Skocz do zawartości

Tiger I Late version, Tamiya 1:35


lukass1613

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 66
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dziękuję za miłe słowa Dziś biorę się za boczne zaczepy i błotniki.

Zobaczymy jak to wyjdzie. I jescze taka refleksja na temat figurki. Musze chyba rozjaśnić ten fioletowy na mundrze w rzeczywistości był chyba bardziej wpadający w róż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Po bardzo długiej przerwie, posklejałem brakujace blachy i zabrałem się za malowanie. Wydechy i boczne błotniki postanowiłem zostawić na później. Wieża dostała zielone pasy. Kolory wyszły za ciemne i bede musiał użyć jasnego filtra by trochę to zniwelować. Oto efekt

14529819.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety za dużo Tobie podpowiedzieć nie mogę. Jest to mój pierwszy model czołgu i w sumie to drugi model wogole jaki robie tak bardziej profesjonalnie. Filtrów nie uzywałem więc albo kupie gotowy albo rozrobie jasniejszy odcien farby z white spirytem i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety moje próby zrobienia filtra samemu zakończyły sie porażką :(

Zamiast jednolitego rozjaśnienia koloru wyszły mi dziwne smugi które owszem rozjaśniły kolor kamuflażu ale nie podobają mi się one. Spróbuje jescze raz zrobić filtr i tym razem zniwelować efekt dziwnych smug. Oto ten dziwny efekt.

32900235.jpg

 

Metoda podana mi przez Seba odnośnie realistycznie wyglądających gąsienic okazała się w 100% udana. Domestos+Ocet i tak oto wyglądają te cudowne gąski.

dscn6630.jpg

 

Bawiłem się dziś z fakturą błota na podwoziu i bokach tygrysa. Postanowiłem uzyskać efekt suchego zaschniętego błotka.

Kilka ziemistych pigmentów, gips, matowy werniks w płynie i woda.

Naniosłem to dosyć obficie i wygląda to tak:

bloto.jpg

bloto2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Trochę mineło czasu od ostatniej aktualizacji więc czas najwyższy coś pokazać. Po problemach z filtrami i washami na wieży jakoś udało mi się dobrnąć dalej. Położyłem kamuflaż na kadłub, dodałem koła i gąsienice a także kalki i rury wydechowe. Oto zdjęcia. Kontrastowo wyglada wieża tygrysa już troche sponiewierana filtrami, washem i pigmentami i kadłub z położonymi tylko bazowymi kolorami ale nadrobię to Oto efekt. Mam nadzieję, że Wam się spodoba.

Co powiecie na to:

48802057.jpg

72012094.jpg

13695304.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Ufff Dawno mnie tu nie było. Od tamtego czasu model dostał pozostałe części i porządny "brudzing". Praktycznie już można powiedzieć, że prawie koniec. Musze jescze poprawić pare detali zamalowac pare zaszpachlowanych szpar, suchego pędzla troszkę i będe mógł robić podstawkę Planuje także troche gałęzi dać jako maskowanie na wieży i kadłubie. Ubłociłem go porządnie bo moja diorama którą zrobie ma przedstawiać leśną ubłoconą drogę ;) Oto co powstało na dzień dzisiejszy.

Mam nadzieje, że się spodoba

 

64795893.jpg

35840986.jpg

79285611.jpg

22156216.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem z czego będą gałęzie. Wykorzystam do tego sadzonki Komosy Ciernistej. Zakupiłem już nasionka i propagator w ktorym bedą rosnąć. Podobno bardzo fajne roślinki nadające sie perfekcyjnie do modelarstwa Dziękuje za pozytywne opinie. Myśle, że jak na pierwszy model to radze sobie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie wygląda, bardzo mi się podoba. Mógłbyś się pokusić o wypolerowanie obręczy koła napinającego która trze o zęby gąsienicy! :piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Jako, że przebywam aktualnie na wakacjach przeplatanych pracą w Polsce, do modelu powrócę dopiero na początku września. Myślałem już trochę nad podstawką i zrobiłem nawet luźno z nią powiązany fotomontaż. Nie będzie to co prawda tak samo wyglądać jak to co widzicie na zdjęciu, ale chciałem zwizualizować sobie to co mam w głowie.

 

tiger3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.