Skocz do zawartości

Tankietka TKS z wnętrzem - RPM 1/35 [1939 r.]


skala72

Rekomendowane odpowiedzi

Tankietka TKS z wnętrzem - RPM 1/35, cena 20 pln.

 

ae258e6ee6000aab.jpg

 

c6b80e7fb9f595b2.jpg

 

0017121183dbb499.jpg

 

39f707c6263994b3.jpg

 

Uwaga! - Kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie zdjęć bez zgody autorów zabronione!!

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i proszę...za nieduże pieniądze fajny modelik. Zastanawia mnie tylko kwestia spasowania części, bo zraziłem się do RPM po próbie sklejenia BA-20

Spasowanie marne. Skoro zraziłeś się przy BA-20 to przy TKS tez się nie raz zezłościsz. Niestety nie ma lepszego odpowiednika.

 

Ramki wyglądają całkiem fajnie, też zastanawiam się jak ze spasowaniem części bo tak to całkiem fajny modelik będzie (szczególnie że to pierwsza tks'ka którą widzę z wnętrzem).

 

Fajnie tylko wyglądają reszta jest ciężką i mozolną pracą, nawet robiąc model z pudła. Czego się spodziewać po modelu za 20zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Fajnie tylko wyglądają reszta jest ciężką i mozolną pracą, nawet robiąc model z pudła. Czego się spodziewać po modelu za 20zł.

Wiesz Jendrass1, za 20 zeta + kilka, można kupić fajny model UM w skali 1/72, niska cena nie musi zaraz świadczyć o tym, że w środku jest totalna KICHA ( a RPM można do takich zaliczyć), ale nie ma wyjścia, nie ma naszych czołgów u innych producentów. Na całym Świecie (prawie) - RFN, Belgia, Holandia itd.., modelarze "zastrzelili" by firmę, za takie podejście do modeli rodzimych czołgów. Było by bardzo głośno, tylko u nas niema, jak w demokratycznych społeczeństwach. Daleko nam jeszcze do nich, siedzimy jak te myszy pod miotłami i od czasu do czasu popiskujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Jendrass1, za 20 zeta + kilka, można kupić fajny model UM w skali 1/72, niska cena nie musi zaraz świadczyć o tym, że w środku jest totalna KICHA ( a RPM można do takich zaliczyć), ale nie ma wyjścia, nie ma naszych czołgów u innych producentów.

A Mirage Hobby, marny bo marny ale jest i to ta sam półka cenowa. Choroszy Modelbud też polski, ale to inna bajka. 1/72 ? - nie mieszajmy, pojęć, proszę.

 

Na całym Świecie (prawie) - RFN, Belgia, Holandia itd.., modelarze "zastrzelili" by firmę, za takie podejście do modeli rodzimych czołgów. Było by bardzo głośno, tylko u nas niema, jak w demokratycznych społeczeństwach. Daleko nam jeszcze do nich, siedzimy jak te myszy pod miotłami i od czasu do czasu popiskujemy.

Patetyczne gadanie, nie mieszałbym "modelarskich społeczeństw obywatelskich" z jakością modeli. Wszystko w rękach producenta, jeśli na Zachodzie ktoś by coś takiego produkował, nikt by do niego nie strzelał, zwyczajnie nie kupowano by takich modeli. A co np ze Zvezdą, która w niektórych krajach ma monopol na modele ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, nie wszystko jest polityką. Po prostu rynek. Producentom się to sprzedaje i nie widzą potrzeby, aby je ulepszać. To duże koszty, a mały rynek. Jak ktoś sobie chce ulepszyć to to zrobi. Im się nie opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, nie wszystko jest polityką. Po prostu rynek. Producentom się to sprzedaje i nie widzą potrzeby, aby je ulepszać. To duże koszty, a mały rynek. Jak ktoś sobie chce ulepszyć to to zrobi. Im się nie opłaca.

Nie, nie, nie Panowie. Z miłą chęcią bym tak zrobił i np. kupił Tygrysa typ. Y firmy X, a nie firmy Z. Nie ma wyjścia, jeden producent. Zobaczcie co się stało z grami, np. SW, nie były tłumaczone, od KOTORa było pierwsze tłumaczenie (kinowe) przy udziale fanów, spowodowane to było dużą ilością maili do LEM'u. Takie ruchy są stosowane na całym świecie. Przeczytajcie sobie co się działo w Anglii z Hurrierem, Matchbox wypuścił w/w model i .. było dużo krzyku, jak można było tak spaprać model samolotu BRYTYJSKIEGO !! (nie było jeszcze netu, szły listy i telefony).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, nie wszystko jest polityką. Po prostu rynek. Producentom się to sprzedaje i nie widzą potrzeby, aby je ulepszać. To duże koszty, a mały rynek. Jak ktoś sobie chce ulepszyć to to zrobi. Im się nie opłaca.

Nie, nie, nie Panowie. Z miłą chęcią bym tak zrobił i np. kupił Tygrysa typ. Y firmy X, a nie firmy Z. Nie ma wyjścia, jeden producent. Zobaczcie co się stało z grami, np. SW, nie były tłumaczone, od KOTORa było pierwsze tłumaczenie (kinowe) przy udziale fanów, spowodowane to było dużą ilością maili do LEM'u. Takie ruchy są stosowane na całym świecie. Przeczytajcie sobie co się działo w Anglii z Hurrierem, Matchbox wypuścił w/w model i .. było dużo krzyku, jak można było tak spaprać model samolotu BRYTYJSKIEGO !! (nie było jeszcze netu, szły listy i telefony).

Powtarzam, RPM nie jest jedyna polską firmą robiącą polski sprzęt. Modelarz ma wybór, chociaż węższy niż w innych krajach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirage Hobby:

 

1/35

Ciągnik artyleryjski C7P *

Tankietka TKS-B(!!) nie wiedziałem

Tankietka TKS-MG15 (j/w)

Czołg lekki 7 TP*

Czołg lekki dwuwieżowy 7TP*

Czołg lekki dwuwieżowy VICKERS E Mk A*

Czołg lekki VICKERS E Mk B*

 

1/72

Czołg lekki 7TP*

Czołg lekki dwuwieżowy 7TP*

Czołg Vickers E Mk B*

Czołg Vickers E Mk A*

 

RPM (ale jaka to jakość)

1/35

Tankietki (różne wersje) *

PZInż. 126

 

1/72

TK-3

Renault

.....

 

*- dobrze znane.

 

Te znam, nie wiedziałem nic o 4TP i o tankietkach z MH.

 

In Box TKS z MH (żenada)

 

1295_1_mir35413_1.jpg

 

1295_2_mir35413_3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Jendrass1, za 20 zeta + kilka, można kupić fajny model UM w skali 1/72, niska cena nie musi zaraz świadczyć o tym, że w środku jest totalna KICHA

 

 

UM, Kolego, to ty chyba dostałeś jakiś ładny model, ja walcze z gepardem i prawie 65% musze na nowo przebudowywać i robić sam od podstaw z płytek poliestru i czego mi wpadnie w ręce, ta firma też ma czasem "gorsze dni"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*- dobrze znane.

Rozumiem, że je wszystkie masz, sklejałeś lub chociaż miałeś w rękach wypraski. Jakość chociażby C7P dla przeciętnego modelarza, jest wystarczająca i daje spore pole do popisu przy upiększaniu wnętrza.

Te znam, nie wiedziałem nic o 4TP i o tankietkach z MH.

Nie pierwszy i nie ostatni raz skala. To fenomenalny dar skala wypowiadać się na temat spraw, o których się nic lub niewiele wie. Co tam słychać w Twojej "Warszawskiej Dywizji Pancernej" a`la 1939 ?

 

In Box TKS z MH (żenada)

Nie tak prędko, ten ma przynajmniej dobrze rozplanowane włazy w dachu, a nie prostokątne płachty blachy. Myślę, że można między nimi postawić znak równości, a jeśli chodzi o wierność historyczną to nawet ze wskazaniem na MH (bez wnętrza).

 

Nie mieszaj 72 z UM z 35 skala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Jendrass1, za 20 zeta + kilka, można kupić fajny model UM w skali 1/72, niska cena nie musi zaraz świadczyć o tym, że w środku jest totalna KICHA ( a RPM można do takich zaliczyć), ale nie ma wyjścia, nie ma naszych czołgów u innych producentów. Na całym Świecie (prawie) - RFN, Belgia, Holandia itd.., modelarze "zastrzelili" by firmę, za takie podejście do modeli rodzimych czołgów. Było by bardzo głośno, tylko u nas niema, jak w demokratycznych społeczeństwach. Daleko nam jeszcze do nich, siedzimy jak te myszy pod miotłami i od czasu do czasu popiskujemy.

Ehhh, no nie przesadzajmy. Czyli mam rozumieć, że skoro we Francji nie produkuje się modeli francuskiego sprzętu z WW2, to właśnie dla tego, że ich (producentów) wystrzelali? Tak? Francja jest, przynajmniej mi się tak wydaje, krajem 'ciut' większym i 'ciut' bogatszym od Polski, a po kilku koszmarnych modelach (Heller - S-35 i chyba R-35 - zdecydowanie gorszych niż RPM czy MH)) przez 30 lat nikt niczego (do dzisiaj!!!!!!!!) nie wyprodukował. Po kilkudziesięciu latach wyręczyli ich Japończycy (Tamiya) oraz Chińczycy (Trumpek i Bronco). No więc jak z tym jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RPM to nawet w 1/72 nie najgorszego tego FT-17 robi. Właśnie jednego kończę. Minus to oczywiście gąski które nie dość że są gumowe to jeszcze zbyt długie.

 

 

Koledzy moi drodzy. A wiecie wy co to jest konkurencja? Otóż nie ma zbyt wielu modeli polskiej pancerki więc jak coś jest dostępne to ludzie to biorą. Jest popyt to po co dopracowywać produkt? Tak się właśnie dzieje z RPMem. natomias co do pisania listów to Skala nie obraź się ale marne to da efekty.

Napisałem raz maila do redakcji jednego z czasopism modelarskich z dość krytyczna uwagą, że zamiast opublikować, jak głosił tytuł artykułu plany rodziny TK w 1/72 na planszach pokazali plany modelu RPMu z całą ich niedoskonałością jak np zupełnie skopana płyta górna, no i co..... i nic. Wielce szanowne grono redakcyjne nawet nie raczyło mi odpisać: sp######## głupi bu##. Przecież każdy kto to czytał a miał kilka szarych komórek we łbie wiedział, że bł to artykuł sponsorowany na potrzeby wydawcy karaluchów 1/72

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. czy ktoś widział ten RPM 35012 - Ford Tc (1/35) model

 

Miałem do niedawna 2 szt. ale poszły w świat, na forum masz inboxa i recenzje ze sklejania tego modelu (chyba nawet w konkursie). Jeśli poszukasz choć krztynę to wszystko będziesz wiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.