Skocz do zawartości

FORD L-9000 WRECKER+DO TEGO PRZYCZEPA DO WOZIDEŁ BUDOWLANYCH


Wojtek Tul

Rekomendowane odpowiedzi

K... czepiacie się mówię wam,

Wojtuś wstawiając model do Galerii należy liczyć się zarówno z pozytywną jak i negatywną krytyką.

Pomijając fakt czy przednia oś w przyczepie jest skrętna czy nie i czy przyczepa jest SF. to i tak dyszel zbyt głęboko wchodzi pod zabudowę wreckera, przez co grozi to jego złamaniem np. przy cofaniu pod kątem 90 st.

 

P.s. Na takich siateczkach utrzymała by się maszyna która waży 50 t ???

 

Nie należy zapominać, że wozidłami budowlanymi są również taczki z własnym napędem - ważą około 100 kg. Tylko gdzie je załadować ? siatka nie wytrzyma takiego ciężaru, a podłogi na ramie nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

To ja się też wypowiem. Twierdzisz, że oś jest skrętna, a ja na podstawie Twoich zdjęć udowodnię Ci, że nie jest.

 

W związku z tym, że jest to przyczepa wózek ma kąt obrotu, co najmniej +/- 90stopni patrząc wzdłuż osi przyczepy. Żeby się za bardzo nie czepiać, przyjmijmy ze niech ma +/- 45stopni. Wózek jest to sztywny fragment ramy, do którego jest przymocowane zawieszenie (piórowe, pneumatyczne), wózek jest przymocowany do ramy nośnej za pomocą układu umożliwiającego obrót (trzpień,inny uklad).

 

Patrząc na Twoje zdjęcia:

603a7b3481057682.jpg

Widzimy mocowanie resorów do ramy.

 

6312e93193d32795.jpg

Rama, do której przymocowane resory zbudowana u Ciebie jest w standardowy sposób (2 ceowniki + poprzeczki). Jak widać na powyższym zdjęciu jest jednolita na całej długość. Więc wytłumacz nam, w jaki sposób następuje skręcenie wózka?

 

Po tym adresem Wettringer-Modellbauforum dostępna jest instrukcja sklejenia przyczepy z revell, tam dokładnie widać jak powinno to wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę tu są fotki przedniej osi w przyczepie, koła są blizniacze, oś jest skrętna, ale sklejona na stałe, jeżeli chodzi w modelu nie dowierzającym. W rzeczywistym modelu w skali 1:1, to oś musi być skrętna, bo jak by ta oś skręcała co nie. Model trzeba zobaczyć na żywo i w tedy ocenić go koniec OT fotki :

d3665bf73422c885med.jpg

123c248ba6639f8cmed.jpg

b842364a62a1a700med.jpg

6086e97411b8384dmed.jpg

86aba1eb1199793cmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh po pierwsze w przyczepie nie ma osi skręcanej tak, jak w ciężarówce... Wózek jest zamocowany na trzpieniu, który umożliwia obracanie, ale zastosowana jest tylko belka, a nie cały układ ze zwrotnicami...

P.S. jeżeli jest to przyczepa do sprzętu ciężkiego, to na pewno nie miała by resorów parabolicznych z przedniego zaiweszenia, tylko coś, co jest w stanie przenieść znacznie większe obciążenie

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jak by skleił przednią oś żeby nie skręcała i mówił że jest skrętna

 

Ps. A i Wojtek uwierz mi taką ramę bym zrobił bo wystarczy prosto po wycinać pcv, nie ma żadnych przetłoczeń ani utrudnień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raben jak już to nie pcv

 

To zrób teraz ty coś, lepszego i pokarz że potrafisz

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślałem ze Ty poważnie podszedłeś do tematu. Oś skrętna od ciężarówki w naczepie do przewozu ciężkich ładunków, w dodatku z założonymi bliźniakami. Szczegółem na pewno jest to, że nośność takiej osi to 4tony, bliźniaki wystają na szerokość koło poza obrys naczepy. Radosna Twórczość. Proponuje, aby przenieść temat do działu różne. Tam jest miejsce na science-fiction

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze fotki mało wyraźne i praktycznie nic na nich nie widać

 

K... czepiacie się

 

A odnośnie tego...od czasu kiedy Wojtek wystawia swoje modele w galerii a nie prowadzi regularnej relacji z budowy, mam wrażenie, że postawa Wojtka w stosunku do komentarzy jakie wystawiają inni użytkownicy forum na temat jego modeli zdaje się mówić:

 

"Dobra, teraz uważaj, to jest mój model i nie masz prawa powiedzieć na niego złego słowa. Jak chcesz zostawić komentarz to ma być dobry, a jak chcesz wystawić zły komentarz to od razu wyjdź z tematu"

 

Może za tą wypowiedź dostanie mi się od moderatorów wątku, ale to jest moje subiektywne odczucie.

 

Jakakolwiek próba zweryfikowania tego co Wojtek pisze o modelu spotyka się ze znacznym oporem i niezrozumiałą awersją z jego strony do osoby, która próbujewięcej dowiedzieć się o modelu.

 

Wojtek...to jest publiczne forum. Wystawiając modele czy w wątku warsztatowym czy w galerii musisz liczyć się z tym, że Polska to wolny kraj i każdy ma prawo wyrazić swoją opinię (czy będzie dla Ciebie miła czy nie).

 

Tyle ode mnie...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paffko popieram Cię na całej linii, nie można wyrazić krytyki, to samo na konkursach, bo od razu jest cynizm i riposta... No cóż niektórzy nie przyjmują krytyki

 

Haha tego jeszcze nie grali oś od trucka w przyczepie mającej unieść coś o masie 50 ton Przecież tam powinien się znajdować zwykły wózek załóżmy od kurtyny/chłodni na obrotnicy/trzpieniu i by było po krzyku Takich systemów, jakie Ty zastosowałeś po prostu nie ma i nie było !

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestańcie się już czepiać przecież to tylko model koniec OTTT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku nie muszę nikomu nic udowadniać

 

Ps. I radze Ci wziąć krytykę do siebie a nie bronic się atakując innych (podobnie było w wątku o flock gdzie naskoczyłeś na vosebe)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i Wojtek właśnie od Ciebie dostałem wiadomość na pw i mowie to wszem i wobec żebyś mi nie wysyłał tekstów typu ,,ale z ciebie melepeta,, bo zachowujesz się jak zwykły cham!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek Tul napisał do mnie na prv wiadomosc.

 

Od: Wojtek Tul

Do: voseba

Wysłany: Sob Sty 17 2009, 16:03

Temat: takie tam

Ale z Ciebie Melepeta

 

_________________

FORD LTL 9000 - 100%

+ DO TEGO PRZYCZEPA DO WOZIDEŁ BUDOWLANYCH - 100%

 

I tu pytanie do forumowiczów, co to oznacza? Wytłumaczenie z gogle.pl nie trafia do mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek o co ci chodzi? Chcesz leczyć kompleksy poprzez takie obraźliwe treści do innych użytkowników forum? Robisz taki i taki model, więc to oczywiste, że jednym się spodoba, a inni zmieszają go z ziemią.

 

model
Chyba zabawka... modelem to był wrecker, naczepa jest tylko fajna dlatego, że od podstaw i nawet się kupy nieźle trzyma

 

 

Zresztą po co ja to piszę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek T miałem cię za kogoś inteligentnego i pełnego kultury ale tym obrażaniem innych nie poprawiasz swojej sytuacji. Według mnie takie osoby nie powinny być na forum, ponieważ ktoś nie może wyrazić swojej opinii, bo autorowi się ona nie podoba i od razu go obraża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro sprawa z obrażaniem kolegów przez użytkownika Wojtek Tul wyszła na forum publiczne, zostałem zmuszony do reakcji.

Nie możemy tolerować takich zachowań wobec tego postanowiłem dać mu UPOMNIENIE, a jeżeli to nie pomoże to zostanie dodatkowo zawieszony w prawach członkowskich

Ponad to aby nie doszło do dalszych nikomu niepotrzebnych "przepychanek" temat zamykam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.