Skocz do zawartości

M1 Panther II Dragon 1:35


Roobert

Rekomendowane odpowiedzi

Możesz powiedzieć dokładnie proporcje bazowego i białego do tych jasnych obić ??

 

No tu może być problem bo było na oko. Brałem wykałaczkę, mieszałem w puszce a to co zostało na niej przenosiłem do kapselka. Tak samo robiłem z białym ale jego mniej dawałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czas odkurzyć temat.

Oto co zmajstrowałem. Dokleiłem różne drobiazgi do kadłuba, zrobiłem włazy z peryskopami oraz spróbowałem pierwszej w życiu biedronki. Użyłem tylko białego i żółtego. Mam nadzieję, że widać ten zabieg bo jest delikatny. Położyłem kalki i dokończyłem trał. Rolki zostały zawieszone na ramionach, łańcuchy założone. pozostało tylko brudzenie i dopieszczenie samych rolek. W międzyczasie maluję gąski. Jeszcze jest z nimi trochę roboty ale mam nadzieję, że jutro do wieczora uda się je założyć na pojazd.

th_DSCN3058.jpg th_DSCN3061.jpg th_DSCN3063.jpg

th_DSCN3064.jpg th_DSCN3065.jpg th_DSCN3066.jpg

th_DSCN3069.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta biedronka to farby olejne dla plastyków czy coś innego?

Dokładnie, to te farby olejne w tubkach.

 

Siedziałem jeszcze nad modelem i takie oto coś powstało . model już jest gotowy, na fotkach brakuje kilku drobiazgów, które po zrobieniu zdjęć dodałem. Jutro przy dziennym świetle zrobię lepsze zdjęcia.

Model zakurzyłem pigmentami Miga i Agamy.

th_DSCN3087.jpg th_DSCN3088.jpg th_DSCN3089.jpg

th_DSCN3090.jpg th_DSCN3092.jpg th_DSCN3093.jpg

th_DSCN3094.jpg

Trzeba warsztat wyczyścić bo dziś listonosz zapukał do drzwi i takie coś przyniósł . Będzie to kolejny konkursowy z dioramką tym razem.

th_DSCN3097.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie wygląda podoba mi się

Jedyne co mnie zastanawia to ten szew na trale, w miesjach styku z ziemią, który podkreśliłes metalizerem - nie wygląda za dobrze i chyba nie powinno go tam być?

A z tym SU to uważaj... bo model "taki se"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mnie zastanawia to ten szew na trale, w miesjach styku z ziemią, który podkreśliłes metalizerem - nie wygląda za dobrze i chyba nie powinno go tam być?

 

Powinien tam być, tak jest na oryginale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz Miarka sprawdziłem to miejsce i zdjęcie bardzo wyolbrzymia to. Nie ma tam szczeliny, a jest takie załamanie przewidziane w modelu i jest dosłownie minimalne zagłębienie. Gołym okiem tego nie widać. Jak się nosem o model się otrze to dopiero można coś tam zobaczyć. Pewnie też częściowo to wina oświetlenia.

 

Zastanawiam się, czy wrzucać fotki gotowego modelu robione rano. Pogoda zmusiła na foty przy sztucznym świetle i jakieś takie żółte wyszły . Chyba spróbuje zaraz zrobić nowe zdjęcia i pobawię się funkcjami aparatu trochę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, pobawiłem się balansem bieli i ustawiłem na światło żarowe. Teraz lepsze wyszły.

A więc ( nie zaczyna się zdania od 'a więc" ) tak się prezentuje skończony model. Robiony prosto z pudła z wykorzystaniem tego co daje producent. Szczerze mówiąc, to skomplikowana robota była, dużo osobnych elementów do pomalowania a potem sklejenia. Zamocowanie niektórych elementów to wymagało 5 rąk, szczególnie chodzi tu o zamocowanie trału i wszystkich ruchomych zawiasów. Sam trał jest w pełni ruchomy w górę i dół. Na niektórych zdjęciach widać nienaciągnięte liny mocujące, jest to wina nierównego podłoża w czasie zdjęć.

th_DSCN3107.jpg th_DSCN3111.jpg th_DSCN3112.jpg

th_DSCN3166.jpg th_DSCN3167.jpg th_DSCN3169.jpg

th_DSCN3170.jpg th_DSCN3171.jpg th_DSCN3173.jpg th_DSCN3174.jpg

th_DSCN3175.jpg th_DSCN3180.jpg th_DSCN3184.jpg

th_DSCN3185.jpg th_DSCN3186.jpg th_DSCN3187.jpg th_DSCN3188.jpg

th_DSCN3190.jpg th_DSCN3191.jpg th_DSCN3194.jpg

Przy wykonczeniówce walnąłem kilka baboli ale ogólnie jestem zadowolony .

 

P.S. Nie powstała jeszcze "Galeria konkursowa" więc mam prośbę do moderatorów. Jak powstanie to czy mogą tego posta przerzucić? Jeśli będzie możliwość edytowania to uzupełnię wtedy o wymagane informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda nieźle, ale:

 

-wewnętrzna strona gąsek ma w oryginale gumowe nakładki, a w Twoim modelu ich nie pomalowałeś.

-coś jest nie tak z jednym z błotników, patrząc od przodu pojazdu, to ten z lewej strony

-no i te srebrne rolki trału rażą w oczy

- nie pomalowane śruby od urządzenia rozminowującego

 

Ale po za tym ok, niezły weathering

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-wewnętrzna strona gąsek ma w oryginale gumowe nakładki, a w Twoim modelu ich nie pomalowałeś.

-coś jest nie tak z jednym z błotników, patrząc od przodu pojazdu, to ten z lewej strony

-no i te srebrne rolki trału rażą w oczy

- nie pomalowane śruby od urządzenia rozminowującego

 

1. Aha dobrze wiedzieć, to Dragon a ja za nim dałem ciała. Nie miałem pojęcia ze są wewnątrz.

2. Chodzi o to że lekko odstaje? Fakt, coś jest nie tego.

3. Ma to wyglądać jak wyszlifowana tarciem stal. Chyba jednak nie wyszło .

4. Nie wiem, o które chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. Nie wiem, o które chodzi.

 

O te, sorry za jakość fotek, ale zrobione na szybko, model zakurzony i w ogóle to jeszcze nie wykończony

 

SPM_A1066.jpg

 

No i te śruby, ale zauważyłem, ze zapomniałeś zamontować tych części

SPM_A1070.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.