Skocz do zawartości

Sd. Kfz. 9/1 "Klara" Famo z 6-t dźwigiem. Trumpete


mnowogro

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu umieściłem in-box (link) tego zestawu. Trumpeter 07251.

Sklejanie, szukanie informacji o tym pojeździe sprawiło mi dużo frajdy, choć nie ma zbyt wielu zdjęć tych pojazdów. Silnika nie pokazywałem - niestety nie wygląda on aż tak ładnie jak w poprzednim Famo tej firmy.

Całość pomalowana na dunkelgelb, następnie filtrami zjechałem kolorem do takiego ciemno-piaskowego, nałożyłem delikatnie smugi zielonego. Niestety zielony ukrył się, gdy wypastelowałem całość pojazdu.

 

Od siebie do zestawu dodałem większość rączek - wymienione uchwyty na cieńsze z pręcików plastikowych, zamiast linki zastosowałem nitkę. Dodatkowo pogięte błotniki - są z papieru nasączonego klejem. Skrzynki są z balsy, narzędzia - duży młot z zestawu dragona, łopata i mały młotek - scratch. Tarpalin na przedniej szybie to husteczka, też nasączona klejem. Gąsienice wybrałem ogniwkowe - sporo roboty przy szlifowaniu, ale chyba było warto, choć nie zaznaczyłem żadnych miejsc powycieranych do metalu. Liny - splecione nitki, wzmocnione klejem.

Kalkomanię "klara" zabrałem z zestawu C7P mirage.

 

A więc dźwig Klara przed wami:

 

PICT0001.JPG

 

PICT0004.JPG

 

PICT0006.JPG

 

PICT0007.JPG

 

PICT0010.JPG

 

PICT0013.JPG

 

PICT0019.JPG

 

PICT0021.JPG

 

PICT0024.JPG

 

PICT0027.JPG

 

PICT0029.JPG

 

PICT0032.JPG

 

Więcej zdjęć w galerii na picasie:

http://picasaweb.google.pl/mnowogro/SdKfz91FamoZDWigiem#

Zapraszam do komentowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładny i ciekawy model, w dodatku gustownie pomalowany i postarzony. tylko liny powinny być chyba naprężone? może można jeszcze obciążyć trochę hak i potraktować je lakierem, powinny się "wyprężyć". pomyślałbym jeszcze o jakimś przetarciu kierownicy, żeby nie była tak jednolita. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model bardzo ładny

Od momentu jak się zarejestrowałem na tym forum, porzuciłem modelarstwo a nowym hobby stało się ciche wzdychanie do Waszych dokonań

 

Drobne uwagi chyba już wymieniono powyżej. Naciągnąć linę, delikatnie coś poprawić przy kierownicy.

Ode mnie - nic nie widać gumiastych bandaży na kołach, oraz na kołach napędowych. Dało by się coś "przytrzeć"?

Chyba że efekt zamierzony, pasujący do opcji "zabłocić, ukurzyć i upiaszczyć ile się da" - Co sugeruje twoje zwrócenie uwagi na brak przetarć na gąsienicach

 

Pozdrawiam i życzę dużo wolnego czasu, przewiewnego pokoju i wielu modeli w kolekcji

(Czyli tego, czego mi brakuje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Andrzej to najważniejsze Podoba mi się, bardzo fajnie postarzony i okurzony, te liny fakt mogły by być trochę bardziej naprężone, ale to nic. Duuużżżżeee za Klarę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.