Skocz do zawartości

RWD-8dwlSP-ZHP 1:72 / Amator


Hołek

Rekomendowane odpowiedzi

wyjatkiem (...) XXX, PAN, TTT, oraz kombinacji, w których W znajdował by się po środku.
A mogę zadać pytanie, skąd takie restrykcje / zastrzeżenia?

 

Pozdrawiam

 

Zapewne stąd, aby statek powietrzny z takimi znakami, nie wywoływał zamieszania w komunikacji radiowej.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/SOS

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, rozumiem XXX czy TTT, ale dlaczego nie można PAN czy "kombinacji, w których W znajdował by się po środku"?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego nie można PAN

"Pan, pan, pan" to ostrzeżenie o niebezpieczeństwie, ale nie krytycznym (od tego jest "Mayday, mayday, mayday"). Często wymieniane w tym kontekście "SOS" występuje tylko w transmisjach alfabetem Morse'a, a poprzednie - w głosowych.

Rzeczywiście, zapomniałem... Ostatnio mieliśmy (firma, w której przyszło mi pracować) zlecenie w Państwowej Akademii Nauk i przez to skrót PAN kojarzy mi się tylko i wyłącznie właśnie z tą instytucją. OK, dzięki za odpowiedź. Zostaje tylko kwestia z tym "W" pośrodku...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaje tylko kwestia z tym "W" pośrodku...

 

o to się narobiło, niesety nie potrafie odpowiedzieć, być może ówczesne realia lub procedury, wymuszały takie obwarowania. Isteje także podejrzenie iż owo "W" było zarezerwowane z jakich powodów, tak jak dziś "U" lub "M" jako pierwszych liter rejestaracji pojazdów. Ale to tylko przypuszczenia.

 

A teraz mój RWD-8....

e73e0aee172b5452.jpg

 

...tuż tuż przed kapielą w Krecie. Ponieważ SP-ZHP zrobił się dość popularny chyba pokuszę się o zrobienie go w wersji "ślepak"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego nie można PAN

.. Ostatnio mieliśmy (firma, w której przyszło mi pracować) zlecenie w Państwowej Akademii Nauk i przez to skrót PAN kojarzy mi się tylko i wyłącznie właśnie z tą instytucją.

Pozdrawiam

A nie czasami Polska Akademia Nauk???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego nie można PAN

.. Ostatnio mieliśmy (firma, w której przyszło mi pracować) zlecenie w Państwowej Akademii Nauk i przez to skrót PAN kojarzy mi się tylko i wyłącznie właśnie z tą instytucją.

Pozdrawiam

A nie czasami Polska Akademia Nauk???

Masz rację, Polska Akademia Nauk. Dokładnie: Polska Akademia Nauk Centrum Materiałów Polimerowych i Węglowych.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Coś jak by przycichło w tamacie...a konkurs miał być...

 

Ja tym czasem odkreciłem mój modelik:

 

c4781bc6700a74d0.jpg

 

i po woli na powrót składam w całość.

 

Jako, że fotele z blaszki PART'a nie mają zbyt wiele wspólnego z rzeczywistością, pozostawiłem "betonwe" siedzenia z zestawu. W końcowym rozrachunku i tak nie wiele będzie w środku widać.

Rzucam więc na pożarcie znawcom tematu moje wnętrze kabiny w stanie surowym:

 

53b557bf82983c31.jpg

 

Czekam na postępy prac u Autora tematu!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kabina przednia... 1x10do9 lepsza od mojej... tylko czy napewno boki nie były malowane?

 

a u mnie wszystko stoi... "internet stoi w miejscu"... :p a ja też żadko w domu jestem i kicha... może za tydzień może, za dwa...

 

Tylko podstawkę zrobiłem:

cba1b221e8aff187m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Powolutku ku lepszemu.

 

7cd4d5825908cc29med.jpg

 

Zamknąłem kadłub, zrobiłem naciągi, doklejam skrzydła i zaraz zabieram się za malowanie:

 

f9f4ca28ec1509f3med.jpg

 

a w temacie RWD-8 na Forum - pomorek. Hej Bracia Lotnicy do pilników i szpachłowek bo Wam tamat podsiadam. Niechcący...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gerdzie, to mnie uprzedziłeś.

Tak na marginesie to też się do "ślepaka" przymierzałem, ale chyba na pierwszy ogień pójdzie "WOŁYNIAK.I" czyli SP-BLA z wyposażeniem do skoków spadochronowych i holowania "patyków".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pierwszy ogień pójdzie "WOŁYNIAK.I" czyli SP-BLA z wyposażeniem do skoków spadochronowych i holowania "patyków".

 

Przyznam, że rozważałem ten pomysł z "parapetem" i ramką jako alternatywę dla wyświechtanych już nieco SP-ZHP, zatem Tytusie zachęcam do działania! Chętnie się pogapię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę o zrobieniu Piotrusia(niebieskobarwnego rwd8 dla spadochroniarzy)

Póki co siedzę w szkole i do domu mam daleko więc obawiam się, że nie skończę modelu na czas.

A że temat stał się tematem dla kilku rwd to nie widzę sensu dalszego publikowania.

 

Pozdrawiam!

Hołek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A że temat stał się tematem dla kilku rwd to nie widzę sensu dalszego publikowania.

 

No i stało się to czego się obawiałem. Nie dość że "wciąłem się" w temat kolegi Hołka, to jeszcze zniechęciłem go- wbrew moim intencjom- do pracy nad SP-ZHP. Na domiar złego pojawili się naśladowicze. No cóż faktycznie chyba powinieniem założyć własny temat.... Uważam jednak, że SP-ZHP powinien doczekać się końca relacji, a ja ze swoje strony obiecać mogę że nie będę już przszkadzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gerd nie przeszkadzasz

Po prostu pokazałeś, że przede mną jeszcze długa droga.

 

A sam się irytuje, że nie moge przez chwilę popracować nad modelem.

Mieszkam na stancji i chodzę do liceum 50km za domem a pozatym weekendy ostatnio mam zawalone kursami do matury i w aeroklubie :/

 

Model kiedyś skończę ale też boję się go ruszać bo mam jakiś sentyment i nie chcę go zespuć a kalki mam stare i nakładam je lakierem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam na stancji i chodzę do liceum 50km za domem

Cierpiałem kiedyś na taką dolegliwość. Ale to mija, potem jest jeszcze gorzej ;). Faktycznie ważne są priorytety i mam wrażenie że wybrałeś słusznie. W takim razie jeśli pozwolisz, co jakiś czas coś tam wkleję w Twój temat. Może się pokaże, że będzie tu można znaleźć całe stadko RWD-8. Potrzebni są jednak "współwinni". Tu ukłony w stronę ....np. Tytusa

"WOŁYNIAK.I" czyli SP-BLA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

1db58bd093494e16m.jpg

 

No to powoli dalej!

Jedne kalki mi się rozkruszyły to po kolei kleiłem literki. Mimo to się nadewały ale już poprawiłem markerem.

 

Dalsze prace w przyszłości!

 

Pozdrawiam i Wesołych, i dobrze przeżytych Świąt!

Hołek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.