Skocz do zawartości

Szpachlówka (pytania i odpowiedzi...)


Constructor

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepiej w takich przypadkach mieć porządną szpachlę gotową np. Tamiya i szpachel Novol, którą miesza się z utwardzaczem. 250ml kosztuje 9 zł, a jest wyśmienita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 137
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Okeeeeeejjjjj... mieszać w tubie... dzięki za radę... W takim razie Wamod ma fajne podejście do klienta, wcisnąć mu wyżeracz plastyku i wmawiać, że to ma być do wypełniania ubytków, ale coś mi się wydaje, że nie brał pod uwagę, że jego produkt może powodować ubytki..........................

A może to wina g.....o modelu Twojego kolegi a nie szpachlówki Wamodu? Ja jej używam ( co prawda krótko ), ale jeszcze nigdy mi się nie zdarzyło, żeby wamod coś wypalił, wystarczy go dokładnie wymieszać jak ktoś już napisał. Z drugiej zaś strony jeżeli coś kosztuje 4 PLN, a co innego 15PLN, to musi coś w tym być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały suplement do 'debaty szpachlówkowej' Ponieważ resztka mojej zielonej Squadronowskiej szpachlówki dożyła swoich dni (czytaj - stwardniała na amen) dzisiaj poszedłem do sklepu Padrebooks i nabyłem analogiczny produkt Tamiyi. Znałem z wcześniejszych doświadczeń Tamiya Putty Basic, tą srebrnoszarą i dosyć gęstą, o konsystencji pasty (jak to szpachlówka). Tym razem, dla odmiany, pokusiłem sie o White Putty, myśląc, że to jest to samo tylko w kolorze białym (tak jak w przypadku Squadrona). Jakież było moje zdziwienie, gdy otworzyłem ją w domu ! Jest zdecydowanie rzadsza, konsystencja gęstego płynu. Dzięki temu świetnie penetruje nawet drobne zagłębienie i otwory . I schnie bardzo szybko. Za to makabrycznie śmierdzi ;) . W każdym razie mogę ją polecić z czystym sumieniem bo właśnie ją przetestowałem.

ps.: mały apdejt. Czas schnięcia, takiego 'na amen' to ok. 2 godziny!!!!!!!!!!

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie może jak się spisuje ta szpachla?.

KLIK

 

Pozdrawiam

 

To coś w stylu Humbrola. Nie jest zła. Oczywiście dopóki się nie 'zeschnie' , ale tak jest z każdą szpachlówką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Uzywam szpachli Wamodu i wydaje mi sie, ze jest ok.

Ale uzywalem tez kleju wamodu i tez mi sie wydawalo, ze jest ok.

Wydawalo mi sie dopoki nie zmienilem na klej TAMIYA EXTRA THIN.

Poprostu rewelacja.

Wniosek:

Czas na zmiane szpachlowki

Ps. Ostatnio otworzylem nowa szpachlowke Wamodu.

Polowa tubki sie wylala jakas taka woda, a dopiero potem cos czym mozna szpachlowac.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie może jak się spisuje ta szpachla?.

KLIK

 

Pozdrawiam

 

To coś w stylu Humbrola. Nie jest zła. Oczywiście dopóki się nie 'zeschnie' , ale tak jest z każdą szpachlówką.

 

Dzięki wielkie Kolego, to chciałem wiedzieć

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo te szpachle wamodu , są strasznie rozwarstwione , najpierw to ja to cuś mieszałem , ale ciężko nową tubke tak wymieszać bez strat .

Szpachla italeri ? hmm , 1 szpachla jakiej używałem , i mam jeszcze ciutke jej w tubce , bo jak kupiłem tamiye to odrazu zmieniłem zdanie ;d .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam pytanko:

Jak szybko "scinaja" sie inne szpachle?

Tzn te lepsze, jak pisalem ja uzywalem tylko wamodu.

I jak klade cienka farstwe to on "scina" sie bardzo szybko.

 

"Scinanie" - czyli proces po ktorym, nie mozna juz ladnie rozprowadzac szpachli, poniewaz robia sie dolki, grudki i szpachla poprostu sie ciagnie na wskutek czego nie mozna uzyskac plaskiej powierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie doświadczenia z szpachlą gunze "white putty", bez rozcieńczalnika, jest już w fazie "ścięcia"?! no nie najlepiej się ją nakłada, po rozcieńczeniu, trzeba dosyć długo czekać (czasem nawet 2 dni) aż ostatecznie stwardnieje i poddaje się obróbce szlifierskiej (po 12 godzinach jest jeszcze "gumiasta", nawet ten efekt utrzymuje się do 1 dnia od nałożenia szpachlówki, i nie jest to zależne od ilości użytego rozcieńczalnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Avi ja jużmam na liście Tamiyę i czeka na zamówienie

Białą Tamiyę (Tamiya White Putty) ? Bo ta srebrna, standardowa, to inna jest nieco, o wiele gęstsza Lepsza biała - szybciej schnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
czym najlepiej rozprowadzac szpachle

 

Nożykiem, patyczkiem od lodów, wykałaczką, itp. - każdy nakłada tym czym mu wygodniej - popróbuj, zobacz.

I nie musisz stawiać dwóch znaków zapytania, to nie gadu-gadu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Italeri jako moją pierwszą szpachlę i przyznam że dosyć dobra. Kupiłem bo w modelarskim innej nie było.

 

Zupełnie tak jak ja , 1 szpachla w modelarskim , italeri była tylko na stole , z tym ze Pan sprzedawca jej używał , i odkupiłem ją od niego bo innej nie było :P .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.