Skocz do zawartości

Scania R143 Streamline


Messer

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 131
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No to obiecane fotki wnętrza.

Wszystko jest malowane matem, ale jest świeże dlatego gdzieniegdzie sie błyszczy...

a3c2d3d7d2b2238cmed.jpg

7989bb0ae5da6981med.jpg

728ed726ec86d082med.jpg

825f2537fbeabe52med.jpg

5744e3465efbb5a2med.jpg

bd02f7205330f40amed.jpg

A teraz parę słów o kolorach i materiałach. Wszystko zostaje w macie. Wszystko co jest pomalowane na szaro to folia/tworzywo używane do pakowania delikatnych przedmiotów, ma fajną fakturę. Ja przykleiłem ją klejem do plastiku na zasadzie rozpuszczenia plastiku i stworzenia przez to lepkiej powierzchni do której można przykleić tę folię.

Kolorystyka nie zbyt wygórowana, ale mi się podoba.

To ciemne co oddziela leżankę od szarej ścianki dolnej to drewniana belka ( balsa) która ma imitować szlachetne ciemne drewno.

Zrezygnowałem z górnej leżanki i zrobiłem z polistyrenu schowek z dwoma klapami. Cała góra ( dach) pokryta jest imitacją pikowanej skóry, która mi nie wyszła, ale pierwsze koty za płoty

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem raczej o drewnie dębowym, które również jest uważane za szlachetne..

To że ciemne to również wina fotek - sztuczne światło przekłamuje kolory.

Ale to nie zmienia faktu że miało być ciemne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: ma ktoś schematy okablowania tej scanii?? Może jest na forum - szukałem ale nie znalazłem

Pomyślałem że jeśli nie było by zbyt skomplikowane to mógłbym je zrobić, ale z powietrza układu nie stworzę ( przypominam że w kwestii cywili jestem zielony )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam malowałeś te osłony, czym kompresorem, czy pędzlem. Duże brawo, Ci się należy kolego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomalowana osłona między osiowa.

Ślicznie

 

Były pomalowane dwie ale druga mi nie wyszła.

Wsadź do DOT'a lub KRETa na kilka godzin i baw się od nowa - szkoda byłoby zepsuć tak piękny projekt.

 

Pomysł na felgi też świetny - pasują do malowania ciągnika. Masz dobry gust, Twoja Scania będzie bezkonkurencyjna.

 

Z Twoim talentem, zastanów się poważnie nad artystycznym malowaniem prawdziwych ciężarówek. Chyba można z tego całkiem nieźle wyżyć... (cena, jaką mi podał na CB kierowca pięknie wymalowanego MAN'a, mała nie była).

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze że bardzo poważnie myślę nad malowaniem pojazdów w 1:1... ( mam już jeden motocykl na koncie), kwestia doszkolenia się...

Co do modelu to drugą owiewkę mam już pryśnięta na czarno, teraz czeka na wenę....

Jest mi bardzo miło, że Wam się podoba.

Wojtek Tul Wszystko co widzisz to jest malowane aero, kompresor daje tylko powietrze ( ale to już wiesz )

Malowany Vallejo i to jest zaprzeczenie tezy, że tymi farbami nie da się malować cienkich linii.

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miały być fotki drugiej osłony i spojlera dachowego, ale niestety bateria się rozładowała. Za godzinkę dam fotki.

Mam nadzieję, że wam się spodoba ( mi oczywiście się podoba )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłem jeszcze pospać z 30 min, od razu byłby fotki ... Świetna robota, akurat na osłonie między osiowej nie podoba mi sie prawa strona z jakaś palmą ale to kwestia gustu. Przy felgach napisałeś o chromowanym rancie ale czy jest to "fabryczny chrom" czy farba ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Co do felg to jest to fabryczny chrom. Ściąłem pierścienie do odpowiedniej grubości, lekko przeszlifowałem felgi ( tę drugą stronę) i przykleiłem chromowany pierścień do czarnych felg.

Truckerek93 chciałeś "wołka" no to masz:

1eb0c2f09ed89dc7med.jpg

c1998b813e371058med.jpg

Spojler dachowy uważam za skończony.

A teraz druga między osiówka:

f40692069692e3a9med.jpg

bd4d59ecca53b499med.jpg

 

Nie lubię robić zdjęć przy sztucznym świetle, ale cóż...

Co do tej pseudo palmy na pierwszej między osiówce to też mi się nie podoba i chyba ją przemaluję ( ale to jutro )

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.