Skocz do zawartości

LIVESTOCK TRAILER - AMT/ERTL - skala 1:25


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

Eee... Zwykly metalik nie daje takiego wrazenia polerowanego metalu...

 

Napewno masz rację, ale gdybym chciał malować naczepę Alcladami, to musiałbym wydać na to majątek Jeżeli na pomalowanie elementów chromowanych w American LaFrance zużyłem całą butelkę Alcladu, to ile musiałbym kupić jej aby pomalować całą naczepę zarówno na zewnatrz jak i wewnątrz, jak wiesz - sam chrom nie wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 98
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Trudno sie z Toba nie zgodzic. Alclady do tanich nie naleza... Ale mozesz sprobowac metalizerow np Humbrola, czy Modelmastera. Sa tansze, a prawdopodobnie dadza lepszy efekt, niz zwykly srebrny metalik... A tak w ogole, na Twoim miejscu, to ja bym jednak wydal ten majatek na Alclady. Nawet bym wstrzymal sie z budowa, poczekal na jakis przyplyw gotowki i zrobil to bezkompromisowo... Jednak chrom, to chrom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tornado malowanie Alcladem dało by piękny efekt, ale malowanie chromem MM też nie wyglądało by źle a napewno lepiej niż srebrny Humbrol 11...

 

Na chrom MM dasz werniks, polerkę i efekt powinien być zadowalający

 

PS. jakim aero malujesz że cała butla Alclada poszła Ci na elementy chromowane American LaFrance ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiadywałem się z ciekawości jaki by był koszt wychromowania takiej powierzchni w zakładzie gdzie chromują metale jak i plastiki. I niestety słowa Andrzeja się sprawdziły. Koszt takiej przyjemnosci wachał by się od 250-300 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milosz, my tu nie rozmawiamy o chromowaniu galwanicznym, tylko o malowaniu farba imitujaca chrom... Poza tym troche mi sie nie chce wierzyc w te 250-300 pln. Strasznie droga firma musi to byc... Jestem przekonany, ze da sie to zrobic taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

PS. jakim aero malujesz że cała butla Alclada poszła Ci na elementy chromowane American LaFrance ?

Podzespoły strażka malowałem po dwa a nawet trzy razy aero Profi z dyszą 03.

4bb1a43365326ba4m.jpg

 

Majek napisał:

 

Milosz, my tu nie rozmawiamy o chromowaniu galwanicznym, tylko o malowaniu farba imitujaca chrom... Poza tym troche mi sie nie chce wierzyc w te 250-300 pln. Strasznie droga firma musi to byc... Jestem przekonany, ze da sie to zrobic taniej.

Miłosz ma racje, M. Turczynowicz dał tylko kilka drobnych elementów do chromowana i zapłacił za to 100 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzespoły strażka malowałem po dwa a nawet trzy razy aero Profi z dyszą 03.

4bb1a43365326ba4m.jpg

 

A to zmienia postać rzeczy jeśli kładłeś kilka warstw, wydaje mi się że powinieneś 2 buteleczkami pomalować całą tą naczepę o ile wyjdzie Ci za pierwszym razem

 

Co do aerka, dobry sprzęt na początek, sam miałem/mam prawie identyczną p-Iwate, teraz kupiłem sobie niedawno aero Tamiya HG 03 jakoś i przyjemność z malowania nie porównywalna z p-Iwatą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

="tornado".... ale także zewnętrzną konstrukcją ścian (zwróciłem na to uwagę w pierwszym poście), bo to są poprostu dwie różne naczepy.

 

Andrzeju przecież pisałem że tylko pytam, ponieważ zwróciłem uwagę na ten element naczepy, jak myślę i widzę, to po moim powrocie z urlopu będę mógł cieszyć oczy (poznawszy Twoje tempo) gotowym już modelem.

 

Ciekawe co będzie następne

 

Pozdr Marcus

p.s. drugi rząd milczy i się uczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

="tornado".... ale także zewnętrzną konstrukcją ścian (zwróciłem na to uwagę w pierwszym poście), bo to są poprostu dwie różne naczepy.

 

Andrzeju przecież pisałem że tylko pytam, ponieważ zwróciłem uwagę na ten element naczepy, jak myślę i widzę, to po moim powrocie z urlopu będę mógł cieszyć oczy (poznawszy Twoje tempo) gotowym już modelem.

 

Ciekawe co będzie następne

 

Pozdr Marcus

p.s. drugi rząd milczy i się uczy

Kto pyta - nie błądzi

Ja poprostu za mało daję fotek oryginałów, mam ich sporo w kompie i wiem co w trawie piszczy, powinienem moje prace trochę więcej wspierać dokumentacją oryginału

Nie wie czy tak szybko skończę naczepę ponieważ mam straszną chcicę zrobić wnętrze (pięterko), jednak zastanawiam się czy warto zainwestować tyle blachy ryflowanej skoro i tak w efekcie końcowym nie będzie tego widać.

Nastepnym modelem zapewne będzie ciągnik pod tą naczepkę i tu mam znowóż dylemat konik z noskiem czy cabover Jeżeli z dziobem, to chętnie widziałbym tu australijczyki - Western Stara lub Macka, natomiast cabover - White Freightlinera.

Fotki przykładowe dziobowatych i caboverów:

d3a483c96cdc897b.jpg

1d6f4145564448ee.jpg

6aa9049e7dc95773.jpg

3d0360076ca4d597.jpg

269f57a2e5911748.jpg

4a2e37b9e55806a1.jpg

cabcab97e5c30730.jpg

 

Ps.

Życzę udanego urlopu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy rząd wysze4dł do WC...

ale już wrócił... i ma pyatnie:

Tornado, czy ty te wszystkie przyczepy teraz kupujesz, czy zużywasz zapasy??

pozdro

 

Livestocki są z zapasów, ale caly czas w poszukiwaniu okazji bacznie obserwuję aukcje na allegro i ebay'u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziobowate ;), napewno lepiej wyglądają, a co do malowania, moja mała rada, półśrodki to najgorsze rozwiązanie jakie może być :(, wiec coś o tym uwierz poczekaj,zróbinny model ale tą przyczepę zrób porządnie ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie jest takie Naczepę wydłużyłeś więć cabovera bym nie dawał za mała kbina w stosunku do takiej długiej naczepy. (White Freighlinera ewentualnie odkupię od Ciebie ) Ja zrobiłbym Peta 359 Revella z takim sleeperem jak w zestawie i wydłużyłbym ramę zaraz za sleeperem o jakieś 2 cm. Wyglądałoby to bajecznie. kolorystyka ciągnika i światła jak na fotce, a naczepa tak jak napisałeś srebrna, a tylna i przednia ścianka taki błękit jak na ciągniku. Oczywiście to się wszystko łatwo pisze trzeba to jeszcze zrobić, ale dasz radę - to jest mój typ.

pete.jpg

pete2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mam dylemat, na innym forum doradzają mi wyłącznie White Freightlinera i to koniecznie w czarnym malowaniu. Chyba po prostu skleję kilka ciągników (foto) i zrobię przymiarki. Co prawda Macka wolałbym zostawic do chromowanej cysterny z revella. Nad kolorystyką jeszcze pomyslę, a tymczasem idę sklejać wnętrze naczepy.

 

93032dbe2f46d746.jpg

76c593a821e2da42.jpg

af4db11b7317925f.jpg

68a3db260458e95e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

White Freightlinera do tej naczepki. I nie koniecznie musi być w czarnym malowaniu. Może także być w jakimś krwiście czerownym lub nasyconym granatmetalik kolorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też polecam White Freightlinera do tej naczepki będzie super wyglądało.

 

P.S

Gdzie wy kupujecie takie fajne modele ??? Opiszcie jeszcze nie spotykałem takich w zwykłych w polskich sklepach internetowych :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S

Gdzie wy kupujecie takie fajne modele ??? Opiszcie jeszcze nie spotykałem takich w zwykłych w polskich sklepach internetowych :(

Australian Truck i Peterbilt 377 kupisz bez problemu, natomiast Black Thunder i White Freightliner są juz niedostępne - można je kupić tylko od kogoś z prywatnej kolekcji (najczęściej na aukcjach internetowych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.