Skocz do zawartości

Volvo VN 780 Italeri 1/24


Messer

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 195
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

bartek330 te płomienie inaczej iść nie mogły a to ze względu na napis. Jeżeli widziałeś coś płonącego i jadącego ( a ja tak) to jak spojrzysz od tyłu, to płomienie mimo pędu powietrza pną się w górę - to jest wytłumaczenie na takie a nie inne ułożenie płomieni...

NobelEXC dobry pomysł Spróbuję ( jak mi czas pozwoli) zrobić taką.

Krzychu126 nad ramą się zastanawiam, ale chyba będzie w satynie, ale to jeszcze może się zmienić, bo rama i tak bedzię jeszcze raz malowana ( robienie elektryki zawsze wiąże się z jakimiś odpryskami i rysami na ramie )

Dziękuje wszystkim za komentarze

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

truckman trójniki to: kawałek polistyrenu docięty do kształtu prostokąta ( grubość polistyrenu 1mm), na to z polistyrenu 0.3 naklejone paski dla uzyskania wypukłości, a jako samo miejsce wchodzenia i wychodzenia przewodów dałem kawałki sześciokątnego profilu ( średnica 1mm) - dodatkowo wywierciłem w nich otwory aby łatwiej było montować żyłkę

Długość trójnika waha się się między 3-5mm, szerokość: 2-2.5mm

Mam nadzieję że pomogłem

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to zobaczyłem to się pozbierać nie mogłem malunki piękne na konkursie ja bym dał 1 miejsce bez zastanowienia ale o to już zadbają jurorzy nie mogę sie doczekać jak skończysz to cacuszko

 

pozdrawiam Punio

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to zobaczyłem to sie pozbierać nie moglem malunki piękne na konkursie ja bym dał 1 miejsce bez zastanowienia
Na takiej zasadzie nie daje się pierwszych miejsc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

punio ja nie mam szans na jakiekolwiek miejsce z dwóch powodów: po pierwsze w konkursie jest masa modeli na najwyższym poziomie i VN może się przy nich schować, a po drugie to jest cywil - a sądząc po zeszłorocznej edycji - cywilne pojazdy maja baaaardzo małe szanse na zajęcie któregoś miejsca na podium....

 

Dziękuje za komentarze:)

Aktualnie walczę z kastą - polerowanie i poprawki po polerce...

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a sądząc po zeszłorocznej edycji

O, to chyba o jakimś innym konkursie mówisz

Dla przypomnienia:

Arkady72 za model RAF Mustang III, Tamiya

reggy za model Pz.Kpfw.VI Ausf.E Tiger I Late, Dragon

Marudek za model BMW R75, budowa od podstaw

Serek za model Kenworth K100 + Tank Trailer, Revell

jawkers za model Western Star L.A. Fire Dept. Recovery Truck

 

(Podium 5-stopniowe )

Trucki dominują

 

Więc ciśniesz do końca, nie baręczysz, bo piękne cudo tu tworzysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reggy W takim razie zwracam honor.

Jakoś nie pamiętałem o K100 i WS L.A.

Tak czy siak jak wiem ze nie mam na co liczyć - zresztą tu chodzi o dobrą zabawę a nie o punktowane miejsca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zresztą tu chodzi o dobrą zabawę

Podobno dobra zabawa zaczyna się dopiero po wrzuceniu Galerii Konkursowej

W każdym razie - powodzenia na finiszu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kasta się poleruje - a właściwie polerują się miejsca poprawiane

Postanowiłem dodać do modelu antenki ( CB radio dorobię jak będę składał wnętrze).

W celu uzyskania potrzebnych mi surowców rozbroiłem zapalniczkę - to nie żart - jest tam kilka ciekawych części i kilka malutkich uszczelek ( dobre do aero - na dyszę)

Ale do rzeczy:

antena6.jpg

Części składowe: cieniutki drucik, sprężynka z zapalniczki oraz dysza wylotu gazu z zapalniczki.

antena8.jpg

Ucinamy dyszę zaraz za zwężeniem...

antena10.jpg

Bierzemy ramkę - wypraskę i rozciągamy ją nad ogniem - uzyskujemy antenę zwężającą się ku górze...

antena11.jpg

Teraz mamy już wszystkie części składowe do budowy anteny.

antena13.jpg

Wkładamy sprężynkę w dyszę, od tyłu przeciągamy rozciągniętą wypraskę do momentu aż się nie zaklinuje (ja dodałem jeszcze kawałek pręcika polistyrenowego z racji pochyłości dachu). Dla nadania większej trójwymiarowości dodajemy pierścień z cieniutkiego drucika i tak oto mamy prostym sposobem i niewielkimi kosztami ładne gniazdo z anteną...

zoom.jpg

A tak to wygląda w zbliżeniu ( mój aparat sobie nie radzi )

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Messer wielkie dla Ciebie . Prosty sposób,a jaki efekt Jestem pod wrażeniem Twojej pomysłowości .Na pewno wielu osobą ,w tym mi ten ''patent'' się przyda .

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie.

Zaczął się ostatni tydzień konkursu to trzeba w końcu skończyć VN

Dziś przedstawiam zdjęcia kasty po polerce - była to moja pierwsza "prawdziwa" polerka ale i tak jest marna w porównaniu z waszymi. Na zdjęciach nie ma osłon miedzy osiowych bo były w nich wycinane otwory pod obrysówki i w związku z tym nie były jeszcze polerowane.

polerka14.jpg

polerka18.jpg

polerka10.jpg

polerka19.jpg

polerka21.jpg

polerka22.jpg

polerka24.jpg

polerka26.jpg

polerka27.jpg

polerka28.jpg

polerka30.jpg

polerka31.jpg

polerka33.jpg

polerka35.jpg

polerka37.jpg

polerka38.jpg

polerka39.jpg

polerka40.jpg

polerka41.jpg

polerka5.jpg

polerka6.jpg

 

Tylna ściana to mały koszmar - pocieszam się faktem że nie będzie to aż tak widoczne bo niestety na poprawki nie mam już czasu.

Oczywiście jak robiłem zdjęcia to odpadła mi jedna owiewka....

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie dopolerowałeś niektórych miejsc na kabinie i pozostałych elementach. Chociaż z autopsji wiem, że tego nie będzie aż tak widać, bo zdjęcia zawsze wyolbrzymiają. Jak dla mnie jest bardzo dobrze. Powodzenia w kończeniu modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miqs zgadza się - widać to zwłaszcza na wszelkich kantach - po przygodach z maską ( kilka razy sie przetarłem) dałem sobie spokój z polerką na kantach i w ich pobliżu aby sie nie przetrzeć.

Wiem że nie jest idealnie, ale tak jak piszesz - zdjęcia wyolbrzymiają ten efekt niedoskonałości.

Niestety aby wyrobić sie w konkursie nie mogę sobie teraz pozwolić na jakiekolwiek wpadki z polerowaniem dlatego tak już zostanie

Dziękuje za komentarze ( śmiało wytykać mi błędy i niedociągnięcia - to motywuje do samodoskonalenia sie )

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.