Skocz do zawartości

[In-Box] Mi-6 vs. Mi-26


sobiemir

Rekomendowane odpowiedzi

Mam oba te modele więc postanowiłem zrobić kilka fotek dla porównania jakości obu. Mi-6 z Amodelu kosztował mnie 170 zł + przesyłka, zaś Mi-26 od Zvezdy- 70 zł + przesyłka. Jednak odzwierciedlenia w jakości modeli bynajmniej nie ma! Jest całkiem przeciwnie

 

A więc - zaczynamy:

Pudło - w ukraińskim modelu jest takie sobie, normalne, zaś w rosyjskim-wykonane z grubej, ładnie polakierowanej tektury, fajnie to się zamyka, wewnątrz każda ramka siedzi w oddzielnej folii - super.

29028d7aeb181c5fm.jpg

 

Kalki-są trochę lepsze w Zvezdzie-da się rozczytać napisy eksploatacyjne o co trudno u Amodelu

5413e00ef23eb36bm.jpg

 

Długość kadłubów będzie podobna, łopaty wirników również o podobnych wymiarach

74e99af0d4ea0ef8m.jpg

30b476a546f53227m.jpg

 

Jednak ta jakość..... Porównajmy szczegóły:

Mi-6

53cfb7e9af0e3435m.jpg

 

i Mi-26

e0bd47225a58d023m.jpg

 

wnętrze szóstki:

935ec163afd61e73m.jpg

 

i dwudziestki szóstki:

bfdf166fa417040am.jpg

 

Jak widać spore różnice na korzyść produktu Zvezdy. Model zaskoczył mnie jakością - delikatne cieniutkie linie, super szczegóły, fajna lekko matowa struktura powierzchni... A Amodel to taki trochę lepszy shortrun... :( Jak sobie porównam dzisiejszą Zvezdę z radzieckim Novo które właśnie dla rozrywki robię i które wymaga góry szpachli...

Na koniec, jako ciekawostka-człowiek z Mi-26. Może mało widziałem, ale takiego człowieka w siedemdwójce jeszcze nigdy-on ma po 5 palców w dłoni, sznurówki w butach, pofałdowane portki i kołnierz z kożuszka!!!

a4ad604f5deb5e82m.jpg

 

Reasumując - Zvezda jest tańsza o ponad połowę ale bije Amodel jakością na głowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję widzieć tego Mi-26. Naprawdę piękny model. Szkoda że nie mam miejsca na takie bydlę - ponad pół metra długości. , ale chyba i tak się skuszę zwłaszcza za tą cenę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz takiego Tupolewa? Aktualnie jest jeden na allegro, ale prawie 3 stówy za niego wołają...

hehe niestety mam. Zaszalałem z ceną i rozmiarem (największy w kolekcji). Zapłaciłem za niego 75$ gdzie w przeliczeniu z przesyłka wtedy wyszło mi ok 220zł , ale model jest wart nawet większych pieniędzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie!!!

nie spodziewałem się że Mi6 jest też taki duży....

No, wiesz, Mi-26 jest nastepcą Mi-6 więc i wielkość podobna, a jeśli chodzi o wielkości to np. średnica wirnika Mi-6 jest aż o 3m większa od Mi-26

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeśli chodzi o powierzchnię to jakby nie patrzeć wzrost promienia powoduje wzrost powierzchni :-)

 

Ale te wirniki są na tyle wysoko u tych bydlaków, że pod nimi zmieści sie kilka "normalnych" modeli .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mam Mi26 i pierwsze co zacząłem szukać oglądać to był ten pilot Rzeczywiście jest najlepiej wykonany z modeli pilotów z zestawów jakiego kiedykolwiek widziałem Wielkość modelu i pierwsze z czym mi się skojarzyła to z świątecznym karpiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jakiś rok temu firma SOUTH FRONT wypuściła także model Mi-26. Jestem ciekaw, czy kotoś porównywał już te modele, czy to przepak Zwezdy z South Front? i skąd różnica w cenie ponad 100 zł (Mi-26 Zwezdy cena ok 70 zł, cena South Front ok 170 zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.