Jump to content

Opel Blitz Kfz. 305


bloodmanpl
 Share

Recommended Posts

Drodzy Państwo - zastanawiam się coby tu jeszcze dodać, zmienić ... Dodam, że jest to mój 3ci model, pierwszy z brudzingiem ... Jutro chcę dodać błoto ale nie wiem jak ... z mąki pewnie. Teraźniejsze efekty są zrobione gąbką i akrylami - maluję Pactrami.

 

 

cienzaruffkaaf9.jpg

 

 

Proszę was o pomoc - doradźcie co i jak jeszcze można dodać - nie mam aerografu jakby coś.

Link to comment
Share on other sites

Nie patrz na tez obrazki, one często przekłamują i producenci dają takie kolory jakich nie było, nie będę teraz szukał, ale wątpię aby używano koloru DAK w 1944 r. Sorry, ale on wygląda jak by go dziecko dorwało i pomazało plakatówkami.

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

Dobrze zepsuty model,najlepiej zmyć to wszystko z niego,coś Ty z bagna go wyciągnąłeś?Rozumiem,że to dopiero trzeci model,ale fatalnie to wygląda,pomaluj najpierw calego,zrób go na czysto,jak sobie z tym poradzisz,to dopiero zacznij eksperymenty z brudzeniem.Za wysoko startujesz zaczynając swą przygodę z modelarstwem.Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

to na jakie kolory pomalowac? plandeka zielona a reszta ? dowolny?np szary jakis ? bo powiedzmy ze nie daze do tego zeby kazdy model był super realistyczny ... wiec ? zmyje , a potem ? byl czysty to za grzczny ... fakt, za dużo kombinuję na dzień doobry ... Więc co Proponujecie ?

Link to comment
Share on other sites

Po zmyciu tej farby,pomaluj cały model podkładem,najlepiej Surfacer 1000 lub innym,jeśli niemasz aerka,to jest dostępny w sprayu,zniweluje on drobne rysy i zwiększy przyczepność dla właściwej warstwy farby(ułatwia malowanie).Co do barw,to może koledzy coś pomogą,bo ja lotnictwem bardziej się interesuję.

Link to comment
Share on other sites

Drogi bloodmanpl

Pobrudzony model pojazdu to nie to samo co model pobrudzonego pojazdu. Oglądaj zdjęciaz epoki (masz bowiem dostęp do internetu) i przypatrz się ubrudzonym ciężarówkom na ulicy. Zobacz w których miejscach zbiera się kurz i brud, a w których jest to niemożliwe. Po paru minutach rzyglądania będziesz wiedział o co mi chodzi ;-)

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

mysle że jesteś w błędzie i nie ma co kontynuowac tego wątku ale wykasuj go aby ktoś tak przez pomyłkę nie zrobił .

Sidoluks czy inny akrylowy lakier bezbarwny połyskowy nakłada się celem zbezpieczenia powłoki malarskiej przed dalszymi pracami po pomalowaniu modelu. Nakłada się go równiez przed położeniem kalk i po nich aby powierzchnia była równa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.