Skocz do zawartości

Pzl 37A Łoś I


Kuba93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Robię ten model jako taką odskocznię od mojej Scani. Ogólnie tematyka samolotów jest mi daleka, że tak powiem. Nie licząc dwóch samolotów marnej firmy w 1:72, które w ogóle były na początkach mojego modelarstwa, nie sklejałem w ogóle żadnego samolotu. Chcę to zmienić, w ogóle chcę się "pobawić" trochę w wojsko. Jako, że firma kiepska, trzeba będzie się trochę wysilić. Choć model ten niby jeden z najlepszych tej firmy... chciałbym go jak najbardziej dobrze odwzorować, ile tylko możliwe w tej skali.

To tyle na wstępie. Dodam, że model jest firmy MasterCraft.

Kilka fotek wyprasek:

 

f8b3da95c3ab15d8.jpg

 

175ce653ae31da80.jpg

 

1fee4c23a3863800.jpg

 

I taka śmieszna kserowana instrukcja... trochę dziwnie, ale cóż, tak dał producent... (są dwie kartki, na zdjęciu tylko jedna)

 

92818ed2d8abf9b8.jpg

 

Jak na razie poszukuję zdjęć kokpitu, ogólnie całego wnętrza. Jeśli ktoś takie posiada, bardzo bym prosił wrzucić do tematu.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo za temat! Co do modelu to jest to totalna kaszana... Formy są tłoczone już chyba od 20 lat, albo i więcej. Trzeba było wypatrzyć gdzieś na allegro stary model ZTS Plastyk (z pierwszego tłoczenia - stare pudełko i błękitne wypraski). Co do zdjęć wnętrza to zajrzę do monografii AJ-PRESSU, może jakimiś cię poratuję.

P.S. Gdybyś chciał go jak najlepiej odwzorować to musiałbyś kupić blaszki Parta dedykowane do tego zestawu i żywiczne silniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz podać jakiś link do sklepu gdzie mogę taki osprzęt zdobyć? Z góry dzięki!

-----------------

Już znalazłem - fajna cena... będę musiał trochę pozbierać

 

Elementy zewnętrzne - http://www.jadarhobby.pl/part-s72049-elem-zewnetrzne-p-357.html

 

Elementy wewnętrzne - http://www.jadarhobby.pl/part-s72050-elem-wnetrza-p-358.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrze na swojego Łosia też tej firmy i niezwykle trzeba uważać na oszklenie (był to jeden z pierwszych moich modeli ale...), straszne duże szpary wychodzą też na łączeniach wszystkiego co sie da

 

Ale sam samolot jest wart wysiłku bo ma dość fajną "linię"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozglądaj się za tymi zestawami, są właśnie do waloryzacji Łosia:

- S72-049 (części zewnętrzne)

- S72-050 (części wewnetrzne)

- S72-064 (karabiny Vickers wz. F)

- S72-065 (km wz.37 "szczeniak")

- siniki żywiczne Bristol Pegasus (Ardpol takie robi, ale nr. katalogu nie znam)

Techmod wypuścił 2 zestawy kalkomanii do Łosia, ale chyba nie będą potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skompletowany zestaw waloryzujący:

Ardpol AC-001

Parta S72-049

Parta S72-050

Parta S72-064

Parta S72-065

Kalkomanie z zestawu chyba nie są takie złe, więc zostają.

Teraz czekać, aż będzie jakiś przypływ gotówki i zaczynam pracę. Jeszcze tylko prosiłbym o jakieś zdjęcia.

Dzięki i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalkomanie powinny wytrzymać. Już nie są takie złe jak kiedyś . Jeżeli chodzi o zdjęcia to mam ich pełno, tyle, że w monografii i nijak nie mam jak ich "rozpowszechnić", zresztą i tak to jest chyba nielegalne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Również z niecierpliwością czekam na relację z budowy i mam pytanie, czy łosia serii I i II oraz karasie można malować kolorami Polish Khaki II i Polish Blue II czy inną z kombinacji tych farb PK I i PB I?

Pozdrawiam

Damian Biwo

P.S.

Czy prototyp SP-BNL był malowany w/w kombinacją czy PK I i PB I?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh, Łoś... Łza się w oku kręci a myśl wraca do czasów, kiedy telewizory nie miały pilotów a człowiek nie miał zmartwień.

Coś takiego, zakupionego w Składnicy Harcerskiej na Marszałkowskiej, kleiłem w zamierzchłych czasach.

Będę kibicował.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy ktoś z forumowiczów ma do odstąpienia/odsprzedania kalkomanie oraz instrukcję do łosia ZTS-u?Może być całkiem stara ważne żeby nie była uszkodzona (kalkomania). Instrukcji wystarczy skan.

Bardzo dziękuję.

Damian Biwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem. Ja jednak sugeruję zaopatrzenie się w kalkomanie Techmodu. Stare kalki ZTS już nie nadają się do wykorzystania po tylu latach - zresztą nawet 10 czy 20 lat temu 'kleiły' się raczej średnio.

Zobacz tutaj:

http://www.techmod.pl/aviation-72/72121-pzl-37ab-los

pozdrawiam

 

ps:

To nie był prototyp, tylko samolot seryjny wykorzystywany do "chwalenia się" samolotem.

Dokładnie. To był egzemplarz demonstracyjny (w zasadzie przedseryjny). Nie posiadał też zamontowanego uzbrojenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.