Skocz do zawartości

TKS RPM 1/35 "super set"


szlachcik1

Rekomendowane odpowiedzi

Podwozie na dzień dzisiejszy gotowe, jak już zrobię i pomaluje cały model to na zakończenie dojdą małe poprawki do całości.Kolorów nowych nie kupuje (zielonego), będe je mieszał aż wyjdą jakieś przyzwoite:

11f7575ba2733103m.jpg

b3a7cd1a53191e6cm.jpg

Przymiarka pancerza, widać że szpachli troszeczkę pójdzie:

f49b4acc8a071712m.jpg

Zastanawiam się nad gąskami, gumowe czy plastiki? Hmmm, mam jeszcze czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 158
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jak maja być w błocku, to zasadniczo ważne by dobrze leżały.

Jesli widoczne,stanowczo plastik.

Coś to podwozie - jednokolorowousyfione

Lepiej zrobić te poprawki teraz, póżniej może być problem z dojściem.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak maja być w błocku, to zasadniczo ważne by dobrze leżały.

Błota ma być odrobina, nie chce spierdzielić modelu i go całego zabagnować

Jesli widoczne,stanowczo plastik.

Zastanawiałem się nad plastikiem ale robiłem przymiarkę do gumowych a gumowe na sucho przykładałem do modelu i boję się by nie zabrakło tych ogniw przy robieniu małych "zwisów" nad kołami podtrzymującymi, wprawdzie z gumowych też można je zrobić ale są faktycznie biedniejsze...

Coś to podwozie - jednokolorowousyfione

Na razie to tylko okurzenie

Lepiej zrobić te poprawki teraz, póżniej może być problem z dojściem.pozdrawiam

Racja. I tak na razie stoje z robotą i czekam, może w końcu przyjdzie to wnętrze, daje mu 2 dni dzięki za rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z kolegą Jendrass1'em że skoro rezygnujesz z wnętrza to zadbaj o wygląd zewnętrzny . Nie potrzebny taki pośpiech bo konkurs dopiero ruszyl a do zakończenia go jest jeszcze sporo czasu a chyba lepiej poczekać na listonosza i wykonać wnętrze które napewno wzbogaci twój model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nawierciłem otwór wylotowy w 20mm działku i ładnie wypiłowałem, ale skoro tak nalegacie to rozejże się za lufką, choć model miał być z pudła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale może jestem dyslektykiem, coś taki wrażliwy, ciekawe ile Ty byków porobiłeś przy pośpiechu gdzie Ty znalazłeś ją za 8 zeta bo na pewno nie w sklepach hobbysta i moje hobby, a jeśli chodzi Ci o tą z GMP to jest dziadowska bo drewniana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.jadarhobby.pl/armo-35708-flak-metalowa-lufa-p-877.html ciut droższa ale jest. Teraz to każdy jest dyslektykiem to żaden argument, a tym bardziej powód do chwaleni się. Wystarczy pomyśleć lub patrzeć co przeglądarka podkreśla czerwonym wężykiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to każdy jest dyslektykiem to żaden argument

 

Napisałem że "może jestem", czytaj uważnie. Po dłuuuugim zastanowieniu mógłbyś z kontekstu wywnioskować że pisałem w pośpiechu ale cóż...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że nie napisałeś "morze jestem" ;) było by weselej :P Dobra, nie naburmuszaj się już, nic wielkiego, tylko pilnuj takich rzeczy po oczy bolą. Włącz sobie autokorektę w przeglądarce i problem zniknie.

 

A tak w kwestii modelu, będzie metalowa lufka czy nie ?

Daj cynk na priv co dłubiesz teraz, postaram Ci się podesłać fotki detali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lufa już zamówiona, tym czasem całość sklejona (bez wnętrza) i zacząłem powoli dorabiać nity, sęk w tym że nie mam wiertarki więc prace idą jak idą, jeszcze trochę zostało... Uff. Mój jeż:

8ee05fdaf6e5e111m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu skomplikowałem? Właśnie to jest plastik zamiast drutu. Rozgrzany i rozciągnięty fragment, powklejany w dziury zrobione końcówką skalpela. Będzie się dobrze szlifować by zaokrąglić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że taka rozciągnięta ramka nie ma w całości takiej samej grubości (ale mi się rymło!). Nity mogą wyjść nierówne, trzeba uważać. Możę postaraj się zakupić odpowiedni drucik (sklep elektryczny). Kupa pracy przed Tobą, ale trzymam kciuki. W moich teksach nie mam żadnego z poprawionymi nitami, aż się wstyd przyznać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh, czy będzie czas, że ktoś zbuduje wreszcie żywicznego TKSa albo może dobrej jakości plastikowego?

 

A może Ty będziesz tym pierwszym?

 

Jendrass wiem o co Ci chodzi z tą grubością i zapewniam że staram się jak mogę by były równe, zbyt cienkie odcinam i wywalam, a nawet jak by się kilka zdarzyło za grubych to żaden problem by pomniejszyć, żyletka do ręki, papier ścierny i do roboty... Nawet miałem ostatnio myśli samobójcze i podjąłem rozważania nad spiłowaniem wszystkich nitów producenta i zrobieniu wszystkich swoich ale zobaczymy. Mam prośbę, wrzuciłbyś swoje tankietki na forum

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet miałem ostatnio myśli samobójcze i podjąłem rozważania nad spiłowaniem wszystkich nitów producenta i zrobieniu wszystkich swoich ale zobaczymy.

 

Spodobało Ci się co ? To może w moich też zrobisz co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak znalazłem Twoją relacje z budowy TKS-D z działem Bofors 37mm z marca tego roku na innym forum. Model średnio Ci wyszedł szczerze mówiąc zwłaszcza malowanie pędzlem... Widać wiele niedociągnięć przy łączeniach płyt wewnątrz a kolor wnętrza jest z nieba wzięty? Mam nadzieje że Twój warsztatowy PZInż 222 wyjdzie Ci niebo lepiej, szkoda by taka robota poszła na marne Wracając do mojego TKS to już plastikowe "igły" przyklejone po drugiej stronie, niedługo obcinanie szlifowanie i nowe zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model średnio Ci wyszedł szczerze mówiąc zwłaszcza malowanie pędzlem... Widać wiele niedociągnięć przy łączeniach płyt wewnątrz a kolor wnętrza jest z nieba wzięty?

 

Wiem, za bardzo chciałem go "już zrobić". Pospieszyłem się z wykończeniami, a zwłaszcza z malowaniem. Kolor wnętrza a Ty wiesz jaki był dokładnie ? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.