Skocz do zawartości

Whippet 1/72 - Sfinks


rtoipmodest

Rekomendowane odpowiedzi

Rozpoczynam, jak się wydaje projekt moich marzeń, coś prostackiego - wymaga minimalnych poprawek.

 

Dziś odebrałem model.

Tu jest tecenzja:

http://www.landships.freeservers.com/emhar_whippet_kitreview.htm

jakość modelu baaaardzo przyjemnie mnie zaskoczyła.

 

Bądzie w tym malowaniu:

5aa2fc0c6f670ed4.jpg

 

Proszę o pomysły na scenkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam!

jak się wydaje projekt moich marzeń, coś prostackiego

Dlaczego odrazu prostackiego , może bardziej "prostego". Prostota nie wyklucza osiągnięcia maksymalnego wyrazu

Bardzo ciekawy i rzadko podejmowany temat

 

Proszę o pomysły na scenkę.

Może tak:

Front pod Carycynem - białogwardyjskie armie pod wodzą Wrangla i Denikina szturmują reduty proletariackich bojowników o wolność ludu. Bochaterski tow. Stalin na czele wołżańskich matrosów gromi kontrrewolucjonistów i zdobywa stalowego potwora - dar od imperialistycznych angielskich interwentów

 

Powodzenia w budowie, nie wątpię że uwieńczona zostanie wspaniałą winetką. Chętnie sobie popodglądam postępy prac przy tak ciekawym modelu

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temir, na pewno nie zrobię komuchów. Biali mieli ciekawsze mundury.

Co do scenki to mam już jakąś wizję. Nie chcę pokazywać przaśnej prowincji. Tylko jakiś "industrial" - tory kolejowe i blokujący je czołg.

Może trochę infrastruktury...

Ale teraz nie mam do tego głowy bo gdzieś wcieło mi Olfę. A nie jest to, brzydki wyraz, takie małe.... Zamiast obrabiać Harta biorę się za szukanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temir, na pewno nie zrobię komuchów. Biali mieli ciekawsze mundury.

 

W każdym razie na pewno czerwoni mieli ciekawsze kamuflaże na czołgach i poj. panc w tych czasach. Nie pamiętam czy widziałem zdjęcia MkA w plamach, ale MkB i MkV owszem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temir, na pewno nie zrobię komuchów. Biali mieli ciekawsze mundury.

 

W każdym razie na pewno czerwoni mieli ciekawsze kamuflaże na czołgach i poj. panc w tych czasach. Nie pamiętam czy widziałem zdjęcia MkA w plamach, ale MkB i MkV owszem.

Zgadza się - Mk A tez miały we wczesnej RKKA bardzo ciekawe malowania deformujące. Ja bym zrobił w malowaniu bolszewickim, przede wszystkim dlatego, że dużo ciekawsze (tylko mi tu zaraz z 'żydokomuną' nie wyjeżdżać ).

Jesli chcesz (to do budowniczego modelu), to mam trochę tych bolszewickich malowań i chętnie udostępnię.

Co do samego modelu - zrobiłem go parę lat temu - był to jedyny model pojazduw 1/72, jaki wykonałem w ciągu ostatnich 20 lat chyba (nie liczę 'Orlika' - bo to wielkie było). Sklejał się świetnie (minimalne, ale to naprawdę minimalne szpary były przy łączeniu płyt bocznych z czołową). Zrobiłem go w zasadzie 'spudła' - wymieniłem tylko karabiny maszynowe, bo te akurat w modelu są wyjątkowo paskudne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazd będzie w barwach takich jak na planszy. Z dwojga złego wolę Białych.

Zacznę od gąsek. Trzeba je pocienić i ponacinać:

 

a14167f8246fce34m.jpg

8868de80a3af0086m.jpg

 

Drzwi spróbuję zrobić uchylone. Producent naciął je tylko z jednej strony:

 

59663b031f1370fam.jpg

 

Nadbudówka, zaznaczyłem kichę. Ale raczej nie będę nacinał płyty i robił nowych nitów:

d3070b8625a2ccb2m.jpg

6457fc9ac7b7e6a7med.jpg

1d5e90df2de55cebm.jpg

 

Jak widać znalazłem matę... u rodziców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zacząłem montaż. To chyba najszybszy mój projekt. W 1,5 godziny poskładałem 6 części i porobiłem nity. Usunąłem też plastikowe uchwyty.

 

Zacząłem od pocienienia blach. W tym celu musiałem połamać piłkę z żyletki:

11b1fe811b64f999med.jpg

Nity podczas montażu (widać, że nieopatrznie zeszlifowałem ich część z nadbudówki):

23d3121dc646c77bmed.jpg

Nity gotowe:

815400a93f6ac7c4med.jpg

Tu widać pocienienie pancerza:

9a1d96828fbd0fdamed.jpg

 

Ku mojemu zdziwieniu robienie nitów jest bardzo przyjemne. Mam plany bestii w 35 więc jeszcze trochę z nimi (nitami) poszaleję.

 

Teraz dla relaksu zabirę się za gąski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Julku zapomiałeś, że moje wszystkie modele sygnuję "Tryumf Woli"

Zrobiłem prawie do końca jedną z gąsienic. Wewnętrzna strona jest koszmarnie gruba. Trochę frezowania, skalpela i szlifowania:

4fc754ce8289d575med.jpg

317149fac21875c0med.jpg

 

Po stronie zewnętrznej jest znacznie lepiej:

78d96a1f1cca6857med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj rtoipmodest

Tak sobie przypadkiem zaglądnąłem na twój wątek i zaczęło mi świtać, że gdzieś już ten czołg widziałem. Przeglądnąłem swoje archiwum i znalazłem

Natknąłem się na niego w czasie wizyty w Aberdeen Proving Ground.

Poniżej masz fotki zachowanego oryginału. Mam nadzieję, że pomogą w pracy nad modelem.

pozdrawiam

P1100351_wm.jpg

P1100350_wm.jpg

P1100349_wm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki MrDyzio. Foty tego egzemplarza są też w podanej przeze mnie recenzji z landships. Ale to zawsze inne kąty i światło (zwykle można wypatrzyć coś nowego).

Patrzyłem dziś na:

http://www.missing-lynx.com/gallery/small/whippetpl_1.html

Widać, że Paolo pocienił daszek nad silnikami. W oryginale (znaczy plastiku ma chyba ponad milimetr grubości).

Ja zbyt zagalopowałem się w klejeniu. Szaszpachlowałem szpary i przesunę linię nitów wyżej. Nacinać nie będę bo prawdopodobnie będzie i tak za grubo:

696ba017e3ba3524med.jpg

6631e68cd2089f84med.jpg

I koncepcja scenki. Czołg blokujący linię kolejową:

3fbd327622d633f1med.jpg

dfbc6439a2399f73med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba znowu zaczynam pisać sam dla siebie

 

Dziś zacząłem od wykonania jakiś 30tu pary otworów pod nowe nity.

Następnie w wizjery wkleiłen pocieniny plastik 0,2mm. Wizjery mają zbyt duże szpary:

daef3bb37424c456med.jpg

4ed3ac36c73dafe3med.jpg

 

Dodałem też troszkę plastiku z tyłu:

2a9bbe1813703d63med.jpg

 

Wyciąłem drzwi. W rzeczywistości były one wypukłe. Producent modelu (lub raczej osoba wykonująca wzór) zrobił je na płasko. Po wycięciu trzeba było odtworzyć ubitki (zdjęcie z góry):

03ebb54cf5813e97med.jpg

f0e1ee0d1c74269cmed.jpg

 

Cudne foto z książki Tanki Grażdanskoj Wojny (Armada No 14):

e2a3d3b71e3aa1b4med.jpg

 

Dokleiłem też trochę styrenu by gąski nie szurały po kadłubie:

947b6cc6d7517165med.jpg

aa157818a1857da4med.jpg

e44dc81b006606fdmed.jpg

 

Myślę, że do końca stycznia model będzie sklejony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w okolicy północy dorobiłem próg, kształtkę na dachu i to dziwo z tyłu (z kawałkiem blaszki).

Dziś ostatnim wiertłem 0,3 nawierciłem otwory pod nity, które zniknęły w procesie "tworzenia".

W białym owalu zaznaczona jedna z wiekszych kich modelu. Blachy się nie schodzą. Widziałem, że nie tylko u mnie. Trzeba to będzie zamaskować jakąś szmatą.

9e7b2721ee1394f1med.jpg

4aeeef978f3cdf5emed.jpg

f6c8251242500f13med.jpg

3450ecddc0b399e1med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.