Skocz do zawartości

LIVESTOCK TRAILER - AMT/ERTL - skala 1:25


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze drogo.... a farbki nadawałyby sie takie do pancerki??

pozdr

Wiem że jeden z naszych forumowiczów (123 marti) większosć modeli maluje Pactrą i wcale mu to źle nie wychodzi. Dla przykładu jego fotka z zestawem który ostatnio wykoał:

img3358lm5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 98
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Postanowiłem, że skro robię naczepę Livestock, to należy wykonać ją z pełnym wnętrzem. Jak narazie na przednim podwyższeniu powstały bramki zabezpieczające. Pierwotie jedną z nich miałem zrobić na zawiasach, ale doszedłem do wniosku że gdyby przyjdzie piętro i kiedyś klej puści na zawiasach, to nie będę miał dojścia aby to naprawić, tak wiec zamontowałm je na stałe. Fotki przedstawiają oryginał i to co ja wymłodziłem:

 

e353eed55ad72ccd.jpg

344bb9970ad242ea.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dolnym pokładzie doszły kolejne barierki:

 

549fe9f311eb66fe.jpg

 

Na pięterku do połowy naczepy zamontowałem podłogę z płyt ryflowanych, drugą połowę zrobiłem z płyki PCV, W przedniej części naczepy podłogę zrobiłem z PCV dlatego, że pod dachem i tak nie będzie widoczna, a po drugie - zmniejszyłem koszty. Parter z piętrem połączyły (nie wiem jak to się fachowo nazywa) schody, noi doszła kolejna zapora.

 

313382892b336c59.jpg

f69f41a6e835e352.jpg

c88a4c8b49eab6bb.jpg

fafe90908eacd9f1.jpg

 

Pomalowałm też jedną ścianę zewnętrzną co by sprawdzić jaki będzie efekt.

 

83b8afa1469a8cb1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie, tylko jako czepialski muszę to powiedzieć: Nie wiem jakim metalizerem malowałeś, ale wyszło strasznie grube ziarno.

Zrobilem po swojemu, czyli pomalowałem srebnym metalikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pięterku do połowy naczepy zamontowałem podłogę z płyt ryflowanych, drugą połowę zrobiłem z płyki PCV, W przedniej części naczepy podłogę zrobiłem z PCV dlatego, że pod dachem i tak nie będzie widoczna, a po drugie - zmniejszyłem koszty. Parter z piętrem połączyły (nie wiem jak to się fachowo nazywa) schody, noi doszła kolejna zapora

 

Wiesz co Jedrus. Normalnie zboczony jestes oczywiscie w pozytywnym tego znaczeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to sprey czy farba robiona ?

Zamówiona w mieszalni lakierów, malowałem aero.

Samochodowe mają za grube ziarno do modeli, żeby tylko nie marudzić, to szczerze polecam aluminium testorsa, po paru minutach polerka miekką szmatką i na to sealer do metalizerów testorsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to sprey czy farba robiona ?

Zamówiona w mieszalni lakierów, malowałem aero.

Samochodowe mają za grube ziarno do modeli, żeby tylko nie marudzić, to szczerze polecam aluminium testorsa, po paru minutach polerka miekką szmatką i na to sealer do metalizerów testorsa.

Dzięki za radę, ale obawiam się że z polerką może być ciężko ponieważ w naczepie występuje za dużo zakamarków i wypukłości. W efekcie końcowym może wygladać to jakby część blach zaśniedziała. Dlatego właśnie wybrałem metaik + lakier bezbarwny. Ziarno na fotkach wygląda wręcz tragicznie, ale w rzeczywistości wygląda to o wiele lepiej, szczególnie pod lakierem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to sprey czy farba robiona ?

Zamówiona w mieszalni lakierów, malowałem aero.

Samochodowe mają za grube ziarno do modeli, żeby tylko nie marudzić, to szczerze polecam aluminium testorsa, po paru minutach polerka miekką szmatką i na to sealer do metalizerów testorsa.

Dzięki za radę, ale obawiam się że z polerką może być ciężko ponieważ w naczepie występuje za dużo zakamarków i wypukłości. W efekcie końcowym może wygladać to jakby część blach zaśniedziała. Dlatego właśnie wybrałem metaik + lakier bezbarwny. Ziarno na fotkach wygląda wręcz tragicznie, ale w rzeczywistości wygląda to o wiele lepiej, szczególnie pod lakierem.

Faktycznie, mógłbyś mieć pewne problemy, jeden mocniejszy ruch i klapa Ale nawet bez polerki metalizer testorsa wygląda o wiele lepiej, zarówno pod względem grubości ziarna, jak i połysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakim metalizerem malowałeś, ale wyszło strasznie grube ziarno.

 

Może to i jest grube ziarno, ale pamiętaj kolego, że to livestock a nie Ferrari

 

Dla mnie przeróbeczki wnętrza pierwsza klasa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakim metalizerem malowałeś, ale wyszło strasznie grube ziarno.

 

Może to i jest grube ziarno, ale pamiętaj kolego, że to livestock a nie Ferrari

 

A jakie to ma znaczenie? Czyżby farba na naczepie mogłaby mieć TAK grube ziarno? Nie sądze.

Poza tym kolor pasuje bardziej pod wykończenie w naturalnym kolorze metalu/aluminium, niż farbą metallic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakim metalizerem malowałeś, ale wyszło strasznie grube ziarno.

 

Może to i jest grube ziarno, ale pamiętaj kolego, że to livestock a nie Ferrari

 

A jakie to ma znaczenie? Czyżby farba na naczepie mogłaby mieć TAK grube ziarno? Nie sądze.

Poza tym kolor pasuje bardziej pod wykończenie w naturalnym kolorze metalu/aluminium, niż farbą metallic.

 

Zgodzę się z tym, dobrym rozwiązaniem byłby tutaj aluminium Model Mastera, bądź GUNZE, albo white alluminum z Alclada. Co do naczepy i ferrari to nie widzę różnicy w lakierowniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za Wasze porady i sugestie Nie będę sprzeczał się nad wyższością metalizerów Alclad, Model Mastera czy GUNZE nad srebnym metalikiem. . Powszechnie wiadomo, że fotki lubią przekłamywać, wówczas widać niekiedy to czego gołym okiem nie można dostrzec. W realu na naczepie też występuje ziarno (w kńcu to jest metalik) ale o wiele drobniejsze i powiem szczerze, że całkie fajnie to wyglada. . Tak więc postanowiłem, że nie będę zmieniał farby i dokończę malowanie metalikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za Wasze porady i sugestie Nie będę sprzeczał się nad wyższością metalizerów Alclad, Model Mastera czy GUNZE nad srebnym metalikiem. . Powszechnie wiadomo, że fotki lubią przekłamywać, wówczas widać niekiedy to czego gołym okiem nie można dostrzec. W realu na naczepie też występuje ziarno (w kńcu to jest metalik) ale o wiele drobniejsze i powiem szczerze, że całkie fajnie to wyglada. . Tak więc postanowiłem, że nie będę zmieniał farby i dokończę malowanie metalikiem.

W końcu to Twój model Chętnie łyknołbym takiego Livestocka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że podjoleś dobrą decyzję Andrzeju dokańczając model metalikiem. A nie prubowanie bawienia się Alckladami czy jeszcze innymi metalizerami.

 

Czekam na kolejne postepy z prac nad modelem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wózek pod naczepę jest już gotowy, ale jeszcze nie zamontowałem go na stałe do podłogi. Prawdopodobnie naczepa będzie na stałe tworzyć zestaw z Kenworthem, dlatego pomalowałem pokrywy piast na czerwono. Troche namordowałem się z dachem Livestock'a, ciagle wyłaziło łączenie na przedłużeniu, ale juz po problemie. Natomiast podczas jego malowania przykleiło się pare farfocli, wiec jutro czeka mnie szlifowanko papierem 2400 i położenie drugiej warstwy bazy oraz lakieru. Muszę w końcu wybrać się w plener porobić fotki, bo przy sztucznym świetle naczepa wygląda jakby na niej były plamy, a których w realu nie ma. Co innego na dachu, tam są plamy bo przebija podkład, ale to dopiero pierwsza warstwa bazy.

 

 

26bb0483004c83ca.jpg

2ebee52bd506ea47.jpg

ce883355dff3689a.jpg

4e1bb5aa609ef2e1.jpg

45b78f8599e7fcec.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.