Skocz do zawartości

FLD 120 relacja z budowy


Serek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam żółta kiera to syf a kalki będę ściągał z sypialki tak więc będzie dobrze. Ostatnie już foty

 

a761f176ffd925e9.jpg

 

eedf41763c3e462a.jpg

 

19f1b14c82e047da.jpg

 

53dc4c36a681fbb3.jpg

 

9903a6bcafb0c723.jpg

 

1ff3864de235a83f.jpg

 

01b8fdfb7c4723b8.jpg

 

eca8b08496c75ff9.jpg

 

09c85bd5d97a2d69.jpg

 

1be3a711344155bc.jpg

 

Scania i Fld razem mam już dwa ciągniczki

 

144d60c672d1e70b.jpg

 

2fe6f74022e3d7b5.jpg

 

A tutaj wszystkie cztery moje modele te dwa na ddole to jakieś niewypały hellera syficznie sklejone i malowane jeszcze pędzelkiem :( jak tylko będę miał więcej ciągniczków 1:24 to odrazu idą na śmietnik

 

867a1ec64aabea3a.jpg

 

No i tyle model jest ukończony kalki zostaną zdjętę. Temat uważam za zamknięty Pozdrawiam i zapraszam na kolejne moje relację z buowy trucków

 

P.S

Ten model detykuję mojej siostrzycce ciotecznej Oli którą gorąco pozdrawiam, to ona mi pomogła wybrać ten model oraz malowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kenio z Petkiem w 1:43 nawet fajnie prezentują się (przynajmniej z daleka).

Co ja widzę pod maską Fredka, chłodnicę przymocowałeś do silnika za pomocą amortyzatorów, a do głowicy przyklejone są poduszki z zawieszenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ja widzę pod maską Fredka, chłodnicę przymocowałeś do silnika za pomocą amortyzatorów, a do głowicy przyklejone są poduszki z zawieszenia

 

Też mi się tak Andrzeju wydaje że tam jest abra kadabra pod maską .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra przyznam się bez bicia :( Jakiś czas temu jak przyszedł czas na sklejanie silnika postanowiłem pomalować nie które rurki i inne elementy na aluminium ale farba była tak żadka że poprostu spłynęła z rurek i postanowiłem zdjąć tą farbę wrzucająć części do rozouszczalnika ( wtedy nie wiedziałem jeszcze o krecie czy o docie ). A teraz bardziej śmieszniej przyszedłem zobaczyć za 2 godzinki jak tam to idzie patrzę w miskę macham rączką a częście nie ma wyłowiłem tylko jakiegoś stopionego gluta , postanowiłem pododawać kilka żeczy żeby nie był taki łysy, ci co się nieznają to nie zaczają że tam coś brakuje ( a przychodzą tu czasem jakieś dzieci a nawet starsi którzy mówiął no wszystko ładnie pięknie ale tak naprawdę się na tym nie znają ) Mam nadzieje, że jakoś mi to wybaczycie i nie wyrzucicie z forum ? :D

 

P.S

Pamiętajcie, że jest to mój drugi model w karierzę 1:24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elefantes dzięki podniosłeś mnie trochęna duchu Dlaczego tych 1:43 mam nie wyrzucać wyglądają ładnie ale tylko z daleka Tak myślę czy by na nich nie próbować farb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dzięki tak mi się teraz chce z tego śmiać a szczególnie po wypowiedzi elefantes " co jak co ale bujną wyobraźnię to ty masz " a tak przy okazji się zapytam gdzie to można dorwać w internecie gdzieś na allegro czy w sklepach modelarskich płyny do kalek SET & SOL bo po tym płynie MM tam gdzie są te przeźroczyste paski zrobiła się taka jasna zielona plama mało ją widać ale zawsze coś a z tego co słyszałe to set i sol jest dobry nawet bardzo tak więc jeśli ktoś wie gdzie go można dorwać w necie to był bym zoobowiązany za podanie jakiś linków do tego oto miejsca gdzie można to nabyć pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki raz jeszcze mam jeszcze jedno pytanko bo mam zamiar zrobić taki zestawik Mant TGA XXL + Car Transporter + 4 xVolkswagen New beatle Tylko jest jeden problem czy ta laweta firmy revell w skali 1:25 podejdzie pod ciągnik w skali 1:24 z Italeri ?????????? POMOCY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skale 1:24/1:25 małoco sie różnią, możesz śmiało podpiać Car Transporter do Mana. Nie wiem natomiast czy modele osobówek z bocznymi lusterkami w 1:24 wejdą bez oporu na dolny pokład naczepy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z donym pokładem może być problem na dole będą stałe VW New beatl'a, ale myślę że powinno wszystko dobrze pójść

 

P.S

Jakim klejem przyklejać materiał, papier itp. do plastikowych części w truckach? Bo zwykłą kropelką to papier nie idzie, a materiału nie próbowałem, bo mam zamiar obić tkaniną merca. Pomóżcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim klejem przyklejać materiał, papier itp. do plastikowych części w truckach? Bo zwykłą kropelką to papier nie idzie, a materiału nie próbowałem, bo mam zamiar obić tkaniną merca. Pomóżcie

Do tych celów stosuję Butapren lub Uchu Pover. Nakładam klej na fotele i chwilkę czekam aby lekko przysechł ale nie stracił lepkości ( zapobiegnie to przesiakaniu kleju przez materiał) i dopiero wtedy naklejam tkaninę. Papier też możesz przykleić tymi klejami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.