Skocz do zawartości

TKS RPM 1/35 "super set"


szlachcik1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 158
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A co za różnica? Ja nie mam potrzeby bawienia się z różnymi obróbkami zdjęć, myślę że każdy wie o co chodzi, a ściereczka ładna nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co za różnica? Ja nie mam potrzeby bawienia się z różnymi obróbkami zdjęć, myślę że każdy wie o co chodzi, a ściereczka ładna nie?

 

takie podejście jest jawnym olewaniem innych użytkowników bo przecież po to się robi relacje na forum aby inni mogli to oglądać.

 

Jeszcze zrób takie fotki w końcowej galerii a na pewno nikt nie zwróci na nie uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie podejście jest jawnym olewaniem innych użytkowników

Jakim olewaniem? Ludzie, nie róbmy z użytkowników forów nie wiadomo kogo, przecież na tym zdjęciu na planie głównym jest jak byk widoczne tylko aluminiowe działo co nawet 3 letnie dziecko by najpierw zauważyło wiec nie wiem do czego ta konwersacja zmierza?

 

bo przecież po to się robi relacje na forum aby inni mogli to oglądać

A takiego zdjęcia nie oglądną?

 

Jeszcze zrób takie fotki w końcowej galerii a na pewno nikt nie zwróci na nie uwagi

 

Gotowy model na zdjęciu zajmie więcej miejsca niż ta mała część wiec też będzie widoczny i to bardzo... A to czy ktoś zwróci uwagę czy nie to ode mnie nie zależy, ja sklejam dla własnej przyjemności i dziele się tym z innymi, widać nie wszystkim to wystarcza

 

Do wszystkich: Przepraszam, będę się bardziej starał przy robieniu zdjęć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak stało się, myśli samobójcze wzięły górę, robię wszystkie nity w modelu od początku (są większe, wyraźniejsze i w ogóle ładniej wygląda) została jeszcze przednia płyta do zanitowania:

6305141561266057m.jpg

89f4624563a7b868m.jpg

 

Miejscami będzie poprawka co do liczby, tam gdzie są trzy muszą iść cztery nity itp. Do tego dojdą jeszcze mniejsze nity tam gdzie być powinny. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt są troszeczkę większe od tych co producent nam zaproponował ale właśnie chciałem by były takie, widoczne. Uważam że nie są najgorsze, a po za tym dopiero dojdą mniejsze nity w niektórych miejscach (konkretnie koło włazów i na włazach od wizjerów) wiec chciałem by była mniej więcej widoczna różnica wielkości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przód już zanitowany, tył poprawiony, wizjer kierowcy wydłubany i pomalowany czarną, model gotowy do malowania:

5c170a171459a056m.jpg

3b7887fdbe671ebfm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor piaskowo-żółty na zdjęciu wyszedł nie tak jak jest normalnie, sam nie wiem czemu :( w rzeczywistości jest bardziej szarawy. Stan na teraz:

2cb92436516a7732m.jpg

42a9746f48014261m.jpg

 

Podczas pigmentowania i innych doświadczeń z chemią kolor się oczywiście zmieni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już po zabawie z suchymi pastelami. Na dziś koniec prac, stan na teraz (w końcu kolory na zdjęciach wyszły normalnie ):

bf1105a9622e5d76m.jpg

17f6a204c9d77c15m.jpg

e4f3f101e0b36eacm.jpg

Jutro lub dziś w nocy ciąg dalszy zmagań, niedługo będzie czas na obicia, a te za cholerę nie mogą mi wyjść fajnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po próbie z obiciami wyszło tak, nie chciałem przesadzić z ilością, jak by coś nie tak to pisać. Niedługo biorę się za poprawki podwozia i błotko:

54509e9b8850eb47m.jpg

085e199d0f4b5ffam.jpg

a46920ced7d5c2aem.jpg

c9178b4a51de5597m.jpg

Jako że mam okazję, życzę Wszystkim wesołych, radosnych świąt i aby pod choinką każdy znalazł swój wymarzony model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dłuuuga przerwa była ale się skończyła, model musiał trochę odstać Dziś przyklejone gąski, zrobiony tłumik, ziemia zrobiona pi razy oko i model już przyklejony do podstawki:

1e3b288675fe45e6m.jpg

9f033eef543ce0c7m.jpg

60488c85fbbca7bcm.jpg

 

Rafale, podwozie pójdzie do drobnej poprawki, jeszcze długa droga do finiszu została...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafale, podwozie pójdzie do drobnej poprawki, jeszcze długa droga do finiszu została...

 

washa to ten model może i ma, ale fota go wypłaszczyła(flash)...daj ciemniejszego na niższe partie, idąc w górę coraz jaśniejszym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj nie dales wogole washa?pieknie by wygladaly cienie wokol tych nitow

 

washa to ten model może i ma, ale fota go wypłaszczyła(flash)...daj ciemniejszego na niższe partie, idąc w górę coraz jaśniejszym ;)

 

Tak wash jest miejscami ale bardzo drobny, jeszcze mam w planach zrobić lekkie zacieki to i od razu poprawie gdzie nie gdzie na około nitów wiec to jeszcze nabierze szczegółowego kształtu co do zdjęć to sami widzicie cały czas się uczę, jak nie za ciemne, to za jasne. Pogoda pochmurna więc oświetlam sztucznie Jak wyjdą mi lepsze foty do wkleję.

A jak tam układ jezdny wyszedł? Co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra o układzie nic się nie dowiedziałem to działam dalej tym razem z figurkami... zamiast dowódcy czołgu dam całą załogę

d6aa039bb7c0e757m.jpg

 

Choć manekiny są przystosowane do 7tp bo tam są wyższe błotniki to jednak coś postaram się wypłodzić by wyszło w miarę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haki i działko przyklejone, zacieki w niektórych miejscach porobione. Jeszcze tylko uchwyty od klap, łopata, drobna kosmetyka i można powoli myśleć o finiszu. Podwozie poprawione, już nie widać zielonych czystych miejsc z tyłu. To moja jedna z pierwszych figurek wiec proszę się nie śmiać :P

604ec127b0a56974m.jpg

632da7b188309690m.jpg

3e6c9144da5d2cfcm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.