Skocz do zawartości

Opel Blitz Kfz. 305


bloodmanpl

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy Państwo - zastanawiam się coby tu jeszcze dodać, zmienić ... Dodam, że jest to mój 3ci model, pierwszy z brudzingiem ... Jutro chcę dodać błoto ale nie wiem jak ... z mąki pewnie. Teraźniejsze efekty są zrobione gąbką i akrylami - maluję Pactrami.

 

 

cienzaruffkaaf9.jpg

 

 

Proszę was o pomoc - doradźcie co i jak jeszcze można dodać - nie mam aerografu jakby coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie patrz na tez obrazki, one często przekłamują i producenci dają takie kolory jakich nie było, nie będę teraz szukał, ale wątpię aby używano koloru DAK w 1944 r. Sorry, ale on wygląda jak by go dziecko dorwało i pomazało plakatówkami.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zepsuty model,najlepiej zmyć to wszystko z niego,coś Ty z bagna go wyciągnąłeś?Rozumiem,że to dopiero trzeci model,ale fatalnie to wygląda,pomaluj najpierw calego,zrób go na czysto,jak sobie z tym poradzisz,to dopiero zacznij eksperymenty z brudzeniem.Za wysoko startujesz zaczynając swą przygodę z modelarstwem.Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to na jakie kolory pomalowac? plandeka zielona a reszta ? dowolny?np szary jakis ? bo powiedzmy ze nie daze do tego zeby kazdy model był super realistyczny ... wiec ? zmyje , a potem ? byl czysty to za grzczny ... fakt, za dużo kombinuję na dzień doobry ... Więc co Proponujecie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zmyciu tej farby,pomaluj cały model podkładem,najlepiej Surfacer 1000 lub innym,jeśli niemasz aerka,to jest dostępny w sprayu,zniweluje on drobne rysy i zwiększy przyczepność dla właściwej warstwy farby(ułatwia malowanie).Co do barw,to może koledzy coś pomogą,bo ja lotnictwem bardziej się interesuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi bloodmanpl

Pobrudzony model pojazdu to nie to samo co model pobrudzonego pojazdu. Oglądaj zdjęciaz epoki (masz bowiem dostęp do internetu) i przypatrz się ubrudzonym ciężarówkom na ulicy. Zobacz w których miejscach zbiera się kurz i brud, a w których jest to niemożliwe. Po paru minutach rzyglądania będziesz wiedział o co mi chodzi ;-)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle że jesteś w błędzie i nie ma co kontynuowac tego wątku ale wykasuj go aby ktoś tak przez pomyłkę nie zrobił .

Sidoluks czy inny akrylowy lakier bezbarwny połyskowy nakłada się celem zbezpieczenia powłoki malarskiej przed dalszymi pracami po pomalowaniu modelu. Nakłada się go równiez przed położeniem kalk i po nich aby powierzchnia była równa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.