Skocz do zawartości

Piękny F-16...


Jacek Kryszak

Rekomendowane odpowiedzi

Jacek i F-16 hehe

 

Nie chodzi mi oczywiście o sam samolot, bo F-16, a zwłaszcza jednomiejscowy i do tego w izraelskich barwach (Liban 2006 ) jest dla mnie tematem średnio interesującym i niezbyt zgodym z tym co mnie fascynuje.

Natomiast sam sposób prezentacji modelu, na fragmencie płyty lotniska, z dwoma gadającymi kolesiami, z otwartymi lukami, które nie deformują bryły samolotu, a przyciagają wzrok to jest to co lubię Skala 1/32 to też co lubię Oparcie tematu na doskonałym zestawie Tamiyi, który zmniejsza ilość koniecznej pracy, aby osiagnąć zadowalający efekt to też to co lubię No i wysoka jakość wykonania... To po prostu musi mi się podobać.

 

4b355ff0b8372515.jpg

9616041a67f227ca.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Gdyby nie zydowskie gwiazdki to byłby bóstwem, a tak "moze być"

 

Antysemita ?

I nie jakieś tam "żydowskie gwiazdki" tylko Gwiazdy Dawida, taka gwiazda widnieje na fladze Izraela.

 

...czyli żydowskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edax

 

Skad wiesz ze antysemita ? Raczej antyzyd Do grupy semiskiej nalezy/nalezalo wiele ludow: Arabowie, Aramejczycy, Babilończycy, Fenicjanie, Izraelici itd. itd. Tu Zydzi maja problem bo nie moga nazywac Palestynczykow antysemitami Ja sie uwazam za antyzyda lub antyZyda jak to woli, ale nazwanie kogos antysemita uwazam za obrazliwe powtarzanie slow ktorych nie zna sie znaczenia.

 

raptorf22

 

Widzialem w realu podobnie uzmazanego zydowskiego F-16B choc mowiac z reka na sercu to byl delikatniej brudny. F-16C/D w takim stanie widze pierwszy raz - choc mozliwe ze byly/sa tak uswinione.

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skad wiesz ze antysemita ? Raczej antyzyd

Jesli bedziesz tak uprzejmy wyjasnij mi oba pojecia.

 

Przepraszam ale jezeli ktos pisze ze "Gdyby nie zydowskie gwiazdki to byłby bóstwem, a tak "moze być" " to mam podstawy by podejrzewac kogos o "nielubienie zydow", a takiej postawy nie rozumiem, a tym bardziej gdy ktos jest Chrzescijaninem gdyz religia ta sie opiera na milosci do drugiego czlowieka, bez wzgledu kim on jest.

No chyba ze kolega jest wyznawca Islamu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edax

 

Sprawa jest banalnie prosta

Jezeli ktos nie cierpi Polakow (a naturalnie sa i tacy) - zgodnie z Twoim rozumowaniem trzeba by go nazwac antyslowianinem. Nazywanie kogos antysemita poniewaz nie lubi Zydow badz zydow (tez dwa rozne pojecia) jest duzym uogolnieniem i tyle. Jak nazwac czlowieka ktory nienawidzi Syryjczykow (Arabowie – czyli etnicznie semici) czy zydow, a „kocha” Jordanczykow (tez narod semicki) ?

 

mam podstawy podejrzewac kogos o "nielubienie zydow", a takiej postawy nie rozumiem gdy ktos jest Chrzescijaninem gdyz religia ta sie opiera na milosci do drugiego czlowieka, bez wzgledu kim on jest.

No i widzisz tu jest problem poniewaz w Judaizmie wszyscy sa rowni, ale Zydzi rowniejsi

 

Co do przyczyn "nielubienia" tej nacji to szkoda sie tu rozpisywac bo to forum modelarskie i jeszcze nam Admin zmyje glowy (pewnie slusznie). Skonczmy wiec juz nasze rozwazania na wiadomy temat

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej no panowie przestańcie głupoty wypisywać. Ja osobiscie nie lubię modeli ze swastyką i pewnie żaden takowy nie trafi u mnie na warsztat ale jestem daleki żeby czuć do Niemców niechęć. Za buszowym USA też nie przepadam, a bombardowania Libanu to dla mnie było totalne przegięcie, bo zrzucanie bomb na cywilne osiedla mosty i drogi z pominięciem wszelkich praw międzynarodowych to nic innego jak Guernica 2006. Jednak to nie powód żebym nienawidził wszystkich Amerynanów i Żydów.

 

To też jest fajne, chociaż też jakoś takoś niepoprawne politycznie.

01.jpg

 

http://www.aircraftresourcecenter.com/Gal6/5301-5400/gal5339_P-40_Erasmus/ga5339.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a nie lepiej bawić się w to nasze modelarstwo ,a politykę animozje takie lub inne zostawić głeboko w kieszeni .czyż nie wystarcza nam tego naszego polskiego bagna z ul. Wiejskiej ,ja osobiście buduję szmatopłaty ,rzadziej coś z II wś ,ale każdy dobrze zrobiony model może mnie zachwycić ,obojętnie w jakim jest malowaniu i jakiego kraju jest reprezentantem pozdrawiam serdecznie i bawmy się dalej modelarstwem przez dużeM Mietek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku dlaczego ta diorama z P-40 jest niepoprawna politycznie Akurat jest bardzo zgodna z prawdą ponieważ JG.27 robił tęgie lanie aliantom w Afryce, Hurricane'y, P-40 i Spitfire'y spadały na ziemię jak kaczki, szczegółnie jeśli do lotu bojowego leciał niejaki Marseille.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marseille już wtedy był w miejscu, w którym nawet Skalski by go nie zestrzelił. Tak czy inaczej pojawienie się Skalskiego z ekipą moooocno zmieniło obraz walk powietrznych nad Afryką.

 

Pozdrawiam i sorry za offtop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku dlaczego ta diorama z P-40 jest niepoprawna politycznie Akurat jest bardzo zgodna z prawdą ponieważ JG.27 robił tęgie lanie aliantom w Afryce, Hurricane'y, P-40 i Spitfire'y spadały na ziemię jak kaczki, szczegółnie jeśli do lotu bojowego leciał niejaki Marseille.

 

Pozdrawiam.

 

Ja jednak wolę gdy na dioramie swastyka leży pogięta na ziemi. Co prawda to tylko diorama i nawet nie pomyslałem że mogła by byc niezgodna z historią jednak u mnie to by nie przeszło. A niepoprawna jest tylko i wyłacznie z mojego punktu widzenia. Jestem daleki by potępiać modelarzy budujących sprzęt nazistowski. Wszak to bardzo dobre konstrukcje były. Dziwia mnie jednak dioramy przedstawiające zwycięskich Niemców. Ta akurat jest ok, ale na PWM kiedys widziałem dioramę jak żołnierze Wermachtu złapali Rosjanina, jej tytuł był zdaje sie "Mamy Cię" lub coś podobnego. Taki złapany rusek to zapewne trafił do gazu, a to już nie jest dla mnei fascynująca sprawa niezaleznie od nacji ofiary. Ja jednak wolę pożadek swiata wg Armii Czerwonej niż Hitlera. W wyniku tego pożadku tez mielismy praktycznie okupację jednak w szkołach uczono po Polsku, na urzędach była nasza flaga i nikt do gazu nie wysyłał z powodu pochodzenia etnicznego. Ale to wszystko to juz na szczęscie historia, i każdy może robić sobie dioramkę jaką zechce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak abstra:bip:ac od modelarstwa, porzadzek wg Armii Czerwonej tez byl niczego sobie pod wzgledem zabijania niewinnych ludzi... Stalin nie szczedzil sobie "rozrywki", a NKWD nie mialo jakichs wiekszych oporow przed poslaniem kulki w leb koledze rodakowi... Wystarczylo "krzywo" pomyslec i po zawodach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marseille już wtedy był w miejscu, w którym nawet Skalski by go nie zestrzelił.

 

I tak by tam trafił fircyk jeden...

Zauważ, że niemieccy lotnicy mieli porażające ilości zestrzeleń a nasi tylko po kilkunastu ale za to... Niemców!

 

Pozdrawiam,

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.