Skocz do zawartości

Pzkpfw IV ausf. D czyli 2/9 projektu


Boozy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Model: stara Tamiya

Skala: 1:35

Dobrze się sklejało, troche dorobiłem elementów, a troche zapożyczyłem od Dragona. Ogólnie to najgorsze są te gumowe gąsienice reszta jest do przyjęcia. Dzięki wszystkim za porady i opinie.

 

45.jpg

48.jpg

47.jpg

49.jpg

52.jpg

50.jpg

51.jpg

46.jpg

i tu tak "rodzinnie":

54.jpg

Zachęcam do komentowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha! Pierwszy. Jako widz tego wątku od jego poczęcia, muszę powiedzieć że bardzo mi się podoba! Fajne brudzenie i tłumik. Poza tym bardzo fajne fotki Możesz cyknąć swoje "studio" fotograficzne? Zwkły biały brystol, czy może jakiś namiot masz?

 

Fotka rodzinna przemiła. Wszak wiadomo,że z rodziną to najlepiej się wychodzi na zdjęciach

 

pozdrawiam gorąco!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Od razu zaznaczę, że fachowcem w kwestii brudzingu itp a zwłaszcza tłumików nie jestem, ale jak na oko laika w tych sprawach, to ten tłumik jak dla mnie w osobistym odczuciu, bardzo mocno styrany przez życie i rdzę...

Ponoć żywotność takich czołgów trwała kilka lat lub ok 500-600 km i do remontu... Nie wiem czy w tym czasie tak bardzo rdza by się rozprzestrzeniła... No ale może się mylę... Ktoś ewentualnie sprostuje....

 

Jeśli chodzi o modelik bez wnikania w szczegóły to ogólne wrażenie bardzo pozytywne Jest na kim sięwzorować Gratuluję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w tym czasie tak bardzo rdza by się rozprzestrzeniła..

 

Tu jak zwykle prawda leży po środku.

Otóż jak najbardziej jest to możliwe, aby tłumik był tak zardzewiały:

 

pziv.jpg

Zdjęcie pochodzi z parady w Warszawie w 1939 roku.

 

Ale prawdą też jest, że nie zawsze to tak wyglądało i są takie same fotki z tłumikami jak nowymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze. Co do studia to żadne tam namioty. Ustawiam biały brystol przodem do okna i cykam zdjęcia. Dzisiaj była fajna pogoda bo białe chmury i dość jasno. Jeżeli fotki są za ciemne to tylko rozjaśniam w programie.

Co do tłumika to mi się taki podoba. Jest ciut za jasny. Właściwie to tłumik malowano minią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to też pewnie poniekąd efekt sztucznego kolorowania fotki

 

Nie, nie, fotka jest jak najbardziej kolorowa w orginale. To nie jest kolorowanie fotografii. Fakt, że teraz często spotyka się właśnie kolorowane i do takich trzeba podchodzić z dużą dozą ostrożności, ale ta fotka była kolorowa już w październiku 1939 roku.

Jej autorem jest pan Hugo Jaeger- "nadworny" fotograf Hitlera.

Zresztą z tej samej parady jest jeszcze jedna fotka, też w kolorze:

 

klik

 

 

Faktem jest, że przekłamania co do rzeczywistości oczywiście mogą być. Z powodu upływu lat, niedoskonałości ówczesnej kolorowej fotografii, skanowania na komputer, parametrów monitorów itd, itp. Także to co jest daje pewne wyobrażenie, ale jako pewnik traktować tego nie można. Niemniej to nie jest kolorowane foto.

 

pozdrawiam!

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomaluj reflektory!!! Reszta jest git.

 

Radek Filipek - Drogi Panie, proszę zrobić URL z tego linka bo, forum na moim monitorze muszę przewijać, także w poziomie.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomaluj reflektory!!! Reszta jest git.

Teraz już chyba za późno. Chciałem dać te reflektory zasłonięte ale nie znalazłem.

Będziesz każdy model fotografował z rodzinką?

Postaram się ale nie wiem czy aparat da rade to objąć.

 

Poza tym wiem, że kurzenie dość jest jednolite. Ausf. F raczej będzie w wersji DAK (brak info o istnieniu tej wersji w 11 dywizji, a szkoda bo wtedy możnaby z błotem eksperymentować). Wydaje mi się, że kurzenie jakie zastosowałem w D i G nadaje się własnie do DAK. W końcu piasek na pustyni jest jednolity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.