Skocz do zawartości

[Relacja] Udaloy - Pit Road 1/700


okonek

Rekomendowane odpowiedzi

Okoniu jesteś miszczu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Eeee tam Robert. Po prostu sie staram. A przy takich dokumentacjach co mam to nie sposob czegos nie skorygowac

Przy modelu cos sie tam porobilo. Przybyly relingi na dziobie i pokladzie przed sterowka, przybylo uzbrojenie i jedna z kratownicowych anten za drugim dzialem. Zatarlem tez fakture wyrzutni rakiet przeciwlotniczych Kindzal na dziobie bo okret ich w tym okresie jeszcze nie posiadal i nie wiem czy posiada je juz dzisiaj ale w 19991 roku byl w remoncie wiec moze juz teraz sa. Z tego tez powodu brak na dachu sterowki systemu ich naprowadzania i stoi tam tylko pusta podstawa. Nadbudowka sterowki spoczela na kadlubie a sam kadlub otrzymal juz oznaczenia i nazwe. I to bedzie jedyny ( mam nadzieje ) blad w modelu. Nazwa jest zolta a powinna byc biala jak na wyglad z roku 1988. Nic na to nie poradze bo takie kalki. Chyba ujdzie w tloku

 

e5b5dff080c1954c.jpg

3a9bfdca7acd18ef.jpg

4751eedc108cce76.jpg

 

PS. Pewne czesci sie jeszcze swieca ale juz niedlugo to poprawimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dobrze Zla wiadomosc ale tylko dla mnie. W czasie wedrowki po sieci wpadlem na znane mi juz wczesniej fotki Kulakowa, tylko ze w rozdzielczosci 2890x1900 pixeli Teraz mam wszystko jak na dloni i widze to czego nie powinienem Taka jakosc przyda sie przy modelu w 350, 200 czy 100-ce ale nie w takim maluchu. Pomimo to bede sie staral przeniesc jak najwiecej na model co nie bedzie latwe w tej skali Wielu z Was dolukalo sie pewnie na poprzedniej fotce, ze drugi maszt tez juz zamocowany ale bede Wam pokazywal wszystko w odpowiedniej kolejnosci. Dzisiaj poklad lodziowy i przestrzen pomiedzy masztami. Jak widac na orginale pierwsza para kominow posiada dosc wyrazne zaluzje na bokach co niestety nie zostalo odwzorowane w modelu. Wykonalem je ze zwyklego papieru do drukarki a po pomalowaniu zaznaczylem listwy zaluzji skalpelem. Nie jestem w stanie zrobic takiej fotki aby bylo to widac choc probowalem. Przybyly tez jakies dwie dziwne skrzynie na pokladzie za kominem oraz oczywiscie lodzie i tratwy ratunkowe i trapy. Spoilery za kominami cosik za bardzo przybrudzilem i postaram sie to jeszcze poprawic. Te dziwne druty czy odgromniki na kominach o ile mam w planie to nie mam pomyslu jak je wykonac. Byc moze zaznacze je tylko skalpelem.

 

f1850fcaa5426fda.jpg

748aaaf59c06cc35.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, ze juz myslalem o tym. Relingi maja normalnie podstawe umozliwiajace lepsze mocowanie do pokladu. Musialbym przyciac na wymiar a wtedy pozostylyby tylko slupki i z zamocowaniem moze byc cieko. Robilem to przy Biestraszhnym i wiem, ze pozostana slady klejenia a w tej skali bedzie to widoczne. Pozostawic natomiast podpore do przyklejenia to jakos niebardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale możesz nawiertolić dziureczki i dopiero wtedy wklejać to cuś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

W tej skali Rozmyslalem nad tym tylko gdzie dorwac takie wiertlo ? Po namysle dalem sobie spokoj. W Kalininie wykonalem to poprzez naciecie powierzchni pod katem i wyobleniu lini, tu postanowilem przykleic cieniutki precik tworzywka i pomalowac. Uwidocznilem w ten sposob, ze cos tam jest ale aby zrobic to dokladnie jak powinno musialbym poprawic caly model. Chodzi o to, ze w tej skali zastosowano juz pewne uproszczenia w detalach i jestem zdania, ze albo poprawiam wszystko albo ide na uproszczenia. Dlatego np. pojawily sie tylko cztery liny sygnalowe pomiedzy pokladem sterowki a przednim masztem zamiast 6-iu czy nawet 7-iu w orginale i dlatego ta dziwna spiralka imitujaca tunelowa antena pomiedzy masztami. Robilem ja w ten sposob przy Kalininie wiec i tu tak wlasnie powstala. Wiem, ze na fotce strasznie to wyglada ale jak juz to opisywalem w innym miejscu z daleka ujdzie w tloku. Jesli sie okaze przy robieniu koncowych fotek, ze szpeci to model to wykonam to w inny sposob ale jak na razie nie otrzymalem obiecanego materialu i w tej chwili zostanie tak jak jest. Troche dziwne, ze antena ta znajduje sie tylko z jednej strony masztu ale tak wlasnie jest.

Drugi maszt juz omawialismy, kominy tez wiec pozostaje poklad lodziowy. Nastapily na nim zmiany i to dlatego, ze producent przewidzial umieszczenie lodzi pomiedzy kominami jak to zaobserwowalem na fotkach Udaloya i paru pozniejszych braciszkach. Na Kulakowie pomiedzy kominami znajduje sie mala nadbudowka i lodz ratunkowa stoi nie wzdluz lecz wpoprzek pokladu. Nadbudowki tej nie bylo w zestawie wiec powstala z pozostalosci po blaszkach Part-a od Mi-24 w 48-ce. Dodalem reling, drabiny i drzwi z blaszek GMM. Po bokach pokladu przybyly dwie anteny. Zaraz za dzwigiem znajduje sie klejna para wyrzutni Kindzalow i tak jak przy dziobowej ztarlem na niej detale pokryw. Jak widac poprawilem tez malowanie okopcenia spoilerow za kominami. To chyba tyle w tym odcinku .....uffffff

 

b2ceaa02a45643cb.jpg

e6771926d7e1cc85.jpg

 

Na koniec jeszcze fotka obrazujaca wielkosc omawianego fragmentu. I jak tu wiercic cos w kominie

 

2dd40a0e699fd33b.jpg

 

Budowa prawie zakonczona wiec czas pomyslec nad podstawka pomocna przy robieniu fotek. Tylko jeszcze nie wiem, czy dac go samego czy z Kalininem obok ale raczej postawie na pierwszym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie Andrzeju...

 

Fotki czasami "oszukują" nie oddając skali tego maleństwa - może udałoby się strzelić zdjęcie z modelem w dłoni albo np. stojącym między palcami na stole..?

 

Pozdrawiam,

Maciej

 

P.S.

Bardzo mi się podoba chociaż to... RUSEK!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cudeńko!

Z podziwem i wielką przyjemnością ogladam.

Ładny ,,statek'' i extra model, pełen smaczków!

 

I też czekam na obiecaną fotkę, bo jak na koniec śledzenia robót nad Kalininem zobaczyłem mikrusa z Guliwerem jako punktem odniesienia to spadłem z krzesła.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podziw dla szczegółów wykonania to jedno ale jestem pełen podziwu dla tempa w jakim powstało to maleństwo, przy takiej wprawie zobaczymy za pół roku na dioramce połowę rosyjskiej floty

 

pozdrowionka, Jędrek

ps. jak dla mnie na przymiarce troszkę są oba za blisko siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, ze Wam sie podoba. Zostalo jeszcze troche do konca i tak teraz prezentuje ladowisko i hangary juz na pokladzie. Pozostal jeszcze smiglowiec ale nie wiem czy go robic. Jakos dziwnie bedzie to wygladalo na dioramie, gdy na kazdym okrecie bedzie stalo fruwadlo Brakuje jeszcze jednego luku na trap po prawej stronie ladowiska, ktory przeoczylem. Teraz go juz nie wytne wiec zaznacze go w wersji malowanej albo zaslonie pokrywa. Anteny troche krzywe ale i na orginale nie sa proste zwlaszcza gdy buja sie na falach

 

446d800d9b256609.jpg

236de15e2f366b0a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Panowie Po dlugim czasie spiolem sie troche i dokonczylem malucha. Brakuje tylko smiglowca , ktory jest w hali montarzowej ale i tak nie wiem czy go umieszcze na okrecie o czym pisalem juz wczesniej. No to na koniec fotka calosci juz na wlasnej podstawce, ktora nie do konca sie udala oraz obiecana fotka z paluszkami

 

e0c16c89d82754e3.jpg

fe26bffe3b1e676a.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki

 

No to na koniec pare fotek. Na ostatniej z Kalininem w tle jako przymiarka do dioramy. O ile Kalinin dal sie jakos jeszcze fotografowac ze wzgledu na wielkosc to ten tutaj doprowadzil mnie do szalu

 

963c9d3eed11a73c.jpg

7c81991cda46d183.jpg

7e498f739d76eefc.jpg

 

PS. Czas na kolejnego kurdupla. A moze zrobie jednego z wiekszych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.