Skocz do zawartości

Scania R500 V8 - relacja z budowy


Serek

Rekomendowane odpowiedzi

No i prawie koniec modelu wczoraj zrobiłem kabinkę i dzisiaj nakleiłem kalki, jutro machnę lakierkiem ( 2 warstwy może być ? ODP. ) Później wygrzebię jakieś stary przewody zrobie je i koniec scanii Zdjęcia niżej ( Jutro zamawiam cyfrówkę, a więc koniec badziewnych zdjęć z telefonu )>

( W Poniedziałek dam zdjęcia skończonego modelu z przewodami )

5b4dcb1b386abb2a.jpg

 

0f91715b411a00b1.jpg

 

7c2414d376cce668.jpg

 

774200aa56052ced.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 96
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mam do was jedno pytanko po zamontowaniu dolnych zderzaków czy czegoś tam ( chodzi o to na samymy dole ) Nie zabardzo to pozwala kabinie przechylić się do przodu ogranicza i to sporo czy tak ma być ? Pomóżcie

ce07f4ae422e65f9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i gra giara - ładnie wyszła Ci Scania Też mam ten model, ale narazie czeka na swoja kolej.

Ps.

Aby przechlić kabinę w Scani, należy najpierw ją lekko podnisć do góry, a dopiero pochylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc odpowiedz na uzpełnienie Twojej wiedzy dziagwa. Wzależności od producenta kabiny przechylaja się ku przodowi od 76 dp 90 stopni (jako jedyne Renault Magnum uchyla się o 90 Stopni).

 

Nieżle wyszła Ci ta Skakanka Nie ma co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam scania jest już polakierowona ale w nie których miejscach popękała czarna farbka :(. Ale mało widać , jeszcze zostały do zrobienia przewody z tyłu i koniec , a jeżeli chodzi o naczepe to prawdo podobnie ta: http://www.mojehobby.pl/szczegoly.php?grupa_p=1&przedm=109976

 

Ale nie wiem jeszcze może Wy coś pomożecie wybrać, o i to jest dobry pomysł pomóżcie coś wybrać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom fajna jest ale powiedzcie mi gdzie wy kupujecie takie fajne modele bo ja nigdzie nie widziałem takich fajnych tak jak wy macie w zwykłych sklepach internetowych :( ODPISZCIE !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde polakierowałem troszeczkę szyby przedniej chciałem to wytrzeć rozpuszczalnikiem i i klapa wygląda obleśnie da się to jeszcze uratować??? :(:(

 

P.S

A może ma ktoś jeszcze taką szybkę do sprzedania ( Przednia duża) POMOCY !!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom fajna jest ale powiedzcie mi gdzie wy kupujecie takie fajne modele bo ja nigdzie nie widziałem takich fajnych tak jak wy macie w zwykłych sklepach internetowych :( ODPISZCIE !

 

To co pokazał Tornado to fotka z internetu...Ta naczepka jest już w sprzedaży na zachodzie tak jak napisał Tornado ale już niedługo będzie dostępna w Polsce tak więc trzeba czekac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom fajna jest ale powiedzcie mi gdzie wy kupujecie takie fajne modele bo ja nigdzie nie widziałem takich fajnych tak jak wy macie w zwykłych sklepach internetowych :( ODPISZCIE !

Czytaj uwazniej, pisałem Ci, że niektórych modeli nie ma już w produkcji i sprzedaży. Większość "rarytasów" kupuję na allegro i niemieckim ebay'u.

Kurde polakierowałem troszeczkę szyby przedniej chciałem to wytrzeć rozpuszczalnikiem i i klapa wygląda obleśnie da się to jeszcze uratować??? :(:(

Przeszlifuj ja najpierw papierem ściernym 2000 a nastepnie pastą polerską, może ją uratujesz Nigdy nie używaj rozpuszczalników, acetonów i wszystkich tego pochodnych do czyszcznia elementów przeźroczystych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie stety szybki już nie dało się doratować Ma ktośmoże taką do sprzedania lub możliwość wykonania takowej ? POLEGŁEM :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze się tutaj chyba nie odzywałem... Bardzo fajnie Ci wyszło to malowanie, a co do szybki, to gdzieś (chyba na mojehobby.pl widziałem płym, który ratuje szybki np. od lekkich przetarć, śladów od kleju itp.

Nie wiem czy to działa, ale warto spróbować.

 

Tu masz link :

http://mojehobby.pl/szczegoly.php?grupa_p=9&przedm=194993&filtr_dost=4

 

 

Ps. Nie łam się

Pozdrawiam,

Przemas.

 

Aha zapomniałem dodać, że ja zrobiłem coś podobnego, ale naszczęście jest to szybka od sleepera, którą zamaluję czarnym połyskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do szybki, to gdzieś (chyba na mojehobby.pl widziałem płym, który ratuje szybki np. od lekkich przetarć, śladów od kleju itp.

Nie wiem czy to działa, ale warto spróbować.

 

Tu masz link :

http://mojehobby.pl/szczegoly.php?grupa_p=9&przedm=194993&filtr_dost=4

 

Clear Fix jest specyfikiem do robienia szyb ale nie tak dużych jak przednia szyba, możesz sobie nim zrobić np szkiełka do liczników czy jakieś małych światełek.

 

Co do szyby to szlifowanie > polerowanie > woskowanie

 

I najważniejsze - szyby wkleja się na samym końcu a nie przed lakierowaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki ale tej szybki już nic nie odratuje pękła w 3 kawałkach

terz po prostu kupić gdzię lub dorwać nowjak ktoś ma to proszę o kontakt :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.