Jump to content

Toyota Land Cruiser 70 Pickup, Meng 1:35


Lipstein
 Share

Recommended Posts

Posted (edited)

Miałem nic nie pisać, ale może komuś przyda się reportaż ze zmagań z tym modelem.

Model Meng z 2012 roku, strasznie jak dla mnie miękki plastik, trzeba szlifować kilkoma gradacjami aż znikną farfocle, z plastikiem Tamiya tego nie ma.  Oponki gumowe.

Brak kalek z możliwością wykonania napisu TOYOTA na tylną klapę, ale kolega Makinen odpowiedział na wezwanie i pomógł. Nie ma też napisu na osłonie chłodnicy ani logo marki, to samo z oponami - golasy.

Robię otwarte drzwi i opuszczone szyby boczne, dlatego pociąłem szybki a zamiast zawiasów są blaszki 0,2mm coby się to nie urwało po sklejeniu wszystkiego do kupy.

ZSU dokładnie odwzorowane, z masą drobnicy do doklejenia.

 

Model dla kolegi kolekcjonera Toyoty, w ramach odstresowania i odskoczni od tego co sklejam od studiów, czyli od ponad 25 lat.

 

Model cywilny, ale uzbrojony, dlatego tu wylądował warsztat.

 

1112400249_WhatsAppImage2026-05-08at11_33_02.jpeg.4c50ebb456ff307708070fa916249b2f.jpeg

Od tego miało się zacząć , ale ZSU też dobre

 

Kolor bazowy wedle producenta modelu:

349576343_WhatsAppImage2026-05-13at21_44_37.jpeg.18d618eaa195a4df1c96c3cdba25c839.jpeg

 

 

WhatsApp Image 2026-05-13 at 23.58.49.jpeg

Edited by Lipstein
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

 

Pierwsza przymiarka z posiadanymi już kolorami na nadwozie803301734_WhatsAppImage2026-05-14at22_33_28.thumb.jpeg.a790bcdfdf97cb9205768d8de1575318.jpeg

i kolor docelowy, ze sklejonym i pomalowanym działkiem:

2003774979_WhatsAppImage2026-05-20at20_02_33.thumb.jpeg.f585ae75d3c2ce3dd0914e963d76aaf4.jpeg

Edited by Lipstein
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Przymiarka do malowania kierunkowskazów i tylnych lamp tym, co mam pod ręką oraz efekt pomocy Makinena.

Nie mam pojęcia, jak to sensownie obić, styrać i pobrudzić, bo to pierwszy mój cywilny model w życiu, do tego z czasów mi współczesnych - pojazd rocznik 1991.

Dzisiaj ostateczna przymiarka z mocowaniem drzwi i malowanie uszczelek przedniej szyby; tylną szybę i podcięte szybki boczne wkleiłem na Clearfix Humbrola, chociaż ma on już kilka dobrych lat - nadal działa i trzyma.

WhatsApp Image 2026-05-21 at 07.36.33.jpeg

WhatsApp Image 2026-05-26 at 21.31.58.jpeg

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Dzisiaj wkleiłem sreberko w lusterka i przymierzyłem drzwi do otworków w karoserii.

IMG_9005.JPG

IMG_9007.JPG

IMG_9008.JPG

IMG_9010.JPG

IMG_9011.JPG

 

I zdjęcie całości na innym tle:

 

IMG_9002.JPG

Edited by Lipstein
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Opony nadkola i rama w okolicy kół będą zapiaszczone, mam odpowiedni specyfik do syfienia

Na razie opony przetarte zieloną siatką szlifierską, ale chcę je mocniej styrać

Edited by Lipstein
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Wymalowana uszczelka przedniej szyby i wstępnie styrane wnętrze paki: ciemny łoszk AK, a ciapki i obicia pędzlem, olejnymi Revelami

IMG_9013.JPG

IMG_9014.JPG

IMG_9015.JPG

IMG_9017.JPG

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Też tak uznałem, ale odrobina piasku nie zawadzi, jak wyschną pierwsze malunki z wczorajszego wieczoru

Edited by Lipstein
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Tego sie nie spodziewałem... Dzięki!

Skleiłem dach kabiny z dolną częścią, na razie tylko w miejscu podszybia, bo jak przypuszczałem  jest małe przesunięcie po naprowadzeniu części na otwory/kołki pozycjonujące, po wyschnięciu kleju pomaluję to bazą, potem połączę górę i dół (instrukcja każe zrobić inaczej: skleić podłogę z nadkolami z maską i błotnikami, potem dach). Szyba czołowa na razie nie wklejona.

Dorobiłem podsufitkę i uchwyty nad drzwiami wewnątrz (cykorłapki)

 

 

Porównanie ramy LC i MCIMG_9021.thumb.JPG.b9cb4e52c4603cabeedb6455489badab.JPG

IMG_9025.JPG

IMG_9026.JPG

IMG_9027.JPG

Edited by Lipstein
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pora połączyć górną część kabiny z ramą, czego się dość długo obawiałem, bo nadkola wystawały poza obrys błotników i w ogóle schiza, że krzywo będzie.

 

Jak wyschnie, podmaluje czarnym matem miejsca z widocznym błyszczącym klejem no i syfienie, jak przykleję pakę... Tego też się boje, bo to w końcu nie Sherman ani inny Stuart czy GMC...

IMG_9032.JPG

IMG_9033.JPG

IMG_9034.JPG

 

To moje makro jest bezlitosne..

 

Edited by Lipstein
Link to comment
Share on other sites

Ciekawy temat, pytanie w temacie podstawy pod armatę . Jak ustawiłeś/zamontowałeś  armatę na tej ,, skrzyni,,  koła i dyszel leżą na podłodze a podstawę pod pelotkę nie widać ?  Są fotki gdzie montowany jest ten zestaw na podobnej skrzyni ale wtedy jest montowany na stałe i chyba powinne być dospawane boczne wzmocnienia bo na samej skrzyni to chyba by nie ustała . Są też fotki gdzie zdemontowane koła leżą na podłodze a ZU z opuszczonym dyszlem i  podstawą ustawiono na  ramie opartej o burty . Po zamontowani kół armatkę ściągano na ziemię . Jeśli się mylę to nie ma tematu i sorry za oftop

 

2003774979_WhatsAppImage2026-05-20at20_02_33.thumb.jpeg.f585ae75d3c2ce3dd0914e963d76aaf4.jpeg

IMG_0251.jpgIMG_0255.jpgDesert Weathering of a Wheeled Vehicle - Meng's Pickup with ZU-23-2 in  1/35th Scale: "Qilo Edition" - YouTubeFull view

Edited by bulik58
Link to comment
Share on other sites

20 minut temu, krzy65siek napisał:

Dziwny ten Land Cruser. Przednie zawieszenie w HZJ 7x jest normalnie na sprężynach, nie na resorach. 

Taki model, nie mam z czym porównać...

Bulik, moje działko ma inną budowę i inną podstawę. Model kolekcjonerski, nie wnikam w takie szczegóły, nie dla mnie ci on.

BTW - dzięki za wielce inspirujące fotki 👍

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, krzy65siek napisał:

Dziwny ten Land Cruser. Przednie zawieszenie w HZJ 7x jest normalnie na sprężynach, nie na resorach. 

Wszystkie modele obecnej generacji są wyposażone w sprężyny śrubowe, co poprawia komfort jazdy  , starsze modele serii 70 sprzed 1999 roku mają tradycyjne m.in. resory piórowe z przodu,   

              BF801375_b5cc7f.jpeg  1992 TOYOTA LAND CRUISER  HZJ73-00039471992 TOYOTA LAND CRUISER  HZJ73-00039471992 TOYOTA LAND CRUISER  HZJ73-0003947

 

3 godziny temu, Lipstein napisał:

 Model kolekcjonerski, nie wnikam w takie szczegóły, nie dla mnie ci on.

... rozumiem nie wnikam w szczegóły . Zdziwił mnie wybór modelu  pojazdu bez białej gwiazdy i który nie podlegał D. Eisenhowerowi lub M. Arthurowi

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.