Skocz do zawartości

Sherman M4A3E8(76)W HVSS+StuG IV Early Dragon 1/72


tomek14147

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieję. Ostatnio myślałem nad tym "czymś" i doszedłem do wniosku, że zrobienie spalonego to najlepsza opcja.

 

Nie chciałbym psuć pomysłu "palenia" modelu, ale prawdziwe czołgi, po spaleniu zmieniają głównie kolor, a nie fakturę pancerza. Nie wiem jak wielka temperatura musiałaby być i jak długo musiałaby działać, aby kilkadziesiąt mm stali pancernej stopiło się i pofałdowało jak plastyk

 

Najlepsze co można by z tym chyba zrobić, to obłożyć dużą ilością szpachli, wyrównać i zrobić z niego... dmuchaną makietę Shermana. Taką jakiej używano w czasie wojny do pozorowania prawdziwych czołgów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Coś ty zrobił z tym modelem? Potraktowałeś go rozpuszczalnikiem?! Boże uchowaj takie modelarstwo! Jestem bezpośredni jak widzę coś takiego, tak więc nie obraż się!

Nie mam takiego zamiaru. Cóż, błędy początkującego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PROPO DIORAMY

ja proponuje zebys zrobil go ze sie palił, tylko na czarno bys musiał go walnąc i zrobić jakis duł w nim czołg a obok stojący wóz gaśniczy

i bedzie wygladał że się spalił ot co

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

jachud3 problemów ze składaniem żadnych, tylko składanie osłon może zmęczyć, bo uchwyty do nich trzeba wyginać, ale są nieporównywalnie lepsze od plastikowych.

Pafica figuranci pochodzą z zestawów Dragona z KT i spadochroniarzami, nr kat. 7361 i 7362(miałem zrobić dzisiaj in-box, ale ostatnio brakuje mi czasu na modelarstwo, więc może jutro dam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto zdjęcia przedstawiające ogólny wygląd dioramki:

DSC00003.JPG

DSC00005.JPG

DSC00006.JPG

DSC00007.JPG

 

Na poczekaniu zmyśliłem sobie taką historyjkę:

Ardeny, końcówka roku 1944. Trwają ciężkie walki między wojskami niemieckimi i amerykańskimi. Po kilku dniach ofensywy niemcom udaje się wypchnąć amerykanów z ważnego strategicznie miasteczka. Aby pomóc obronić miasteczko przed amerykańskim kontratakiem niemieckie dowództwo wysłało kompanie fallschirmjager'u oraz kilka pojazdów. Niestety podczas zrzutu kilku(nastu?) spadochroniarzy nie trafiło w strefy lądowania. Część z nich miała szczęście i dołączyła do konwoju jadącego do miasta.

 

Wykonanie:

W planach mam wykonanie mocno rozjechanej, błotnej drogi. Na poboczach, czyli w miejscach, gdzie jest Sherman, słupy i worki z piaskiem będzie odpowiednio przybrudzony śnieg. Scenka ma przedstawiać obronę miasteczka, więc przy workach pojawi się jakiś MG i parę innych broni piechoty. Być może dodam jeszcze kilku figurantów.

Oczywiście StuG także zostanie odpowiednio "dostosowany" do podstawki.

Na razie tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To muszę przyznać, że i tak duże wyszło. Dla próby usiadłem przy biurku, wziąłem kawałek pomalowanego plastiku (przeznaczonego do prób) wziąłem farbę, okrągłe pędzle Italeri 0 i 00, narobiłem takich kropeczek i wyszły na prawdę małe. Ja bym jeszcze popracował nad tym malowaniem, ale to nie jest złe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.