Skocz do zawartości

P-47 D-30 Thunderbolt [Revell 1:72]


Michał_Kielce

Rekomendowane odpowiedzi

Oto mój najnowszy model, jakiś dziesiąty w kolejności. Wszelkie komentarze mile widziane.

 

p472rm5.jpg

 

p473xi8.jpg

 

p474pb0.jpg

 

p471xd5.jpg

 

 

Komentarze i wskazówki dotyczące zdjęć też mile widziane. Zrobiłem z 50-60 zdjęć tego modelu i tylko ta pierwsza naprawdę mi się podoba.

 

 

Nowe fotki:

5d593d955d3f74c2m.jpg 7b003b81a4e92129m.jpg 3e4454f9f9c6d664m.jpg d2700b7915d7c750m.jpg decd2fb95749c981m.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o żesz Ty........ to MÓJ model!

a na serio to fajny kilka błędów tak na sucho:

- nie pomalowałeś końcówki śmigła na czerwono

- wnętrze tylnego koła jest srebrne, nie w kolorze interior

- ten srebrny (podejrzewam, że H11?) coś taki chropowaty Ci wyszedł - a może to fotki.. nie wiem

- na pewno ta wersja miała zbiorniki paliwa podwieszane pod skrzydło? a nie przypadkiem bomby, a zbiornik pod kadłubem? (tak jak na rysunku pudełka pokazują)

- kalka na ogonie z lewej strony (433183) Ci się urwała

 

malowałeś aero czy pędzlem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- nie pomalowałeś końcówki śmigła na czerwono

Wiem, zapomniałem :P O krawędziach skrzydeł również.

 

- wnętrze tylnego koła jest srebrne, nie w kolorze interior

Nie wiedziałem.

 

- ten srebrny (podejrzewam, że H11?) coś taki chropowaty Ci wyszedł - a może to fotki.. nie wiem

Nie wydaje mi się. Chyba wygląda dobrze.

 

- na pewno ta wersja miała zbiorniki paliwa podwieszane pod skrzydło? a nie przypadkiem bomby, a zbiornik pod kadłubem? (tak jak na rysunku pudełka pokazują)

Nie wiem :P Dali dwa zbiorniki to przyczepiłem :P

 

- kalka na ogonie z lewej strony (433183) Ci się urwała

Nom, niestety. Urwała się przy przyklejaniu.

 

 

Malowałem pędzlem.

 

Byczek też był straszny, nie dal się ułożyć odpowiednio aż w końcu się podarł i usunąłem całość.

 

Nowe fotki dodane, mam nadzieje że wystarczające są

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na dziesiąty model to tragedia, jeśli Ci kalki się rwą, tym bardziej że Revell ma dobre kalki!

 

Sorry, ale nie mogłem się powstrzymać (mam gorszy dzień albo cuś )

 

Jak na 13 dzień na forum i 21 postów (, z których większość to pytania "początkującego") to IMHO wypowiedź w bardzo niestosownym tonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i troche przesadziłem, ale kolega Michał_Kielce napisał mi że skończyłem swój szósty model tragicznie bo linie podziału nie są specjalnie widoczne, więc odpisałem Mu o "Red Bullu"......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i troche przesadziłem, ale kolega Michał_Kielce napisał mi że skończyłem swój szósty model tragicznie bo linie podziału nie są specjalnie widoczne, więc odpisałem Mu o "Red Bullu"......

 

swoje pierwsze wyeksponowanie linii dałem przy chyba 20 modelu...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a też nie na każdym się da jak się doświadczenia nie ma... (płytkie linie czy cuś)

także wszystko zależy od umiejętności, bo ktoś przy 3 modelu robi takie jak inny przy 30...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał_Kielce twój model wcale taki extra nie jest, szkoda że nie dałeś troche więcej zdjęć.

 

panowie... poróbcie troche modeli, nabierzcie troche doświadczenia, a nie już na starcie przekrzykujcie sie czyj model jest gorszy... obydwaj jesteście początkującymi, wymieniajcie doświadczenia a nie szarpcie sie kto jest lepszy, tym bardziej że w obu przypadkach wasze modele prezentują poziom początkujący (nie znaczy zły; dobrze rokują na przyszłość, rozwijacie sie, a to najważniejsze).

Wielu modelarzy techniki brudzenia czy zapuszczania linii dokłada po wielu czysto zrobionych modelach, gdy podstawy są opanowane do perfekcji (polecam dobrze sie przyjrzeć: Ła-5FN (1:72 Revell) by zbiegu - w galerii)

Pamiętajcie że prawdziwe samoloty zwykle nie miały nawet połowy tego ubrudzenia jakie my im aplikujemy !! ale i w prawdziwych nie trzeba było robić zabiegów żeby detale pokazać...

 

Mastercraft to po prostu.... MASAKRA

tu jest duskusyjna sprawa; z jednej strony - model (wspomniany Su-22) jest w miare poprawny wymiarowo, wklęsłe podziały , b dużo dodatków (choćby kilka blach Parta) słowem jest z czego budować... z drugiej strony -moim zdaniem nie w pełni zasłużona- zła renoma firmy, kalki dą do d***-to fakt, ale można przecież dać inne... mówi sie że lepszy (czasem słysze - najlepszy) jest Bilek, jak ktoś go widział to sam przyzna - szału też nie ma... jest lepszy ale i 3 razy droższy, a poważnych braków w nim też sporo... słowem, jak chcemy mieć porządny Su-22 to czy Mastercraft czy Bilek - czeka nas morze roboty, wogóle - ciężko o dobry model wschodniej rury... a jak sie chce to i z Mastercrafta można coś ciekawego wydłubać.

no - ale to tak przy okazji dodałem.

 

wracając do T-bolta co mi się podoba - delikatnie ale wyraźnie zaznaczone podziały, nity, wygląda to schludnie i subtelnie, poza tym dobrze ci wyszły linie proste (taśma maskująca bywa zdradliwa, jeszcze przy malowaniu pędzlem...) model fajny dobra robota

popracuj nad tłem, taki karton ~A-1 np niebieski, wydatek rzędu 4 zł u plastyków - sam zobaczysz, prosty zabieg a zdecydowanie poprawi prezencje modelu na fotce

 

POZDRAWIAM !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.