Skocz do zawartości

Volvo VN 780 Italeri 1/24


Messer

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko wygląda świetnie oby tak dalej

 

A co do przerwy to relację zawieszam na 2 tygodnie z powodu sesji...

 

Widzę, że nie tylko mnie męczy brak czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 195
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Witam po przerwie.

Żeby nie było, ze nic nie robię...

Sesja zakończona sukcesem, wiec podłubałem trochę przy zderzaku...

Tak prezentuje się "obudowa" zderzaka:

zerzak1.jpg

zerzak5.jpg

W tych wgłębieniach znajdą się chromowane wstawki - tak aby nawiązywały do przedniego zderzaka

A tak prezentuje się w całości ( oczywiście wszystko złożone na sucho - wiec jest krzywo ):

zerzak6.jpg

zerzak7.jpg

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dzisiaj słowna relacja z postępów....

"Wygodny" fotel poszedł pod nóż - nie podobało mi się odbarwienie balsy spowodowane CA, dlatego odciąłem tył fotela - zrobię to samo ale w odwrotnej kolejności tzn najpierw zabejcuję balsę a potem ją przykleję - mam nadzieję, że to pozwoli mi uniknąć przebarwień od CA

Wewnętrzne ściany również uległy zmianie - tzn zrobiłem je od nowa tym razem bez szpar na końcach....

Większość wnętrza pomalowana już na kolor docelowy, zostały lekkie poprawki i jak dobrze pójdzie to pod wieczór będą fotki

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tak jak mówiłem wcześniej, pokazuje fotki tego co zdziałałem

Nowy-stary fotel, zmieniona podstawa, oraz tył z balsy ( bez przebarwień od CA ), poszerzony zagłówek :

vnrd2.jpg

vnrd4.jpg

vnrd3.jpg

Tutaj widać przyciski od regulacji fotela

Kanapa:

vnrd7.jpg

vnrd8.jpg

No i coś do oglądania - plazma

vnrd9.jpg

vnrd10.jpg

vnrd11.jpg

Tutaj zbliżenie na wszystkie złącza oraz jeden wentylator ( naprawdę spory), dojdą jeszcze miejsca mocowania uchwytu na ścianę jaki i sam uchwyt.

Oraz pierwsze próby z malowaniem czegoś na wzór marmuru - idzie do poprawki bo wyszło za intensywne - w następnej aktualce pokarzę jak to malować

vnrd5.jpg

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Messer No i coś do oglądania - plazma

no to jeszcze DVD i jakiś pożądny film

Wszyskto ładnie wykonane

 

ps. długo się zastanawiałeś co zrobić: Palzme czy LCD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dzisiaj kolejny niewielki postęp....

Skończona plazma - dorobione dodatkowe otwory wentylacyjne oraz uchwyt stelaża jak i sam stelaż ( nie jest to wierna replika ale dla wytrzymałości musiałem taki zrobić - stelaż jest ruchomy)

Przerobiona kanapa na wzór foteli - jak będzie to pokryta farbą to będzie to wyglądać lepiej:

wnetrzevn2.jpg

wnetrzevn5.jpg

wnetrzevn6.jpg

wnetrzevn7.jpg

wnetrzevn.jpg

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po długiej przerwie,

Po wielu bojach uporałem się z wnętrzem ( oczywiście niewielkie retusze są potrzebne)

Obiecywałem, że pokażę wam jak uzyskać efekt marmuru/granitu. Fotki słabe bo A) było już późno jak malowałem, B) foty robione w biegu aby mi farba na na elementach nie wyschła... Dobra zaczynamy:

1. Materiały

Potrzebne nam będą:

- czarna farba

- złota farba

- lakier bezbarwny błyszczący

- folia spożywcza

-aero lub pędzel

2. Malujemy dany element na czarno ( Uwaga! Do tej operacji możemy użyć zarówno pędzla jaki i aero bo późniejsze zabiegi i tak zakryją niedoskonałości )

wntrzevn1.jpg

3. Pomalowane uprzednio na czarno elementy pokrywamy złotą farbą ( Uwaga! farba musi być dość mocno rozcieńczona a nakładana warstwa musi być "gruba" i mokra )

wntrzevn3.jpg

4. Na taką mokrą złotą farbę kładziemy fragment foli spożywczej i "pukamy" w nią palcami

wntrzevn5.jpg

5. Folie odrywamy i przykładamy aż do uzyskania satysfakcjonującego efektu

wntrzevn7.jpg

6. Na koniec pokrywamy wszystko kilkoma warstwami lakieru błyszczącego ( Uwaga! Po pierwszej/drugiej warstwie na lakierze będą widoczne nierówności spowodowane fakturą złotej farby, ale pod kolejnymi to zniknie )

wntrzevn48.jpg

 

A teraz reszta fotek tego co udało się zrobić

wntrzevn14.jpg

wntrzevn19.jpg

wntrzevn20.jpg

Lampki zrobione z kwadratowej diody 5x5mm, która będzie się oczywiście świecić

wntrzevn22.jpg

wntrzevn24.jpg

wntrzevn25.jpg

wntrzevn26.jpg

wntrzevn28.jpg

Fotel kierowcy zrobiony podobnie jak fotel pasażera.

wntrzevn29.jpg

wntrzevn30.jpg

wntrzevn32.jpg

wntrzevn33.jpg

wntrzevn35.jpg

wntrzevn36.jpg

wntrzevn38.jpg

Fotel pasażera - full wypas

wntrzevn40.jpg

Na klamki naklejona chromowana taśma klejąca.

wntrzevn41.jpg

wntrzevn44.jpg

wntrzevn45.jpg

wntrzevn50.jpg

wntrzevn52.jpg

wntrzevn54.jpg

wntrzevn57.jpg

 

A teraz parę słów wyjaśnienia.Na wszystkich elementach są jakieś drobiny które poprzyczepiały się podczas robienia zdjęć - w realu wszystko jest gładkie Wszytko jest poustawiane na sucho dlatego jest krzywo. Na niektóre elementy pójdą jeszcze kalki ( deska). Nie robiłem zdjęć górnych szafek bo są jednolite- niczym się nie wyróżniają...

Kolory są trochę przekłamane 0 w realu wnętrze ma ciepły piaskowy kolorek

Plazmę niestety zrobiłem ciut za dużą ( nie uwzględniłem przetłoczenia szafki) i musiałem przerobić ją z podwieszanej na wolno stojącą....

 

Edit:

Zapomniałem wkleić zdjęć kanapy.....

Oto ona ( względem poprzedniej zmieniła się dość znacznie...)

wntrzevn10.jpg

wntrzevn11.jpg

 

Pozdrawiam

Messer

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za pomysł zrobienia marmuru, wnętrze prezentuje się super, moim skromnym zdaniem mogłeś na boczki drzwi też dać takie wstawki w drewnie (balsa) jak na desce itd, bo te chromowane jakoś tak ni przypioł ni przyłatał, aczkolwiek mogą się podobać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ja pierdykam .... Wnętrze Vn'ki jest oszałamiająco ,zaje*****e zrobione i wykombinowane ! Full wypas . Nie jeden chciał by tak w pokoju

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mówiłem ten któremu ciężarówki nie wychodzą , wygląda zajebiście , marmur porządnie zrobiony , fotele, plazma ogólnie dobra robota .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba przestanę sklejać modele. Dostałem totalnego doła jak to zobaczyłem. Moje modele to zwykłe zabaweczki made in china w porównaniu z tym co Ty zrobiłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szakal85 nie przesadzaj - ja nie siedzę w cywilach - wszystko co robię jest nowością dla mnie, a wnętrze jest takie sobie, jest wielu którym do pięt nie dorastam pod względem budowania trucków...

Jak dobrze pójdzie to dziś dam foty pomalowanej na kolor bazowy budy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Fotki budy/kasty miały być wczoraj ale miałem problemy z kolorem i trzeba było farbę zmywać.

Kolor który jest tu widoczny jest to mój wytwór - zmieszane medium blue vallejo z Silver również z vallejo - powstał piękny niebieski metalik z mikroskopijnym ziarnem/kryształkami odpowiednimi w tej skali

kastavn.jpg

kastavn9.jpg

kastavn7.jpg

kastavn5.jpg

kastavn3.jpg

kastavn13.jpg

kastavn10.jpg

kastavn11.jpg

 

Na kilku elementach widoczne są jakieś drobinki - są one luzem, kasta jest gładziutka

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.