Skocz do zawartości

Pz.Kpfw. IV Ausf.D Mirage + Part + Aber 1/72


temir 2

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 103
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam!

fajnie mozna przymaskowac jakies niedokladnosci malowania ich

 

Przeważnie.

Bardziej precyzyjnie - to robię to w zależności od tego"jak się sytuacja rozwija" , nie mam w tej materii wyrobionego schematu. Czasem sobie coś zapaćkam i trzeba podmalować albo po prostu zmienić kolor.

Tutaj np. zacząłem już coś tam przy narzędziach pacykować i pewnie to pociągnę dalej i dopiero wtedy łosze, maty, syfy itd..

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie oserwowałem od początku budowy. Model wygląda bardzo pięknie. Prawie nie czuć, że to 1:72. Gratulacje.

 

Zdaje się, że użyłeś PART. Jak oceniasz te blachy w stosunku do ABER?

 

Mógłbyś poprawić fotki? Wiekszość z nich się chyba nie wyswietla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

temir 2 mój Mistrzu, niegodnym Ci ja pochwały pisać

Po takim wyznaniu całkiem spąsowiałem

 

Zdaje się, że użyłeś PART. Jak oceniasz te blachy w stosunku do ABER?

 

Tak o PARTy. Nie podejmuję się porównania ponieważ ABER nie robi blaszek do modeli czołgów w skali 1/72 ( a szkoda ) a ja tylko takie robię .

 

Mógłbyś poprawić fotki? Wiekszość z nich się chyba nie wyswietla.

 

Nie otwierały się w moim przedostatnim poście i to już poprawiłem, wcześniejsze zaniepokojony sprawdzałem ale u mnie się otwierają.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

pieść, pieść...nie skop

 

Dla spotęgowania efektu pieszczot użyłem specyfików MIGa pt. Neutral wash, Brown wash a następnie dedykowanego Afrika Korps zestawu filtrów:

 

th_100_2424.jpg

th_100_2425.jpg

th_100_2426.jpg

th_100_2427.jpg

th_100_2428.jpg

th_100_2429.jpg

 

Droga publiczności

Proszę się nie sugerować obecnym wyglądem obiektu - ponieważ dotychczasowe "pieszczoty" jedynie rozpaliły żądze w następnej odsłonie nasąpi ich eskalacja w postaci obić , otarć itp. dewastacyjnych praktyk.

 

Cdn.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No temir, kibicuję tutaj też. Widzę, że u Ciebie co model to lepiej. U mnie dopiero co powrót po kolejnej długiej przerwie w modelarstwie. Póki co dłubię przy tych rozgrzebanych projektach i ta Detka z DAK powoli powstaje z martwych. Patrzę z zainteresowaniem na kamuflaż. Ja swoją jednak muszę ciągnąć panzergrau najpierw a potem... a potem się zobaczy co się wymyśli. Chyba zastosuję Twoją metodę tzn. Najpierw wszystko do kupy, a potem malowanie. Zobaczymy jak to wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

tylko po co ja to pisze,

 

Jak to po co

Ku pokrzepieniu serc - rzecz jasna

 

Ja swoją jednak muszę ciągnąć panzergrau najpierw a potem...

Z reguły tak właśnie czynię w wypadku pojazdów DAK, tym razem robię jednak od tego odsępstwo

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

jak się kładzie tego Mig owego washa. Na całą powierzchnie modelu czy selektywnie w zagłębienia i jakie są Twoje wrażenia z racy tym medium?

Rzeczonego łosza kładę tak by "opływał" element który chcę z jego pomocą "podkreślić", choć w konkretnych wypadkach pokrywam nim większą powierzchnię np. błotniki z ryflownej blachy. W zależności jak mocny chcę otrzymać efekt - czynność taką ponawiam kilkakrotnie. Do większych płaszczyzn stosuję filtry MIGa - wtedy z reguły "lecę po całości"

Specyfik jest przyjemny w pracy, efekty daje bardzo satysfakcjonujące - choć przyznaję że w pierwszej chwili byłem nieco nim rozczarowany ale to wrażenie minęło błyskawicznie niczym polski cud gospodarczy .

 

oczy trzymam rękami bo jeszcze chcę zobaczyć finał

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.