Skocz do zawartości

1 Samodzielna Brygada Spadochronowa [1:35]


arthur_szu

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie - polski spadochroniarz z 1 SBS (1944r.). Figurka żywiczna nabyta drogą kupna. Farby Pactra malowane pędzlem (proszę - nie pytajcie jakie numerki czy odcienie - farby mieszane i dobierane wedle zdjęć, które miałem pod ręką i wygooglowane). Oprócz akryli poszedł filtr z olejnej jasnej ochry (poprawiło to wygląd Smock'a). Do tego wash i cieniowanie z brązu Van Dyck'a, sieny naturalnej i chyba jakiejś jeszcze . Delikatna faktura stali na dwuteowniku i belkach - tapowana szpachlówka Tamiyi i szlifowana prawie do plastiku. Poza tym pigmenty Talen "Earth Dirt" i "Sand".

Winietka jest wynikiem własnej, radosnej twórczości z plastikowej okładki staaaarego zeszytu Nity robione wymyśloną w trakcie metodą -> ramkę od modeli podgrzewamy jak do robienia antenek i rozciągamy, tylko potrzebna dziubkę grubsza potem tniemy to na małe talarki i takowe przyklejamy Superglutem. Na koniec trzeba zapalniczką "posmyrać" je trochę, żeby zaokrągliły się kształty i finito Tyle gadania... O to efekty

 

100_7328.jpg

 

100_7335.jpg

 

100_7337.jpg

 

100_7339.jpg

 

100_7341.jpg

 

100_7347.jpg

 

100_7356.jpg

 

100_7360.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje pomysłu, świetny temat, zwłaszcza że cała arhnemska awantura to mój konik. Winietka bradzo mi się podoba.

 

Podpowiem tylko, że był bym ostrożny z tytułowaniem tego "1PSBS" ponieważ chłopcy od Sosaba walczyli głównie w Driel (wiocha po drugiej stronie Renu), a lądowali w chwili gdy na moście w Arnhem już nie było brytoli.

 

Co nie zmienia faktu, że całość BARDZO przyjemna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź ;) Winietka zrobiona, bo szkoda było mi figurki polskiego spadochroniarza stojącego samiuśkiego na półce jak palec z kolei pomysł z wychylający się zza ściany budynku wydawał mi zbyt "banalny"... i wyszedł kawałek mostu Pozdrawiam

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no piekny. jak na pactry to zrobiłes wyczyn chopie! Figurka naprawde fajnie sie prezentuje, a foty uważam nie są wxale takie ciemne. Są wpożądku. naprawdę wielki pozytyw...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.