Skocz do zawartości

BF 109 Revell 1:32 - ptak nielot ;)


Gościu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ongiś, ugościłem Was jednym samolocikiem, i obiecałem sobie(nietylko, mi Lordzie, Wam także Lordzie) że wykonam 2.

Na składzie wygrzebałem taki oto model(jeden z całych trzech jakie posiadam):

ResizeofDSCF1436.jpg

Czy warto toto waloryzować zestawami?

Proszę o podanie, nazwa firmy oraz nr pozycji - jeśli można oczywiście

 

Jeśli uznacie że niewarto, postawie na malowanie..nieco inne niż ostatni.

Od tego momentu poznałem kilka technik, które wykorzystam przy tej pozycji.

Z góry uprzedzam, by osoby o słabym sercu omijały warsztat, bądź zabezpieczyły się odpowiednio "farmaceutyczno - kardiologicznie"

Model będzie frontowcem , o bogatej przeszłości i nie wiadomo,czy nie zostanie wyeksponowany na dioramce..po ciężkim lądowaniu

Nie muszę dodawać, że BARDZO liczę na Waszą pomoc w kwestii tegoż projektu :p

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał i samolot? nie wierze

Fajnie, K4 jest moim najulubieńszą wersją 109-tki (zaraz przed E)

dobry pomysł z tą "bogatą przeszłością", powodzonka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię takie olbrzymy Dioramka kolejowa z samolotem, to musi być coś wiekszego niż sobie wyobrażałem Siadam w pierwszym rzędzie -o ile jest jeszcze miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie muszę dodawać, że BARDZO liczę na Waszą pomoc w kwestii tegoż projektu :p

masz nasze poparcie!

pewnie znasz te strony (chociaż to bardziej lotnicze):

http://www.markstyling.com/index.htm

tu takie przeliczniki:

http://www.minilotnictwo.hg.pl/

http://www.xs4all.nl/~rhorta/jgrlm.htm

co do walorki, mało, ale zawsze:

http://www.cybermodeler.com/hobby/details/ce/detail_cec32138.shtml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Do waloryzowania tego modelu nadają się chyba dwa zestawy blaszek:

 

http://www.jadarhobby.pl/eduard-32121-bf109k-elzewnetrzne-elfot-p-7150.html

 

http://www.jadarhobby.pl/eduard-32122-bf109k-elementy-wnetrza-p-7151.html

 

Gdybyś miał ochotę zdemolować nieco swój model to jest gotowe rozwiązanie - fotki przedstwaiają samolot w malowaniu "spudła"

 

Bf-109%20K-4.jpg

Bf-109%20K-4%201.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Bosze,... Rafał.

 

Ty już nie masz co robić chyba. Znajdź se lepiej jakieś hobby albo coś...

 

Jak chcesz się bawić w waloryzacje to jest jeden człowiek, który jest w stanie Ci pomóc w tym temacie. Ale będziesz musiał się udać na sąsiedni PWM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiedziałem, że tak będzie ... Jeszcze został Ci "Sokół Milenium" to SF załatwisz i całe forum Twoje... Mam ! Światełko w tunelu... osobówkę Ty dziełał ? hę...

Tego pierwszego samolota można na forum najść ? Bo szukanie wśród Twych postów... cóż , płodzisz je jak buchaj na farmie zarodowej , a co grosza większość wciągająca jak u Hitchcocka i przekopać się przezeń nie mogę, bo czytam i czytam, a do letadla dojść jakoś nie mogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Wam dziękuję za odzew.

Na życzenie wykonałem in box zestawu:

ResizeofDSCF1457.jpg

ResizeofDSCF1456.jpg

ResizeofDSCF1455.jpg

ResizeofDSCF1454.jpg

ResizeofDSCF1453.jpg

ResizeofDSCF1452.jpg

ResizeofDSCF1451.jpg

ResizeofDSCF1450.jpg

 

Nie za bardzo się znam, wypraski wyglądają ok, a jak ze

składalnością.....zobaczę;p

 

Tornado, jaka kolejkowa ?

Wpierw, to ja się naumiem samoloty malować, a później go zniszczę

 

Dzięki jeszcze raz, za podsunięte linki do stron, oraz el. waloryzujących - na pewno skorzystam.

Corsair, to też był BF w 48 bodajże, już go zapomniałem( na siłę :p)

Zebrałem po nim "oklaski", wiem co robiłem źle..albo mi się wydaję.

 

 

Nie lepiłem "fur" w sumie żadnych,jak i helikopterów..przez łodzie a na SF( i nie chodzi mi o pancerkę, bo ta w większości u mnie taka) kończąc.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tornado, jaka kolejkowa ?

 

No myślałem, że co by samolocik miał twarde ladowanie na torach dioramki co to ją popełniłeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooooo co ja widzę No życze powodzenia! Będę tutaj zaglądał często, może uda mi się coś doradzić ale i tak pewnie skończy się na tym, że coś podpatrzę Widziałem na forum Twoją poprzednią 109 i liczę, że K-4 wyjdzie Ci mniej pancernie i nie będzie takich błędów jak w tamtym. W galerii mam nadzieję napisać, że tamten musiał powstać by ten był super.

 

pozdrawiam i kibicuję!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No myślałem, że co by samolocik miał twarde ladowanie na torach dioramki co to ją popełniłeś Rolling Eyes

Nie, to jest osobny temacik - kiedyś się wyrwałem że zrobię 2 podejście do latadła, wypadałoby się wywiązać.

 

 

wyjdzie Ci mniej pancernie

 

Model będzie frontowcem , o bogatej przeszłości i nie wiadomo,czy nie zostanie wyeksponowany na dioramce..po ciężkim lądowaniu

 

Z góry uprzedzam, by osoby o słabym sercu omijały warsztat, bądź zabezpieczyły się odpowiednio "farmaceutyczno - kardiologicznie"

To chyba wszystko tłumaczy ;)

 

ale i tak pewnie skończy się na tym, że coś podpatrzę

I tu znów nasuwa mi się jedna myśl:

Z góry uprzedzam, by osoby o słabym sercu omijały warsztat, bądź zabezpieczyły się odpowiednio "farmaceutyczno - kardiologicznie"

 

 

dzięki, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pozostaje mi tylko porządnie się zabezpieczać Very Happy

W takim razie trzymam za Ciebie kciuki.

Młotkolot stoi, niestety muszę poczekac na części, które podsunął mi pezetel.

Indywidualnie wziąłem jeszcze "wydechy" żywiczne,jak dojdą wrzucę fotkę

Bf 109G/K exhaust

Zerkając z utęsknieniem w wypraski dojrzałem Mr. Kawasaki, zamiast Helmuta

ResizeofDSCF1459.jpg

Ciężko było się temu nie zdziwić - bo po nitce do kłębka(znów po linkach pezetel) doszedłem SAM do wniosku, że to przepak Hasegawy .

Dumny jestem z siebie, bo w nieznajomym temacie to wręcz sukces !

Wracając do tożsamości pilota, skala 32, więc więszkość główek z trzy pięć nie pasuje..poza jednymi.

Academy, robi tak szkaradnych niemiaszków, że szok..i od razu wpadłem na pomysł operacji plastycznej twarzoczaszki Mr.Kawasaki ;)

ResizeofDSCF1554.jpg

Tu się zaszpachluje, tam podszlifuje i będzie główka jak trza..brzydkoszkopska się znaczy

Więc w oczekiwaniu na części, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Model będzie frontowcem , o bogatej przeszłości i nie wiadomo,czy nie zostanie wyeksponowany na dioramce..po ciężkim lądowaniu

No to fajowsko!!! Zresztą w przypadku tych maszyn to chyba trudniej było znaleźc czyściocha niż flejtucha....a zatem woda na twój młyn Nowe rury wydają się o klasę lepsze, ciekawe, czy będą pasowały. Jedno pytanie - do czego służą te czarne kółeczka, na inboksowym fotosie leżą obok oszklenia?

 

ktoś robi wersje K (jakąś dobrą a nie byle tandetę) w 1:72 lub 1:48?

Fine Molds w 1/72, ale cena jak za 1/48 innych firm ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem na szybcika zastosowania tych poly capów i nie znalazłem, podczas montażu pewnie będzie co i jak.

 

Prośba, jeśli ma ktoś może instrukcję od zestawu edka 32121 to prosiłbym o wrzucenie jej skanu tu, czy na PW - niestety jeszcze go nie mam, a chciałbym pousuwać wszystkie "zbędne" el exterioru - coby na posklejanym modelu nie działać/ przeważnie źle sie to kończy :(.

 

 

Zacząłem działać zgodnie ze wskazaniami edka, czyli "zdejmowanie" niepotrzebnych plasticzków:

ResizeofDSCF1791.jpg

ResizeofDSCF1801.jpg

Wyciąłem jeden wydech i zmiarkowałem, po wypowiedzi Lorda

musiałem to sprawdzić:

Nowe rury wydają się o klasę lepsze, ciekawe, czy będą pasowały

Przymierzę część zestawową i postaram się tą żywice podnieść jeśli siedzi za głęboko:

ResizeofDSCF1793.jpg

 

Próby pasowania kadłuba:

ResizeofDSCF1800.jpg

Zauważyłem, że część przednia różni się kolorem plastiku od ogonowej.

Po spasowaniu, a raczej próbach wyszło,że w obwodzie tylna jest nieco grubsza, co obrazują poniższe zdjęcia:

ResizeofDSCF1796.jpg

ResizeofDSCF1797.jpg

By tył dolegał w miare idealnie trzeba rozszerzyć część przednią, po luźnym zwarciu el. powstaje schodek.

 

 

 

Ogon, spróbuję to wyprostować w ciepłej wodzie, ale juz teraz widać, że jedna część składowa jest grubsza i dłuższa...:

ResizeofDSCF1798.jpg

Poczekam na instr o która prosiłem, jeśli nikt nie ma, trudno oblaszkuję bebechy a póżniej będę się martwił.

 

Jeżeli na tym etapie coś jest nietak, proszę o wskazówki.

 

 

pozdrawiam

 

p.s. sorry za paluszki, ale obok dłubię w ziemi, a wash z pigmentów wdrapał się na amen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę próbował nie sknocić, co do tylnych klap, właśnie nie wiem czy będą w zestawie exterior edka 32121, więc nie chce na razie ruszać bo żle utnę i będzie kłopot.

Oczywiście, żadna z powyższych części nie jest poklejona, to tylko pasowanie na sucho.

Zrobiłem dziś kolejne zamówienie, tym razem u Martoli - zobaczymy który będzie szybszy:

Jadar czy Martola(ten zarobi)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.