Skocz do zawartości

M1 A1 Abrams 1:35 Italeri


jawkers

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 153
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tycio krzywo koncowki, ale generalnie gra gitara. Obejrzalem sobie dzisiaj wypraski abramsa z trumpka (zestaw 5 w 1) i jest tam pare ciekawych rozwiazan. Fartuchy boczne sa od razu odlane z gora kadluba i te boczne oslony na kosze na wiezy tez sa w calosci. Troche lipa bo jak bylo osobno to moglem latwo zamienic na druciane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

 

Nie jest to wlot powietrza a czujnik meteo.

Dzięki, przyznam się szczerze, że połowa rzeczy które się znajdują na czołgu nie wiem do czego służy.

 

Poprawiłem kąt wyrzutni granatów, teraz jest chyba lepiej.

DSCF3826.jpg

DSCF3831.jpg

Doszło też kilka małych elementów.

DSCF3827.jpg

DSCF3833.jpg

Do czego służy ten kawał blachy?

DSCF3828.jpg

Uchwyt.

DSCF3829.jpg

Zaszpachlowałem, szczeliny.

DSCF3832.jpg

Widok całości.

DSCF3830.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, to mó pierwszy post na tej stronce, pozrdawiam wszystkich. Sklejam własnego Abramsa również i mam pare uwag do modelu kolegi.

Ja zdecydowałem sie na nową Tamiyę, doszedłem do wniosku że jest najprostszy, przyjemny w obróbce, a po dorobieniu blach, detali i antypoślizgowej nieodbiega od innych modeli, a nawet jest lepszy bo wymiarowo trzyma detale. Jest bardzo ciekawy artykuł no stronie www.vodnik.net o Abramsach, co nalezy poprawić i jednak Tamiyowskie detale wypadaja najlepiej. A co do modelu kolegi to mogę powiedzieć z rzeczy co mi sie rzucają na pierwszy rzut oka: podloga wieży jest na 90% źle zorbiona, podstawa wieży abramsa mieści sie w osiatkowanym koszu z podłogą na spodzie, i jest o wiele głębsza niż tutaj, bardzo podobnie to wygląda do wieży shermana. No cóż poza tym skoro orobiłeś sie tyle przy gąsienicach to trochę dziwi mnie to że niezaszpachlowałeś otworów po formie, psuje to torche efekt pracy. Kolejną rzeczą na co można by zwrócić uwage to ten zawias przy armacie, na zdjęciach widac że raczej leży dośc płasko a nie jest pod takim dziwnym kątem (?) Poza tym, chyba jest ok, szkoda tylko troszkę że tyle pracy zostało włożone w praktycznie najsłabszy bazowo model Abramsa na rynku. Może sie opłacało, czego serdecznie życzę i czekam na dalsze etapy Co do swojego czołgu to zamieszcze pare fotek modelu przed malowaniem i napisze co poprawiałem lub dorabiałem. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam model dragona (nowy m1a2 sep), ale nie lubie tej firmy, składanie tego samego modelu z 800 częsci, a z połowy mniej przy odrobinie pracy można z tamiyi wykrzesac podobny model. Nie wiem, może i dragon daje więcej detali, ale ich podział częsci, wykonanie daje sporo do życzenia, wiem że są ludzie co lubią dragona, kwestia gustu Po prostu nie widzi mi sie likwidować jakieś kółka, krechy z formy na częściach wielkości mrówki :/ , idealnym przykładem jest to że ten sam element u tamiyi składa sie z 2 częsci a u dragona z 10 co jest według mnie przerostem formy nad treścią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
podloga wieży jest na 90% źle zorbiona, podstawa wieży abramsa mieści sie w osiatkowanym koszu z podłogą na spodzie, i jest o wiele głębsza niż tutaj, bardzo podobnie to wygląda do wieży shermana. No cóż poza tym skoro orobiłeś sie tyle przy gąsienicach to trochę dziwi mnie to że niezaszpachlowałeś otworów po formie, psuje to torche efekt pracy. Kolejną rzeczą na co można by zwrócić uwage to ten zawias przy armacie, na zdjęciach widac że raczej leży dośc płasko a nie jest pod takim dziwnym kątem (?)

Dzięki Tankrider, za cenne uwagi.

Ale mam małe ale.

1. Co do podłogi to pisałem we wcześniejszych postach, dlaczego jast taka płytka a nie głębsza. Jesta tak dla tego, że szerokość tej wanny nie zgadza się z szerokością otworu na wieżyczkę,a we wnętrzy jeszcze dużo brakuje.

2. Gąsienice nie są jeszcze skończone, tylko je wyciąłem i złożyłem w celu ciekawości mojej.

3. A ta płytka przy lufie jest ruchoma i jak działo leży poziomo to płytka leży płasko, a im większy kąt lufy to kąt płytki też się zmienia, tak jak to napisał Mroko.

 

A to na tylnym koszu to CIP

A to pewnie jakiś system?

 

I wytłumaczcie mi co wy się tak uczepiliście się tego, że sklejam italeri a nie inną firmę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to na tylnym koszu to CIP ?

 

Nie, to jest tablica z oznaczeniami czołgu, chodzi o jednostke, jaki pluton itp, zalezy od typu "V" w która strone jest.

 

A poniżej link do zdjęcia wieży od srodka gdzie widać tą siatkę i podloge.

 

http://data3.primeportal.net/tanks/rob_mccune/m1a1/images/m1a1_444_of_586.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

 

Co widzę, że siatki zalałeś farbą.

Spokojnie, otworki wystarczy przetkać ostrą igłą.

 

Dzisiaj postanowiłem pozrywać instalację z silnika i zrobić własnoręcznie.

Dzisiaj jeszcze pomaluję i pokarzę później swoje wypociny.

DSCF3936.jpg

DSCF3937.jpg

DSCF3938.jpg

DSCF3939.jpg

A tak prezentuje się na swoim miejscu.

DSCF3940.jpg

DSCF3941.jpg

DSCF3942.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.