Skocz do zawartości

Panzer IV Ausf. H - powrót do hobby


borecki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

To mój pierwszy post na forum. Prawdę mówiać wracam do modelarstwa po 5 latach, o ile można nazwać było to modelarstwem;p Robiłem pancerkę z IIww, ale tylko przy użyciu podstawowych farbek i pędzelka, nie wiedząc wogóle, że są jakieś inne techniki;) Postanowiłem "zrobić" na nowo mój ulubiony model - Panzer IV G. Prosiłbym o konstruktywne uwagi - pierwszy raz stosuję różne techniki, środki i narzędzia...

 

1. model gdzie się dało przeszlifowałem i szpachlowałem - ie wszędzie dotarłem

 

2. Przy użyciu pistoletu natryskowego Revella (na aerograf narazie czekam, aż przyjdzie..) pomalowałem model na nowy - położyłem jako podkład olejnego Humbrola 93 (dwie warstwy), następnie akryly Pactry Africa Yellow

 

 

CIMG2719.JPG

 

CIMG2724.JPG

 

CIMG2725.JPG

 

CIMG2728.JPG

 

3. Obicia - Humbrol: stalowy metalizer + czarna farba, nakładanie pędzelek i gąbka; do tego jeszcze tłumik

 

 

CIMG2735.JPG

 

CIMG2739.JPG

 

CIMG2740.JPG

 

CIMG2741.JPG

 

CIMG2742.JPG

 

A tu przymiarka płyt bocznych, których jeszcze nie robiłem... do tego zawieszenie trzeba pomalować. Do efektu końcowego chciałbym dodać jeszcze kanistry oraz jakieś skrzynie, może walający się karabin maszynowy i koła zapasowe;)

 

CIMG2734.JPG

 

CIMG2729.JPG

 

CIMG2733.JPG

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o rodzaj maskowania, czy może o odcień?

Jesli to pierwsze, to dlatego, że w tej chwili nie mam aerka do malowania czegoś bardziej szzcegółowego, a chciałem po prostu pobawić się innymi efektami - jak napisałem, to jest model, który za młody skleiłe, zostawiając masę niedoróbek, błędów, dziur, kleju, itp do których nie dotarłem już... A co do pustynnego, to zawsze podobały mi się czołki Afirka Corps

 

Odcień - nie wiem, eksperyment?

 

Warstwa farby duża, bo pistolet natryskowy nie kładzie tak fajnie farby... a niestety musiałem kłaść na stare maskowanie, które było pędzlem robione;/

 

Będę po sidoluxie robić filry, washe itp - eksperymentuje ile się da;p

 

A jak obicia? Nie za jasne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

położyłem jako podkład olejnego Humbrola 93 (dwie warstwy), następnie akryly Pactry Africa Yellow

Po co 2 warstwy? Przez to na modelu jest za dużo farby, grubo jest. Widać to na drugim zdjęciu...

Warstwa farby duża, bo pistolet natryskowy nie kładzie tak fajnie farby... a niestety musiałem kłaść na stare maskowanie, które było pędzlem robione

Wystarczyło wsadzić model do Cleanuxa

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

położyłem jako podkład olejnego Humbrola 93 (dwie warstwy), następnie akryly Pactry Africa Yellow

Po co 2 warstwy? Przez to na modelu jest za dużo farby, grubo jest. Widać to na drugim zdjęciu...

Warstwa farby duża, bo pistolet natryskowy nie kładzie tak fajnie farby... a niestety musiałem kłaść na stare maskowanie, które było pędzlem robione

Wystarczyło wsadzić model do Cleanuxa

 

dzięki:) zapamiętam na przyszłość, ale już teraz nie będę ściągać tej farby... w planach po tej Panzer IV jest kolejna, ale już porządnie od podstaw.

 

O ile sie nie mylę to we Włoszech takie malowanie miały pojazdy ewakuowane z afryki, a w afryce nie było Pz VI H i to z schurzen.

 

dobrze, że mówicie.. za bardzo uwierzyłem instrukcji

czy macie jakieś stronki z opisem do Panzer IV, żebym dobrał dobre oznaczenia do tego maskowania? Albo żebym mógł zagłębić się w temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się zaznaczał, że mylisz wersje (Ausführung) Pzkpfw IV, ani też, że mylisz okres z jakiego pochodzi czołg...

Krótka i prosta rada, model wrzuć do Cleanluxa, i zacznij malowanie od nowa. Radzę daj sobie spokój z tzw. pistoletem natryskowym. Może się nadaje do malowania prawdziwego czołgu, ale na pewno nie do malowania miniatury. Tani i prosty aerograf można kupić za niewielkie pieniądze a efekt będzie dużo lepszy. Kwestia korozji na tłumiku - stanowczo za duża, takowy tłumik po prostu by się rozsypał... Aha osłony (Schürzen) są za grube. Generalnie najlepiej je kupić w postaci PE, albo samemu wykonać z blaszki np. puszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.