Skocz do zawartości

Ta 152 H-1 Dragon 1:72- walka z wiatrakiem?


artex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Do wzięcia udziału w konkursie namówiła mnie żona (" a zróbże w końcu jakiś model, zbierasz tylko te pudełka...;). Wybór padł na tanka, bardzo lubię szybowce. Mam nadzieję, że nie polegnę jak Don Kichot w walce z wiatrakami...

Pudło i reszta:

ta1ft5.jpg

 

ta2rs6.jpg

 

ta3ec6.jpg

 

ta4nf6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

firma niezbyt idzie w parze z lotnictwem ;/ W pancerce owszem wymiatają ale lotnictwo pozostawia wieeeeeele do życzenia. Zdaje się że będziesz musiał wykazać się ogromną cierpliwością i wytrwałością... Pozostaje jedynie liczyć że dasz sobie radę bez większych problemów, więc powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie zapominajmy, że zestaw nie jest oryginalnym Dragonem, tylko Aoshimą.

 

Chyba nie, model Aoshimy jest prostszy (brak silnika, ubogie wnętrze), ale podobno wymiarowo lepszy od Dragona. Czeka mnie korekta obrysu końcówek skrzydeł i parę drobiazgów. Ogólnie Dragon wygląda ładnie w pudle, zawiera masę detali. Zobaczymy jak ze spasowaniem części, w razie czego, szpachli ci u mnie dostatek Wszelkie porady mile widziane!

 

cdn...(wieczorem "ostro "zabieram się do pracy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie zapominajmy, że zestaw nie jest oryginalnym Dragonem, tylko Aoshimą.

To nie Aoshima. To org. Dragon z początku lat 90 XX wieku. Wtedy dało się ładnie zrobić. Niestety mój nie zachował się do dziś.

Powodzenia życzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może schemat budowy tego silnika(jumo213e)? Z posiadanych zdjęć nie mogę "doczytać" umiejscowienia kilku części, a instrukcja dragona jest do kitu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samoloty Dragona... Samolot, Dragon, to jakoś ze sobą często nie gra więc powodzenia

Dobrze dobrane słowa.

Maszyna ogólnie piękna, o walecznej historii. Nie posiadam żadnych planów ani czegokolwiek na jego temat,

ale mam nadzieję że zrobisz z niego piekną maszynę.

Pozdrawiam Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę podłubałem w weekend...

 

pk1ch2.jpg

 

pk2hq8.jpg

 

pk3us0.jpg

 

Uff, w końcu skończyłem silnik z łożem działka (22 części!), pomalowałem kokpit. Sporo czasu zajęło usunięcie paskudnych śladów po wypychaczach w kadłubie. Jestem na urlopie, mam nadzieję, że dużo zrobię w tym tygodniu. Dziękuję wszystkim za doping

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, zegary w kokpicie mi się nie podobają.... Wyglądają na maznięte plamy. Spróbuj je zamalować kolorem tła a potem suchym pędzlem przejechać parę razy - wyjdzie na pewno lepiej.

 

Silniczek słabo widać ale prezentuje się na tej fotce w porządku!

 

pzodrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam po przerwie!

Otrzepałem Tanka z pajęczyn, teraz wygląda tak:

qa1.jpg

 

W trakcie budowy płata, okazało się, że jego geometria jest do bani, wygląda to mniej, więcej tak:

 

zaq1.jpg

 

Jak myślicie, prostować w gorącej wodzie, czy jest jakiś inny sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.