Skocz do zawartości

TKS RPM 1/35 "super set"


szlachcik1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 158
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Niech każdy zada jedno pytanie, na które sam, łatwo może znaleźć odpowiedź... i już jest nieporozumienie, niech zada dwa i mamy bałagan, jak zada 3 to już jest chaos.

Na prawdę, w temacie TKS (może poza wnętrzem) wszystko można znaleźć, przynajmniej na poziomie modelu RPM.

 

PS Następnym razem jak zaczniesz kogoś kto robi modele od podstaw (nawet jeśli robi je dłuuugo) obśmiewać, sam mając na warsztacie RPM, zastanów się, tak dla spokoju ogółu.

Dobranoc Tomku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To proszę Ciebie też o chwilę namysłu zanim pierwszy powiesz do kogoś: " a Ty nie możesz zmęczyć jednej tankietki" Dobranoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja w weekendy czasami nie mogę bo mam treningi w soboty i nieraz mecze w niedziele dobra koniec dajmy na zgodę i idźmy spać jak Ostach doradził

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poskładałeś z pudełka model, do tego źle (jarzmo nkmu)

 

O właśnie widd słuchaj co jest nie tak, bo wiesz, według instrukcji producenta jest dobrze i dokładnie nie wiem o co kaman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zacząłem grzebać i wyszło, że trzeba CI ZWRÓCIĆ HONOR!

 

Otóż myślałem, po sugestii Jendrassa, że masz odwrotnie zainstalowane jarzmo - otwór celownika po prawej stronie... No i zacząłem grzebać i...

 

 

Okazuje się, że były dwa ukłlady.

 

Dzialko Solothurn ma celownik po prawej stronie...

solothurn_tks.jpg

 

Tymczasem nkm model A, taki jak twój, ma celownik centralnie z przeniesieniem na prawo.

fk-a_big.jpg

 

A więc co do celownika zwracam honor, masz po właściwej stronie...

 

Tymczasem zauważyłem, że...nie zrobiłeś uchwytów. Zestaw RPM je zawiera, a Ty je pominąłeś i chlopaki nie otworzą już luków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaaa to dobrze, że jest dobrze dzięki za głębsze wytłumaczenie, na przyszłość już będę wiedział. Cieszę się, że jednak mój model nie jest taki zły

 

Tymczasem zauważyłem, że...nie zrobiłeś uchwytów. Zestaw RPM je zawiera, a Ty je pominąłeś i chlopaki nie otworzą już luków

 

Chodzi Ci o uchwyty od klap przód i tył? Jeżeli o to, to będą spokojnie zastanawiałem się jeszcze nad paskami od górnych klap, czytałem gdzieś, że właśnie wczesne wersje miały paski i myślę że fajnie by wyglądało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2f14df2771aa9885m.jpg

 

Jędrku jeżeli przykleiłem te zestawowe boczne wizjery po obu stronach i do nich się nie doczepiliście wiec myślę, że grube uchwyty to pikuś :p po prostu już chce skończyć ten model bo mam trochę dość, zrobiłem pasy do górnych włazów, wklejam co jest i się cieszę kolejnym skończonym modelem do mojej kolekcji. Mam tylko nadzieje że chociaż w miarę dobrałem kolor munduru załoganta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy mówię że się czepiacie? Doczepić - Chodziło mi o uwagi na ten temat, ahhhh każde słówko bierzesz do siebie i na poważnie :] Stwierdzam że jeżeli wkleiłem takie grube klapy od wizjerów to i normalne uchwyty nie będą problemem. I nic nikomu nie wytknąłem, doceniam wszystkie komentarze u uwagi, biorę je do serca bo na nich się człowiek uczy. Przy robieniu kolejnej tankietki będę miał wszystko na uwadze ale teraz mówię że już chce jak najszybciej skończyć ten model bo chciałbym w końcu zacząć 7tp bo sobie fundnąłem

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale teraz mówię że już chce jak najszybciej skończyć ten model bo chciałbym w końcu zacząć 7tp bo sobie fundnąłem

A mi wytykasz ze długo robię modele Sam widzisz, że można się takim karalcem zmeczyć, a co dopiero czymś od zera i o czym niewiele wiadomo ...

1 firma mirage

Znany temat Mam 3, ale czekają na rewitalizację aerem.

 

Czekam na ostatnią porcję zdjęć z wszystkimi poprawkami.Paski do robiłeś ale płyt pewnie nie poprawiłeś we złazach co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi wytykasz ze długo robię modele

 

Pamiętaj że dyskusja nie zaczęła się o to, że długo robisz modele ale o to, że przez 8 stron kłócisz i sprzeczasz się z innymi zamiast zabrać się za robotę i dawać nowe fotki dla oglądających warsztat. A tak swoją drogą to od Ciebie pierwszego padło stwierdzenie co do długości robienia przeze mnie tankietki. Że ją "męczę", wiec odbieram to że Ty mi pierwszy to wytknąłeś, ja tylko odpisałem

 

Paski do robiłeś ale płyt pewnie nie poprawiłeś we złazach co ?

 

Nie :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UUUU To będzie zabawa

 

Ano będzie wesoło. Uważaj Tomek, bo to ulubiony wóz Widda i mój

 

Nooo i tego się boje :P chyba nie będę prowadził warsztatu tylko wkleję gotowca :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz tak się składa, że od ponad 2 tygodni jestem w Brukseli i mam ze sobą na prawdę skromny zasób materiałów potrzebnych do modelowania. Więc Bogiem, a prawdą niewiele mogę zrobić.

A co do długości robienia TKS od RPM z pudła bez dodatków to już Ci powiedziałem ile czasu potrzeba na ten model, nie przemęczają się. Czekam chwili kiedy zaczniesz sam robić od podstaw rzadki sprzęt bez dokumentacji Przypomnę się.

 

Jak wkleisz gotowca to już nic nie poprawisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam chwili kiedy zaczniesz sam robić od podstaw rzadki sprzęt bez dokumentacji Przypomnę się.

 

Zanim to nastąpi to trochę czasu minie, mam dopiero 17 lat z czego nie całe 8 lat doświadczenia modelarskiego wiec sam widzisz to bardzo, bardzo mało... Myślę że zanim zacznę robić modele od podstaw to najpierw muszę się nauczyć sklejać modele normalne

 

Jak wkleisz gotowca to już nic nie poprawisz.

Wkleiłem na tym forum już kilka gotowców i nie musiałem nic zmieniać :>

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim to nastąpi to trochę czasu minie, mam dopiero 17 lat z czego nie całe 8 lat doświadczenia modelarskiego wiec sam widzisz to bardzo, bardzo mało... Myślę że zanim zacznę robić modele od podstaw to najpierw muszę się nauczyć sklejać modele normalne

To może jako młodszy, mniej doświadczony sklejacz nie wytykaj innym rzeczy, których sam nigdy nie robiłeś, ok ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.