Skocz do zawartości

mi-24 W oraz mi-2 salamandra 56KPŚBskala1:72


crustian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam pytanie,czy ktoś się orientuje jakie potrzebuję dokładnie farby do tych dwu modeli.Chodzi mi 56pułk śmigłowców z inowrocławia. Wiem, że teraz malują w "natowskich" barwach ale ja chcę w tych wcześniejszych. Do 24-ki błękit znalazłem ,ale tego piaskowo-zielonego i zielonego nie potrafię dobrać. Natomiast do mi-2 salamandry jakiś to brąz ciemny i zieleń.no i mam problem z kalkami bo mam model hasegawy ten mi-24.A wiadomo nie dają kalek polskich i to jeszcze 56pułku w Inie .Znalazłem kalki w sklepie jadarhobby ale z Pruszcza i w dodatku całą książeczkę do różnych modeli. Mi zależy tylko na jednym modelu.Czy ktoś ma jakieś pomysły? z góry dzięki

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys robilem taka 24-ke. Skladnikow uzytych farb nie pamietam. Nie dosc, ze sam je mieszalem na podstawie fotek to bylo to jeszcze 8 lat temu. Gdybys robil 24D z Pruszcza to cos by sie znalazlo

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to malowanie "panterki" i "oczu" było jak się nie mylę takie samo.To samo miało się do szachownic,jedyna różnica polegała i polega na bocznych emblematach eskadr i naturalnie bocznych numerach na ogonie .Czekam cierpliwie na podpowidzi wszelakie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to malowanie "panterki" i "oczu" było jak się nie mylę takie samo.:

 

Niestety pomimo zachowania ogolnie podobnego rozkladu plam sa one rozne. Otworz nowy temat w dziale 1:1 i napisz dokladnie o co Ci chodzi a na pewno otrzymasz oczekiwana pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Mi-24 to proponuję użyć mieszanek farb Humbrol.

Do pomalowania spodu i skrzydeł możesz użyć H 89 z domieszką H 65.

Plamy zielone proponuję Humbrol 120

Natomiast piaskowo-zielonkawy to mix H 103x28, H 34x17 i H 101x1.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i właśnie mi chodziło o taką odpowiedź jaką dostałem od pana jacka,tylko zapomniałem dodać ,że ja w pactrze siedze i mam prośbę do pana jacka bo przelicznikie próbowałem właśnie dobrać i nie potrafię z góry dzięki stokrotne.został jeszcze ten nieszczęsny mi-2 salamandra.co do modelu mi-24 to tak, chcę konkretny z 2 eskadry tzw."czajników" rokład plam to znam tego śmigłowca mi kolorki chodziło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To muszę Cię troche zmartwić. Ja z kolei pracuję głównie z humbrolówkami. Ciężko mi określić jakie były by to zamienniki. Poszperaj w sieci może coś znajdziesz o zamiennikach kolorów. Lub jeśli w Twoim mieście jest sklep modelarski to idź i powiedz o co ci chodzi, powinni mieć tabele kolorów i próbniki większości farb modelarskich, może coś to pomoże.

Ostatecznie możesz kupić potrzebne humbrolówki

 

A może ktoś z Forumowiczów coś jeszcze dopomoże...?

 

Z mojej strony to tyle. Pomogłem na ile mogłem w tym temacie.

Życzę powodzenia, no i oczywiście udanej repliki tego pięknego śmigłowca.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Nie będę pisał nowego tematu dla jednego pytania więc podpinam się pod ten. Przegladałem sobie ostatnio stronkę Wings Palette i znalazłem coś takiego:

29_1.jpg

 

Zaintrygowało mnie to że zamiast napisu Uwaga Śmigło! są jakieś "literki" po kacapsku. Czy jest to prawdą że na polskich śmigłowcach były takie napisy czy jest to jakies wyssane z palca malowanie.

Ps. Wiem że Hi-decal daje kalki do polskiego mi-24 dla tej samej maszyny. Tam również nie ma polskiego ostrzeżenia. Najlepiej jakby ktoś miał zdjęcie tej maszyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że chodzi o MI-24W z 56 pśb w typowym kamuflażu fabrycznym po dostarczeniu do polski.Dokładny rozkład plam do śmigłowca o numerze bocznym 730 znajdziesz w Aero Technice Lotniczej nr.12/92

Podano tam również kolory malowania wg.FS.

Kolory malowania egzemplarzy MI-24W po remoncie w Łodzi opisano w Mini replice nr.15, konkretnie egzemplarze nr.739,729,737.

Pozdrawiam.

Krystek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli że Mi-24 przed przemalowaniem nosiły rosyjskie napisy eksploatacyjne, tak?

A te rekinie szczęki? Czy rzeczywiscie występowały na tym śmigłowcu? Mam kilka monografii na których 735 jest właśnie z nimi przedstawiana ale na jedenym "nie nowym" zdjęciu jakie znalazłem [poniżej] ich nie ma jest za to godło jednostki. Czy też wynika to z róznych etapów "ewolucji" tej konkretnej maszyny?]

mi24_02.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaintrygowało mnie to że zamiast napisu Uwaga Śmigło! są jakieś "literki" po kacapsku. Czy jest to prawdą że na polskich śmigłowcach były takie napisy czy jest to jakies wyssane z palca malowanie.

A co to za język ten "kacapski"" Może trochę szacunku dla innych nacji,co??

Oznaczenie było w języku rosyjskim tak jak pozostałe napisy. "ОПАСНО" czyli "OPASNO" - "NIEBEZPIECZEŃSTWO"

Na Su-20 trójkąt ostrzegawczy na wlocie powietrza miał napis "opasno wozduchozabornik" czyli "niebezpieczeństwo wlot powietrza" mniej więcej.

Nasze Su latały z tym napisem przez całą służbę w naszym lotnictwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli że Mi-24 przed przemalowaniem nosiły rosyjskie napisy eksploatacyjne, tak?
TAK

 

A te rekinie szczęki? Czy rzeczywiscie występowały na tym śmigłowcu?
TAK

 

Mam kilka monografii na których 735 jest właśnie z nimi przedstawiana ale na jedenym "nie nowym" zdjęciu jakie znalazłem [poniżej] ich nie ma jest za to godło jednostki. Czy też wynika to z róznych etapów "ewolucji" tej konkretnej maszyny?
TAK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

jak się orientuję to akurat boczny 735 to nie "czajnik" a "sęp" mniejsza o to co do obcych opisów to znajdziesz to samo w w czołgach leopard po niemiecku a f-16 po angilelsku więc co cię dziwi w mi-24 po rosyjsku nie rozumiem.

tu można znaleźć więcej zdjęć:

http://www.jetphotos.net/showphotos.php?&aircraft=-2&airline=-2&category=13&photog=-2&country=Poland&keywords=&keywordrange=all&keywordlimiter=2&year=-2&sort=1&genre=3&display=&displaymode=3&mainsearch=search&newsort=1&size=

 

a tu strona pułkowa:

http://www.jw1641.pow.mil.pl/galeria12.html

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/56_Pu%C5%82k_%C5%9Amig%C5%82owc%C3%B3w_Bojowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.