Skocz do zawartości

Zamiana oznaczeń samolotów FR....


Grzegorz

Rekomendowane odpowiedzi

Parlament FR zatwierdził rządowy projekt ustawy, o zamianie istniejących znaków rozpoznawczych w postaci czerwonej gwiazdy na biało-niebiesko-czerwone o obniżonej widzialności, dla lotnictwa wojskowego.

Odpowiednio dla samolotów wykonujących loty poza granice FR zatwierdzono znak trzy kolorowy na bazie kolorów flagi państwowej FR.

Zezwolono również, na dodatkowe oznaczenia samolotów, w postaci np, oznaczeń przynależności do organizacji służb federalnych, nazwy własne, znaki heraldyczne itp...

 

Nie upubliczniono jeszcze zatwierdzonego wzoru nowego znaku rozpoznawczego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak odszukałem... Nowe znaki rozpoznawcze były testowane i są już użytkowane na śmigłowcach FSB służby granicznej...

 

47b44c908bfd679f.jpg

238058798300284d.jpg

cd9e304e5d706d31.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
chcą się odciąć od przeszłości i tego z czym kojarzy się czerwona gwiazda...

 

po ostatnich newsach zza wschodniej granicy nie powiedziałbym że chcą się odciąć od przeszłości... tam jedną z najpopularniejszych postaci jest Stalin, a rozpad ZSRR uważa sięza największą katastrofę XXw. ile w tym prawdziwej opinii a ile narzuconego przez władze wizerunku - ciężko powiedzieć, ale jak by nie patrzeć to władza narzuca rozporządzenia - m.in. zmiane znaków, a nie społeczeństwo... szczerze mówiąc nie rozumiem czemu ma służyć zabieg zmiany oznaczeń :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcą się odciąć od przeszłości i tego z czym kojarzy się czerwona gwiazda...

 

po ostatnich newsach zza wschodniej granicy nie powiedziałbym że chcą się odciąć od przeszłości... tam jedną z najpopularniejszych postaci jest Stalin, a rozpad ZSRR uważa sięza największą katastrofę XXw. ile w tym prawdziwej opinii a ile narzuconego przez władze wizerunku - ciężko powiedzieć, ale jak by nie patrzeć to władza narzuca rozporządzenia - m.in. zmiane znaków, a nie społeczeństwo... szczerze mówiąc nie rozumiem czemu ma służyć zabieg zmiany oznaczeń :]

HM... Kolega douczy się, poczyta, i zanim następnym razem wpisze tekst o wymowie czystej, demagogicznej politykierki, głęboko się zastanowi... Tak?...

To jest temat o charakterze informacyjnym i jesli masz jakieś informacje o nowych oznaczeniach wojskowych i cywilnych samolotów FR to zapraszam, jeśli jednak chcesz tu ferować swoje poglądy na "politykę" (jakąkolwiek...)to raczej pomyliłeś fora...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez jestem zdania ze stare było lepsze. Teraz samoloty rosyjskie będą mniej wykrywalne bo wszyscy będą czerwonych gwiazd szukać:D

 

Swoją drogą mi się FR skojarzyło ani nie z Francją ani nie z Rosją tylko z Ryanairem i sie zastanawiałem co to za rewolucja sie w lotnictwie zdażyła :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szanowny kolego Grzegorzu - nie mam najmniejszej ochoty bawić się tu w politykowanie, jednak jak coś się dzieje to mam taką naturę że lubię wiedzieć "dla czego?" a że temat sprzętu rosyjskiego, a zatem i oznaczeń, jest mi bliski, sformułowałem swój post tak a nie inaczej - bo być może koś bardziej zorientowany ode mnie czy od Ciebie uzasadni w sposób rzeczowy wprowadzenie takiej zmiany w oznaczeniach, wiedza użytkowników tego forum już nie jeden raz mnie zaskakiwała...

Nie ma się co bawić we wzajemną cenzurę, dla niektórych ortodoksów samo rozpoczęcie tematu dotykającego Rosję/ZSRR - czy chodzi o sprzęt, czy o oznaczenia - może oznaczać samo przez się rozpoczęcie tematu "upolitycznionego", ale nie dajmy się zwariować, taka droga prowadzi do nikąd...

Dla mnie modelarstwo jest kapitalną furtką do historii, mniej lub bardziej odległej, ale także i najnowszej, a historia -moim skromnym zdaniem- to poza datami także sieć związków przyczynowo skutkowych, czyli m.in odpowiedzi na pytanie "dla czego?".

Więc nie czuj się ani obrażony ani zbulwersowany moim postem, jak się w niego wczytasz to zauważysz że w żaden sposób nie wyraziłem SWOJEJ opinii, co najwyżej przytoczyłem kontrargumenty zaczerpnięte z bieżących wydarzeń. Proponuję więc pojednawczo i z niecierpliwością czekam na post kogoś lepiej poinformowanego ode mnie, który odpowie mi na pytanie : "czym wprowadzenie nowych znaków było podyktowane ??"

pozdrawiam!!

 

p.s. osobiście bardziej podobają mi się jednak czerwone gwiazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parlament FR zatwierdził rządowy projekt ustawy, o zamianie istniejących znaków rozpoznawczych w postaci czerwonej gwiazdy na biało-niebiesko-czerwone o obniżonej widzialności, dla lotnictwa wojskowego.

Odpowiednio dla samolotów wykonujących loty poza granice FR zatwierdzono znak trzy kolorowy na bazie kolorów flagi państwowej FR.

Zezwolono również, na dodatkowe oznaczenia samolotów, w postaci np, oznaczeń przynależności do organizacji służb federalnych, nazwy własne, znaki heraldyczne itp...

Zmiana symbolów wyszła z MO FR... Ma to nawiązywać do symboliki (kolorów) państwa FR po rozpadzie ZSRR. Nie jest to nagła zmiana, bo szykowano ja od kilku lat a w ubiegłym roku ją (termin zmiany...)w DUMIE odrzucono...

Sami Rosjanie są również podzieleni, i na dzień dzisiejszy pomimo podjęcia decyzji, w FR trwa plebiscyt na zasadzie podoba się nie podoba...

Na dzień 07 grudnia 56% do 35 było za zachowaniem dotychczasowego wyglądu gwiazd.

 

Czerwonej gwiazdy używa Białoruś, i Kazachstan..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Chyba faktycznie regulamin zle opisal jakie maja byc proporcje nowego znaku, lub sama instrukcja ulegla zmianie. To tak na oko - porownujac fotki z poczatku tematu i ta nowa. To jest Mi-28 ?

 

Co do szumu ... to ile go bylo z okazji "obracania szachownicy" na poczatku lat 90-tych - mysle ze dokladnie tyle samo.

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do szumu ... to ile go bylo z okazji "obracania szachownicy" na poczatku lat 90-tych - mysle ze dokladnie tyle samo.

PKD4GA, chodziło mi o to, że na latadłach nadal będzie krasna gwiazda, tylko że nie sama ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.