ?

 

Ja używam maty Olfy przy modelowaniu plastiku ale głównie dla ochrony biurka.

Świetnie nadaje się do cięcia - w moim przypadku taśmy maskującej, przydaje mi się też podziałka metryczna na macie no i na koniec powiem że teraz po około roku używania nie wyobrażam sobie modelowania bez niej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.