Skocz do zawartości

FLD 120 relacja z budowy


Serek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam na mojej 2 relacji z budowy trucka tym razem jest to fld 120. Przepraszam, że dopiero teraz zdjęcia ale nie miałem wcześniej aparatu. Zaczynamy. FOTY

 

Oryginał:

6801b47ebbfe18c9.jpg

 

i moja wersja malowania:

e0163af46fdbdd4c.jpg

i kalki:

0f0b92d1035f69a6.jpg

 

 

Już pomalowana rama z silnkiem ( rama czarny matt, silnkik gloss black )

33e314f37b27547c.jpg

b5f239ff78539925.jpg

fc63470d253561b8.jpg

691261f31f4a7e01.jpg

 

A teraz karoseria jeden pasek ( na dole gloss black) jest już pomalowany dzisiaj zakleiłem go taśmą, a w poniedziałek będzie malowana góra na gloss white

0d4d06bf0312b34b.jpg

075a3256aa871d79.jpg

ac5d92c92b9e045d.jpg

 

I to co zrobiłem dzisiaj: ( lampy zrobiłem tak jak mi radziliście czerwonym markerem efekt jest super jak prawdziwe, tylko nie mogę nigdzie dostać pomarańczowego markera muszę gdzieś lepiej poszukać )

c10b17d712b6a404.jpg

9ccfc4bc688a72d8.jpg

c67389f40c7ef3f6.jpg

df3ebe32cd874c90.jpg

d7b19c413dd71f9a.jpg

39751ef0c2a1fe25.jpg

ca76e849ddc40679.jpg

 

 

No i części chromowane po spiłowaniu chrom odszedł :(, ale pomalowałem to już na czarno i poprawię alcladem

 

40072f9039069d0e.jpg

 

No i na koniec jedna fotka mojej scanii po ukończeniu całkowitym ponieważ nie było ładniejszych wcześniej daje ją tutaj w tym temacie, był to mój piererwszy model trucka, fld jest drugi zobaczymy jak mi wyjdzie

15d4b8a4f3310d42.jpg

 

I to by było narazie na tyle następne foty po malowaniu w poniedziałek wieczorem. pozdrawiam all i proszę może o jakieś rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem jaki będzie efekt po pomalowaniu alclad'em. W swoich modelach ubytki chromu zaklejam folią w kolorze chromu, np. boki zbiorników paliwa zeszlifowuję papierem ściernym i naklejam na całą powierzchnię kółeczko wycięte z folii.

Ps.

Obejmy filtrów zamontowanych na ramie pomalowałbym w innym kolorze lub zrobił chromowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i dzięki za komentarze kabinkę już przetarłem papierkiem ściernym i została pomalowana na bialo u góry, ale foty dam dopiero po malowaniu drugiej warstwy farby chyba jutro będę malował drugą. A jeżeli chodzi o asymetrię kół to poprostu wypięło się to coś z dołu kiedy tak stał, i zauważyłem to dopiero na forum , ale oczywiście poszedłem to sprawidzić i miałem rację wypadło to coś z jednej dziurki i zaraz to poprawiłem włożyłem na swoje miejsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam ciąg dalszy fotek sorka że tak późno ale szkoła się zaczęła :/ Już pomalowane na złączeniu koloru białego z czarnym będzie złoty pasek foty!

 

9baaa95db51e1659.jpg

691a1b40a56a7ed3.jpg

3bc1ec2b196b2b1d.jpg

 

No i cała rama z kominami itp.

 

61b1874edb90ddc1.jpg

a3489b70e4712dee.jpg

3d9b016db8fda049.jpg

 

Nie mogłem usiedzieć na miejscu i przyłeożem te elementy na ramę więc nie dziwić się że coś jest krzywo itp.

 

73b8f0218e021403.jpg

80b7a713e0522f3d.jpg

3652a108c76a4a7c.jpg

63091a89cbb5d5ba.jpg

 

No i narazie tyle.

 

P.S

Boję sięgo trochę lakierować bo po ostatnim lakierowaniu (bezbarwny Motip ) czarnego kolorku farba zaczęła pękać . Co się dzieje? pomóżcie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pozytwne komentarze, a jeżeli chodzi o silnik że jest czarny to przepraszam za to zamówiłem dwie żółte farby specjalnie na silniki w ciężarówkach obie były tak żadkie że poprostu płyneły po silniku nie pokrywając go :( Wkurzyłem się i zrobiłem go na czarno sorka .

 

P.S

Czy można jakoś taką żadziutką farbkę zagęścić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeżeli chodzi o silnik że jest czarny to przepraszam za to zamówiłem dwie żółte farby specjalnie na silniki w ciężarówkach obie były tak żadkie że poprostu płyneły po silniku nie pokrywając go :( Wkurzyłem się i zrobiłem go na czarno sorka .

 

P.S

Czy można jakoś taką żadziutką farbkę zagęścić ?

Malujesz pędzelkiem czy aero Ja najpierw daję szary podkład a na to psikam dwie warstwy żółtego i jest git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maluję aero przy tym modelu nie dawałem podkładu ( podkład to jest poprostu jakaś inna farbka czy może jakieś specjalne są ? ), bo nie zabardzo wiedziałem jak to sięrobi ale już wiem. Pomalowałem już ten złoty pasek jutro dam foty albo dziś po 22 po ojciec zabrał mi aparat do pracy Pozdro

 

P.S

Tornado ty chyba robiłeś alcladem ( chrome 107 ) coś przy strażaku i z wziązku z tym mam pytanie czy ty też dostałeś taki żadziutki jak woda u mnie poprostu płynia po ścianka a pokrywa baaaaardzo baardzo mało, żeby dobrze tym pomalować musiał bym nałożyć kilkanaście warstw to wtedy by dobrze pokryło ( chyba ), a więc ile ty kładłeśwarstw ? Z góry dzięki za ospowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maluję aero przy tym modelu nie dawałem podkładu ( podkład to jest poprostu jakaś inna farbka czy może jakieś specjalne są ? ), bo nie zabardzo wiedziałem jak to sięrobi ale już wiem. Pomalowałem już ten złoty pasek jutro dam foty albo dziś po 22 po ojciec zabrał mi aparat do pracy Pozdro

 

P.S

Tornado ty chyba robiłeś alcladem ( chrome 107 ) coś przy strażaku i z wziązku z tym mam pytanie czy ty też dostałeś taki żadziutki jak woda u mnie poprostu płynia po ścianka a pokrywa baaaaardzo baardzo mało, żeby dobrze tym pomalować musiał bym nałożyć kilkanaście warstw to wtedy by dobrze pokryło ( chyba ), a więc ile ty kładłeśwarstw ? Z góry dzięki za ospowiedź

Możliwe, że farba popękała Ci dlatego, że nie stosowałeś podkładu. Nawet gdybyś nie dawał bezbarwnego na kolor to farba może pękać i odpryskiwać. Na podkład można stosować praktycznie każdą matową farbę, osobiście stosuję szary podkład w sprayu Acryl Lack (puszka 500ml. kosztuje 13,20 zł.)

 

86af788adef68a69.jpg

 

Do malowania Alcladem też powinno się stosować podkład, następnie czarną błyszczącą i dopiero na to Alclad chrom. Ktoś gdzieś wcześniej pisał, że powinno się stosować czarny połysk, chrom i lakier bezbarwny Alclad'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace posunęły sięjuż na tyle że jest już prawie gotowy foty

 

 

46606b017eee3256.jpg

 

feecba2e3a93eef6.jpg

 

5fa6a531efecd2ae.jpg

 

Dorobiłem też na kabinie mieszkalnej dwa leflektory niby połączone przewodami

 

a9bde30183f933cb.jpg

 

7a29e2003b1c441f.jpg

 

4c74c2e79eabbe4f.jpg

 

c770059cd0e68536.jpg

 

dfa678be7bf120a2.jpg

 

07d26829519c03c4.jpg

 

Maska wszystko już na niej zrobione jutro przykleję tylko lustra i gitarka

 

ea3a5070cce71de3.jpg

 

334a9a8d4dc04db0.jpg

 

c643ab74d6a9609f.jpg

 

No i zderzak jedno zdjęcie było robione z lampą, a jedno bez bo nie wiedziałem jak to wyjdzie na chromie

 

6cf39a663ece6c60.jpg

 

d4b510a6cc7bc555.jpg

 

Wszystko przypasowałem na ramę to tylko przymiarka

 

95ae676ae59f759a.jpg

 

828da25ddbeecf5c.jpg

 

e93e0edb12fcb37f.jpg

 

7435d5013c8cb4a0.jpg

 

6a82b4f8e09e33cf.jpg

 

No i to by było na tyle myślę że jutro będzie cały gotowy i dam foty po skończeniu Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie fajowe...

A co do kalek.... Na masce efekt extra, ale resztę osobiście bym wywalił (czasem gadam głupoty wiec nie bierz sobie tego do serca )

 

No i żółta kiera trochę dziwnie wygląda, ale takie są tylko moje doznania

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pretorian masz rację ta żółta kierownica mi tez się zbytnio nie podob, ale wiesz chciałem troche poeksperymentować z kolorami hehe .

 

P.S

Jutro dodam zdjęcia po skończeniu modelu w 100 % Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwowałem tą relacje z budowy od dłuższego czasu i wszystko mi się podobało do dnia dzisiejszego do puki nie ujrzałem tych kalek na modelu one poprostu nie pasują cały twój trud włożony w malowanie(paski) został zmarnowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcza ja to przywas jestem żółwiem w sklejaniu modeli.

 

Nie jesteś sam, mi średnio schodzi około poł roku nad jednym z tym żę 4 kołowe cywilki są o wiele mniejsze od ciężarówek które robicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.