Skocz do zawartości

Piękny F-16...


Jacek Kryszak

Rekomendowane odpowiedzi

Musze odpowiedzieć, po prostu nie akceptuje modeli i wojsk, które są lub żydowkie lub amerykańskie, bo te narody w imie walki z terroryzmem, niszczą inne narody. Chrześcijaninem jestem przypisanym, nie akceptuje doktryn chrześcijańskich, judaistycznych, islamskich i uważam się za ateiste i prosze nie przekreślac ani mnie, ani innych ateistów. Mam wysoką moralność i to co naziści zrobili Żydom w czasie II WŚ to było bestialstwo, ale to nie powód, aby naród Davida brał w imie krzydy narodu działke nad morzem Śródziemnym i gnębił Palestyńczyków, którzy tam siedzą od ponad 15 wieków.

 

P.S. Za czasów nazistów w Polsce, także wszystkich walczących Polaków z najeźdzą nazywano TERRORYSTAMI i BANDYTAMI, tak samo jak Izraelczycy Palestyńczyków, Amerykanie im niepokornych i ich zapędom globalistycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Przepraszam nie wiedziałem o tym.Jeszcze słabo serfuje w internecie.

Nie krytykowałem niczyich poczynań.Chodziło mi tylko o wypowiedzi co niektórych kolegów na tematy mocno odbiegające od modelarstwa,które powinno być tematem wiodącym,a nie antysemityzm czy deklaracje katolicyzmu.Ten F-16 jest powalający,istne cudo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

A mi tam "żydowskie gwiazdki" w niczym nie przeszkadzają i model się podoba. Tylko czy to jest model czy już diorama?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle Izrael jest genialny jeśli chodzi o wyszkolenie swoich lotników o czym świadczy choćby fakt udziału samolotów z demobilu amerykańskiego w akcji Haganah, które bez specjalistycznego wyposażenia i tak wykonywały swoje zadania albo pilotów latających na koszmarnych Aviach S 199, którzy odnosili zwycięstwa nad zdecydowanie lepszymi Spitfirami. Tak czy owak chylę czoła przed izraelskimi pilotami wojskowymi i ich sprytem oraz wyszkoleniem. Tym samym powinno byc więcej modeli z izraelskimi gwiazdami eksponowanymi już choćby ze względu na ich oryginalne i efektowne kamuflaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Azawakch zdecydowanie się z Tobą zgadzam. Choćby takie konflikty jak wojna szescio dniowa,kiedy to Izraelscy piloci zestrzelili 400 wrogich maszyn w jeden dzień. Yom Kipur lub historyczny atak na elektrownie atomową naprawde chyle czoła przed Izraelskimi lotnikami ! Chyba zrobie kolekcje modeli izraelskich samolotów wojskowych:). Fajny i króciutki filmik ukazujący ich sukcesy http://pl.youtube.com/watch?v=4-KrykF61GU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choćby takie konflikty jak wojna szescio dniowa,kiedy to Izraelscy piloci zestrzelili 400 wrogich maszyn w jeden dzień.
- hehe nie zestrzelili tylko zniszczyli - czytaj ze zrozumieniem.

 

Yom Kipur lub historyczny atak na elektrownie atomową naprawde chyle czoła przed Izraelskimi lotnikami ! Chyba zrobie kolekcje modeli izraelskich samolotów wojskowych:).
- chodzi Ci o atak na Osirak w 1981 roku ? Gdzie "Yom Kipur", a gdzie 1981 rok Wracajac do Yom Kipur to raczej srednio udana wojna dla zydowskiego lotnictwa Lotnictwo arabskie + SAMy i AAA natukły im 102 samoloty, a amerykanie musieli im sprzedawac F-4 w "trybie przyspieszonym". 36 szt. wystartowalo z lotniskowcow VI Floty i polecialo do bazy Lod - gdzie zostaly przekazane, przemalowane i po godzinie juz lecialy na wojne Dla lotnictwa to srednio udana wojna byla...

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak chodziło mi o atak na Osirak w 1981 roku. Wymieniałem tylko wojne szescio dniową , Yom Kipur , atak na reaktor jako przykłady sukcesów. Wiem że atak na reaktor nie odbył sie podczas wojny Yom Kippur , a niewiedziałem że Izrael posiadł od Amerykanow wersje bez wbudowanego działka w nosie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a niewiedziałem że Izrael posiadł od Amerykanow wersje bez wbudowanego działka w nosie .
i tu masz racje z lotniskowcow przekazywano w ramach operacji Nickel Grass nieokreslona liczbe samolotow A-4. Wspomniane Phantomy II to F-4E nalezaly do USAF - skad przylecialy - trudno powiedziec

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż... i alianckie maszyny wpadały w łapy wroga... Niestety... I tez bym wolał jakby to był Messer po którym chodża Anglicy albo ludzie z Cyrku Skalskiego ale niestety wojna ma to do siebie, że maszyna jest tylko maszyna i może trafić w różne ręce i jako, że jest tylko rzeczna nie ma prawa wyboru u kogo się ona znajduje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Wiem, mam spozniony zaplon ale chwile mi zajelo odszukanie gazety z zeszlego roku, bo ja to juz gdzies widzialem.

 

Model: Tamiya 1:32

Zywica: Isra Cast

Kalki: Isra Decal IAF-41 (dwie opcje: No. 105 Sqn ze skorpionem na

steteczniku pionowym i No. 101 Sqn z "Aniolem Smierci"

Autor: Geoff Coughlin

 

Autor artykulu nie skupia sie na modelu Tamiya tylko na jego konwersji (opis Tamiyi byl dwa lata temu) i wethering. W modelu chwali to, ze kokpit jest dobrze wyposazony i niewiele detali musial dodac "od siebie". Jest tez metalowy obciaznik dziobu, zeby model stal na kolach. Nie podoba mu sie tylko pomysl z odczepianym statecznikiem pionowym (zeby mozna bylo model chowac w oryginalnym pudelku). Ja tez tego nie popieram. Ogolnie czesci zywiczne pasuja idealnie a kalki choc z niebieskimi gwiazdkami zawieraja emblemat aniola Smierci (super) poza tym malowanie jest bajeranckie, ale jak zauwazyl autor to nie dla walorow estetycznych tylko dla przetrwania samolot jest tak pomalowany.

 

th_DSC00347.jpg th_DSC00348.jpg th_DSC00349.jpg th_DSC00350.jpg

 

Moze zdjecia nie najlepsze (nie mam teraz skanera), Ale cos na nich widac.

 

Moze przydadza sie komos informacje skad co sie wzielo i sam zacznie dlubac Aniola Smierci?

 

Pozdro,

Marudek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.