Skocz do zawartości

Volvo VN 780 Italeri 1/24


Messer

Rekomendowane odpowiedzi

Praetorian jeśli chodzi płomienie to jak narazie nie ma i nie było większego mistrza niż Mike Lavallee ... Dla potwierdzenia jego stronka: http://www.killerpaint.com/mike.html

Oczywiście to tylko moja opinia ( wiele rodzajów płomieni widziałem )...

 

albert091283 ja nie napisałem ze się nie znasz czy coś w tym stylu - nie wiem czemu ale odnoszę wrażenie że twój post ma jakiś ukryty podtekst kierowany w moją osobę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 195
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Messer dokładnie Mike Lavallee w malowaniu płomieni zdecydowanie wymiata. Chciałem o nim napisać, ale mi nazwisko z głowy wyszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam po przerwie.

Ostatnio przy modelu nie wiele się działo...

Część płomieni zamalowałem, w innych miejscach dodałem, doszło trochę fioletu, na całość poszły dwie warstwy bezbarwnego - dlaczego tylko dwie - a bo kasta jest w dwóch częściach i aby móc włożyć wnętrze trzeba odkleić dach, także dopiero po skończeniu wnętrza ( potrzebne są jeszcze małe poprawki ) prysnę osobno kabinę i dach jeszcze czterema warstwami bezbarwnego...

Dzisiaj w Gda jest bardzo szaro dlatego foty mizerne

Wszystko jest złożone na sucho...

Foty:

castanew.jpg

castanew9.jpg

castanew8.jpg

Tylna ściana będzie wymagała przeszlifowania papierkiem przed kolejnymi warstwami bezbarwnego...

castanew6.jpg

castanew4.jpg

castanew3.jpg

castanew2.jpg

castanew11.jpg

castanew10.jpg

castanew1.jpg

 

Teraz zabieram się za najgorsze - elektryka.

Mam nadzieję ze wyrobie się do końca konkursu

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już się powoli niecierpliwiłem co z relacją a tu proszę ...

Piękna robota . Ogniste Vn robi cholernie piekielne wrażenie Chrom na grillu,zderzaku i światłach idealnie pasuje do tego wszystkiego

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Messer super sprawa.Nie mam aż takiego doświadczenia w malowaniu jak Ty ale wydaje mi się ,że mógłbyś trochę przyciemnić płomienie z przodu aby wyglądały jak te boczne. Z boku są ciemniejsze i przez dodanie purpury i czerni bardziej mi się wydają realistyczne.Ale jestem pełen podziwu.Mam nadzieję,że też kiedyś uda mi się coś podobnego wymalować na jakimś modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albert091283 ja nie napisałem ze się nie znasz czy coś w tym stylu - nie wiem czemu ale odnoszę wrażenie że twój post ma jakiś ukryty podtekst kierowany w moją osobę ...

Broń Boże żadnych podtekstów czy czegokolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albert091283 to ciesze się, że nic do siebie nie mamy A co do tego co wcześniej napisałeś, że próby masz za sobą - istniała by jakaś szansa na fotki - z chęcią zobaczę jak to wyszło, bo moje płomienie na volvo szczerze powiedziawszy wyszły marnie.....

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albert091283 to ciesze się, że nic do siebie nie mamy A co do tego co wcześniej napisałeś, że próby masz za sobą - istniała by jakaś szansa na fotki - z chęcią zobaczę jak to wyszło, bo moje płomienie na volvo szczerze powiedziawszy wyszły marnie.....

E no nie przesadzaj. Tylko jest mała różnica, bo ja nie malowałem tego na ciężarówce tylko na dykcie i nie ma na razie się, czym chwalić trenuje jak stwierdzę ze to, co maluje nadaje się do pokazania na pewno prześlę fotki. I przymierzam się właśnie do pomalowania tą techniką kasku u figurki motocyklisty w 1:12 na pewno będzie w odpowiedniej galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Po tych wszystkich "ochach i achach" czas dać wam powód do "zjechania" mnie....

Jak już wcześniej zapowiadałem zrobiłem okablowanie w volvo, ale nie elektryczne ( to na końcu) a pneumatyczne. Jest to moje pierwsze okablowanie i to moje jedyne usprawiedliwienie

Jest trochę wyimaginowane ale......jest

Pocieszam się tym, że nie będzie tego widać bo rama będzie całkowicie zakryta od góry...

Foty:

kabloteka1.jpg

kabloteka15.jpg

kabloteka16.jpg

kabloteka18.jpg

kabloteka2.jpg

kabloteka20.jpg

kabloteka23.jpg

kabloteka25.jpg

kabloteka26.jpg

kabloteka4.jpg

kabloteka7.jpg

kabloteka9.jpg

 

Dojdzie jeszcze kilka kabelków do mostów, itd...

P.s sorry za niewyczyszczoną ramę...

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dzisiaj przebłyskiwało u mnie słoneczko więc postanowiłem zdobić przymiarkę całości. Wszystko ustawione jest na sucho ( dlatego krzywo ) - przy robieniu ostatnich fotek spadła mi jedna osłona między osiowa.....

IMG_0008.jpg

przymiarka22.jpg

przymiarka23.jpg

przymiarka217.jpg

przymiarka26.jpg

przymiarka213.jpg

przymiarka29.jpg

przymiarka219.jpg

IMG_0009.jpg

Tutaj aparat złapał ostrość na tylną ścianę, ale widać przy okazji jak wygląda tylny zderzak z pozycji "przechodnia"...

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Truckerek93 co do okablowania - jest ono zrobione z żyłki 0.35, czy jest za cienkie nie wiem, jej faktyczną grubość będzie widać dopiero po pomalowaniu...

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Węże " przy mostach tak luźno nie są umiejscowione, są spięte i zabezpieczone przed uszkodzeniem, rozdzielacz nad tylnym mostem - węże nie rozchodzą się na boki lesz równolegle z kierunkiem jazdy. Z 3 butli od sprężonego powietrza okablowanie nie wychodzi z ich środka lecz od dołu za pomocą "kolanka", brak okablowania elektryki , troszke inaczej wygląda zamocowanie "kabli" miedzy innymi do przedniej osi, układ hamulcowy i powietrzny [zawieszenie].

Model na kołach świetnie wygląda, czekam na efekt końcowy, pozdrawiam.

 

Ps okablowanie jak i cała reszta bardzo mi się podoba [szacunek za ogrom pracy jaką włożyłeś ], rozdzielcze itp fachowo zrobione jak na tą skalę, moje sugestię są poparte dokumentacją zdjęciową, no chyba że kolega Messer ma inną .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt, jak na zupełnego "laika" w tej tematyce( nie mam na myśli nic złego), to i tak bardzo fajne zrobione jest to okablowanie, czekam na malowanie ramy.

 

P.S ja robię z żyłki 0,40 i 0,50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dzisiaj udało się pomalować ramę i wszystkie "pierdółki" na czarny mat - samą ramę chyba pociągnę jeszcze bezbarwnym błyszczącym...

Namalowałem też napis na owiewce przeciwsłonecznej oraz płomienie na lusterkach i..... siodle ( to tylko dla "picu" - ale w sumie jest to show truck )

Ze zbiorników zdarłem chrom i pomalowałem na czarno - będą na nich chromowane obejmy...

ramaireszta7.jpg

ramaireszta13.jpg

ramaireszta12.jpg

ramaireszta11.jpg

ramaireszta3.jpg

ramaireszta4.jpg

ramaireszta15.jpg

ramaireszta14.jpg

ramaireszta8.jpg

 

Reszty nie pokazuje bo nie ma sensu ( mowa o drobnicy na czarny mat malowanej)

 

EDIT

 

Fotki jak to się prezentuje złożone na sucho...

przymiarka31.jpg

przymiarka32.jpg

przymiarka33.jpg

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.