Skocz do zawartości

Kliment Woroszyłow Trumpeter 1:35


pala127

Rekomendowane odpowiedzi

W zasadzie skończony:)

Wątek warsztatowy znajduje się na innym forum.

5e746767f75e731a.jpg

a4943079b51f9d5e.jpg

6e40e123249d8946.jpg

9fdba4a44a391e4f.jpg

99a9aa0ff5317bc6.jpg

6f0089e8943e383a.jpg

Nie wiem dlaczego- ale na zdjęciach wyszło jakby wieża miała inny odcień,

a nie jest to prawdą.

Pojazd średnio ubrudzony, gdyż w założeniu przedstawia egzemplarz względnie młody nie biorący jeszcze udziału w ciężkich walkach.

Proszę o komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gąski to firmowe Trumpki- ale te plastikowe- semi-ogniwkowe.

Maluję je tak:

 

1. Podkład Vallejo AIR Grey Primer (bo bez niego akryle Vallejo mają słabą przyczepność do podłoża) .

2. Vallejo Model Color black 950

3. Przecieram (drybrush) srebrnym testorsem (bodaj chrome silver-drobniejszy pigment niż w zwykłym silver).

4. Pigment kupiony w sklepie dla plastyków (wielki słoik za grosze) umbra naturalna- wcieram pędzlem we w miarę świeżą farbę z kroków 2 i 3 (robię je bezpośrednio po sobie).

Co do oznaczenia na wieży to podobno (?) jakaś jednostka gwardyjska - ale nie spotkałem się ze zdjęciem tego egzemplarza- nie wiem czy kalka powinna być naniesiona w tym miejscu.

Można przyjąć, że jest to pojazd prawdopodobny - tzn. taki quasi S-F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie i ładnie, ale to jest znaczek gwardii stosowany na pojazdach po 1945 roku. poza tym podczas wojny, a szczególnie w początkowej jej fazie nie stosowano wyróżnika gwardii w postaci specjalnych oznaczeń - co najwyżej ktoś nabazgrał napis "Gwardija" i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli bardzo chciałeś czerwony sztandar to mogłeś wziąć z tego zestawu

3525.JPG

bo Avi chyba ma racje, taką "gwardie" mam na kalkach pojazdów po 45 ale to zaraz pewnie powie Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny , ale wygląda jak z by wyszedł z myjni samochodowej.

Może trochę go sponiewieraj - nie musi być dużo - nawet ziemi na gąskach brakuje

Skoro to ma być gwardyjski tank, to raczej musi być wypucowany na glanc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką kalkę daję trumpeter- jestem sklejaczem- nie modelarzem- nie leżę w planach, więc tak jak pisałem wcześniej- przyjmijmy, że to Sci-Fi i już:)

A co do kalek trumpka to podobno w tych z hasłami propagandowymi

(z pabiedą związanymi) są błędy w pisowni, więc dałem taką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peter ja to nie wiki...

Gwardia powstała w 1687r, i decyzja władz została zawieszona w 1918r.

ponownie powołano jednostki Gwardyjskie w 1941, a od 1943r pojawiły się pierwsze Gwardyjskie armie pancerne. Znak Gwardii był "przywilejem" i był noszony zarówno na mundurach jak i nanoszony na kadłuby broni lądowej, okrętów wojennych i samolotów.

Znak Gwardii był -jest postrzegany jako symbol honoru, męstwa, waleczności, słuszności i bohaterstwa.

 

Znak Gwardii mógł się pojawić na tym czołgu okolicznościowo (z resztą nie tylko na tym typie...) ale, żeby to potwierdzić lub wyeliminować taką możliwość należałoby przeryć setki-tysiące zdjęć z okresu 1943-1945... Jednym słowem masakra, albo trafienie po kilkuset zdjęciach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peter ja to nie wiki...

........

 

Gwardia powstała w 1687r, i decyzja władz została zawieszona w 1918r.

ponownie powołano jednostki Gwardyjskie w 1941, a od 1943r pojawiły się pierwsze Gwardyjskie armie pancerne. Znak Gwardii był "przywilejem" i był noszony zarówno na mundurach jak i nanoszony na kadłuby broni lądowej, okrętów wojennych i samolotów.

Znak Gwardii był -jest postrzegany jako symbol honoru, męstwa, waleczności, słuszności i bohaterstwa.

rzeczywiście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w kwestii użycia takiego konkretnie znaku gwardii na czołgu sprzed 1945-

to np firma Bison Decals w zestawie 35044 dla drugowojennych T34 oferuje podobną wersję oznaczenia (w kilku wersjach).Zresztą to chyba jedna z tych jakie są w zestawie Zvezdy o którym mówił Peter.

Definicja słowa "podobna" -tzn. mam na myśli przypominającą tę o którą toczy się spór a nie identyczną.

Wiem co powiecie-że jakaś tam firma nie jest wyrocznią i nie jest to dobry przykład- no ale rzucam to tylko jako głos w dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie modelik fajny, tylko na piątym zdjęciu widac jakby koła jezdne nie były wytarte do metalu na powierzchni styku z gąsienicami, może mocniej je przetrzyj jakimś metalizerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie, pięknie i czysto... ale jak dla mnie trochę za czysto... przydało by się go trochę podbrudzić

 

 

Jeszcze jedno pytanko bo widzę, że Peter wkleił pudło z modelu t-34 - ktoś kleił ten model ? Jeśli tak to prosiłbym o jakiś opinie bo przymierzam się do za kupna tego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zestawie który podałem jest sztandar cały popisany jakimiś hasłami których w tak małej skali nie moge rozczytać ale jest całkiem inny od tego, może później dam jakieś foto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przepadam za modelami sterylnie czystymi bo bardzo rzadko miałem do czynienia z czystymi czołgusiami ale ten Kliment mi się bardzo podoba.

Wzorowo sklejony wyjechał prosto z fabryki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.