Skocz do zawartości

Pz.Kpfw. IV Ausf.D Mirage + Part + Aber 1/72


temir 2

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 103
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam!

temir z tego co pamiętam to 414 dość spektakularnie skończyła żywota w płomieniach i dymie więc poziom "eskalacji eksploatacji" może być dość duży

 

Tak to prawda.

Pojazd z nr. taktycznym "414" został szczęśliwie przez zwycięzców mocno obfotografowany . Mam aż sześć zdjęć w róznych ujęciach tego czołgu - w wypadku broni pancernej to rzadkość - i to właśnie zadecydowało o moim wyborze oznakowania. Ze zdjęć wynika że pojazd nie był jakoś straszliwie "sterany życiem" i mam zamiar w tym kierunku podążać zachowując tzw. "stosowny umiar" czyli proporcję między brudem a zużyciem.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie otwierają mi się foty z początku wątku :( A byłbym wdzięczny za nie bo mam kilka wątpliwości co do sklejania kadłuba i zawieszenia. Mógłbyś jakoś je odświeżyć? Ja do pojazdu "811" muszę dorobić dopancerzenie przedniej płyty od podstaw :/ , a poza tym jestem ciekawy prac z blaszkami do tego modelu. Bardzo mi się podobają te dupsiki, które zrobiłeś z polistyrenu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Nie otwierają mi się foty z początku wątku :

Przeklęty fotosik

Rzeczywiście - jeszcze dzień czy dwa temu się otwierały

 

Mógłbyś jakoś je odświeżyć?

 

Spróbuję wrzucić na innego hosta, ale nie dziś bo późno i wybieram się do spania - napewno poprawię tylko nie wiem czy uda się wszystkie .

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Pewnie mnie czeka naprawdę mordęga z tym moim TePekiem.

Z pewnością, niestety...

 

I ty się przekonałeś jak działą fotosik :p

 

Oj i to boleśnie

 

PRZECZ Z FOTOSIKIEM

 

Zdecydowanie

fotosik

 

Wyremontowałem cały wątek - tzn. powklejałem od nowa jakieś 80% fotek ale teraz już działa.

Z nie mojej winy wielu gości tego watku doznało (mam nadzieję że jedynie chwilowo) zakłuceń "na wizji" w trakcie spektaklu ale teraz zapraszam ponownie!

 

Cdn.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temir załamałeś mnie... Przeczytałem dokładnie wątek i zakres prac i modyfikacji mnie powalił. Jeżeli rzeczywiście jest aż tak źle... to pozostaje mi kupić nowy zestaw chyba. Bo w tym który zacząłem to już kilku poprawek nie zrobię. Ku... rczę...

 

Tylko nie rozumiem dlaczego piszesz, że plastik się fajnie obrabia. Dla mnie masakra totalna. W porównaniu do Dragona i Revella to jest plastelina normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

nie rozumiem dlaczego piszesz, że plastik się fajnie obrabia.

Bo :

- nie jest kruchy jak u Hasegawy,

- nie odszczypuje się,

- nie łuszczy się jak to ma miejsce w niektórych produktah Italeri,

- taki nie zamiękki nie za twardy a w sam raz

 

W porównaniu do Dragona i Revella to jest plastelina normalnie.

No tak... Z tymi to nie ma startu

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamil zoszak -> 7TP Mirage w 1/72... kup sobie solidny zapas valium, nerwosolu i deprimu i zacznij zarzywać już teraz...

Bez przesady, nie jest aż tak źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

już można wypuścić powietrze, bo jak wciągnąłem poprzednio , tak trzymam...a zaczynaja mi się "morki" przed oczyma robić

Proponuję wydech bo oto następna porcja "zapierających dech w piersi" postępów postępu :

Obicia po raz pierwszy i filtrowanie po raz wtóry :

 

th_100_2431.jpg

th_100_2432.jpg

th_100_2433.jpg

th_100_2434.jpg

th_100_2435.jpg

th_100_2436.jpg

th_100_2438.jpg

th_100_2439.jpg

 

Teraz pozostaje dokończenie obić, przetarcia, brudy, kurz itp...

 

Cdn.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Maltretuję pojazd bez miłosierdzia - czyli przetarcia, płukanka piaskowa, opiaszczenie, opylenie itp. .

 

th_100_2441.jpg

th_100_2442.jpg

th_100_2443.jpg

th_100_2444.jpg

th_100_2445.jpg

th_100_2446.jpg

th_100_2447.jpg

th_100_2448.jpg

th_100_2449.jpg

th_100_2450.jpg

th_100_2451.jpg

th_100_2453.jpg

 

Powoli model zbliża się do ostatecznego wyglądu .

W dalszej odsłonie przewiduję dokończenie obić, wycieki, podmalowanie tego i owego i co tam jeszcze się nawinie po drodze , potem wreszcie gąsienice .

 

Cdn.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

jak zrobic nity i sruby zeby nie uzywac brzydkich slow

Przyznam szczerze że nie wiem . Z mojej praktyki wnioskuję że jest to warunek konieczny i niezbędny

 

 

A powżnie: kroję plastikowy drucik na tycie plasterki a te przytwierdzam w dane miejsce rzadkim klejem - kropelczka tam gdzie to to ma się znajdować - po odczekaniu ok. sekundy (po to by klej rozpuścił powierzchnię plastiku) nakładam np. wikałaczką ów plastrek (tu często gęsto następuję litania słów powszechnie uznanych za obelżywe gdyż nierzako trzeba powtórzyć cały proces od nowa gdy plastereczek opuszcza samoistnie miejce przeznaczenia . Gdy już mimo przeciwnści uda się umieścić delikwenta tam gdzie się chce, po odczekaniu chwili znów kropelką rzadkiego kleju kapię na całość w celu "utrwalenia".

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

a mogę prosić następne fotki większe? Jakieś zbliżenia...

Uwzględnię to przy następnej sesji zdjęciowej

 

zdjęcia chyba się poprawiły?

 

Teraz się otwierają, przedtem to była wina fotosika

 

Model pierwsza klasa!

 

Dzięki za uznanie , choć model jeszcze nie gotowy...

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Gąsienice założone

Nie obyło się bez zgrzytu : kółka podtrzymjące mają za wąską szczelinę na zęby gąsienicy, te zaś mają przekrój klina i nie za bardzo chcą się tam zmieścić . Musiałem rozłupać kółka i po założeniu gąsienic przykleić je ponownie . Same gąsienice okazały się za długie o trzy ogniwa: nie jest to jednak problem lub wada - pozwala to bowiem na uzyskanie delikatnych zwisów gąsienic.

 

th_100_2460.jpg

th_100_2461.jpg

th_100_2462.jpg

th_100_2463.jpg

th_100_2464.jpg

th_100_2465.jpg

th_100_2466.jpg

th_100_2467.jpg

th_100_2470.jpg

th_100_2471.jpg

th_100_2472.jpg

 

Po przyglądnięciu się fotkom dostrzegłem brak nita nad jednym z otworów na wieży - brak ten już został uzupełniony.

 

Teraz ostatnia prosta - antenka, zamocowanie kanistrów, podmalówki i itp. duperele.

 

Cdn.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, że wygląda po prostu rewelacyjnie!!! Pięknie przybladł i efekt jest rzeczywiście "pustynny". Ja jednak z moim pójdę w stronę ciemniejszego koloru.

 

Zdradź mi jeszcze sekret jak filtrujesz modele? Chodzi mi o mieszankę chemiczną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On Ci. on Ci... śliczny. Malowaniem złamałeś te "barbarzyńskie zwyczaje", że jak afrykańczyk to od razu pół powierzchni pojazdu musi być obdarte do german gray'a/gołego metalu. Twoja czwóreczka pochodzi pewnie z okresu, kiedy Angole dostawali w tyłek, więc takim miłym dla oka smaczkiem mógłby być jakiś "hełm typu nocnik" przewieszony gdzieś lub "artystycznie wrzucony na lampę". A poza tym - ałtstending Panocku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.