Skocz do zawartości

Tiger I Late version, Tamiya 1:35


lukass1613

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jest to mój pierwszy temat na forum i zarazem pierwszy model w tej tematyce. Doświadczenia nie mam praktycznie żadnego, bo wcześniej wykonałem tylko model U-boota w skali 1:72. Oto więc wątek warsztatowy z budowy Tygrysa wersji później, Tamiyji w skali 1:35. Do budowy użyję blaszek Edka, lufy Aber, Zimmeritu Ataka, farbek Gunze i metalowych gąsek Friul. Załoga czołgu to figurki Tamiya " German tank crew at rest".

A oto zdjęcia :

 

dscn6177ae1.jpg

dscn6178by5.jpg

 

Zabrałem się do klejenia "wanny" i robienia zaczepów. Oto efekt na dzień dzisiejszy. Szerokie zaczepy do lin holowniczych już poprawiłem bo okazało się, że są przyklejone nie w tą stronę, niestety zdjęcia są jescze przed poprawkami.

 

88939968xs7.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Oto więc wątek warsztatowy z budowy Tygrysa wersji później, Tamiyji w skali 1:35. Do budowy użyję blaszek Edka, lufy Aber, Zimmeritu Ataka, farbek Gunze i metalowych gąsek Friul.

Miło, że pomimo nowej dla Ciebie tematyki, przystępujesz z profesjonalnie doposażoną miniaturą. Doceniam A budowę Tygryska, zawsze chętnie obejrzę. Masz już upatrzone jakieś malowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, chcę pomalować go właśnie tak. Jest to późny Tygrys z 505 s.Pz.Abt, numer 312

kolor505batpolskalato19ga5.jpg

Jest już taki jeden na forum, bardzo ładnie wykonany ale mimo to chcę zrobić go własnie w takim malowaniu. Zmienie może numer ale niestety nie dysponuję zdjęciami innych tygrysów z tej dywizji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszperam i podrzucę inne z tej dywizji. Całkiem pokaźną sesję miały, jak jechały gdzieś w szyku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, więc mamy jeszcze na pewno tak:

300 i 311 malowane jednolicie na żółto:

clipboard01yr3.jpg

1.jpg

2.jpg

tiger37.jpg

Fotki wygrzebane z forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe Seb, dałem się namówić tylko dlatego, że mi pomagasz i mogę się ciebie zapytać jak czegoś nie wiem ( a dużo o czołgach nie wiem).

Jescze raz napiszę, że Twoje tygrysy są świetne

 

Ps. reggy dziękuję bardzo za zdjęcia. Przydadzą się

 

A oto kilka zaczepów które dodałem wczoraj.

 

39183914il9.jpg

31116697zv5.jpg

 

Skończyłem dziś chyba wszystkie detale i zaczepy w tym miejscu Tygrysa. Czekam na paczkę z zimmeritem, linami holowniczymi i zabiorę się za przód, tył i boki czołgu. Oto zdjęcia na dzień dzisiejszy.

 

60478203rz6.jpg

19302003ad4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku dniowej przerwie spowodowanej tym iż ciągle czekam na zimmerit, liny holownicze i farby, postanowiłem złożyć do kupy gąski friul. Trochę to trwało i narazie przymierzyłem na sucho lewą stronę. Jestem bardzo zadowolony z tego zakupu. Nie dał bym rady skleić plastikowych gąsek Tamiyji i chociaż zbliżyć sie do efektu gąsek z friula. A oto jak to wygląda:

 

gotowe1er7.jpg

gotowe2xk8.jpg

gotowe3nb7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym iż Londyn został sparaliżowany przez 10 centymetrów śniegu LOL, nie kursuje komunikacja miejska, ludzie umierają ze strachu a poczta zaszyła się głeboko w swoich placówkach nie dostałem dziś swojej paczki z zimmeritem i innymi mi potrzebnymi rzeczami. Zły jak cholera postanowiłem poskładać gąsienice friula na prawą stronę Tigera. Oto efekt:

 

22924761hw6.jpg

38294351fz8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Tygysa nie da się założyć gąsienic nieprawidłowo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mniemam to figurka z Dragonowskiego zestawu Tiger Aces (ta rozmawiająca z Wittmannem)

 

Heh no ładniusio, zimmerit ATAKa to klasa jakich mało, naprawdę super wygląda. Aha nie zapomnij przewodu od lampy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Figurka to połączenie zestawu Tamiyji "German tank crew at rest" (tułów)

i głowy figurki dołączonej do czołgu. Taki mix ale nie użyje tej figurki raczej do dioramy. Poprostu postawiłem ją przy modelu. Co do przewodu od lampy to właśnie się zastanawiałem czy go samemu zrobić bo Tamiya go nie przewidziała. Dzięki za rady i miłe słowa. Jescze dużo pracy przede mną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Figurka to połączenie zestawu Tamiyji "German tank crew at rest" (tułów)

Heh no to źle mniemałem, lecz naprawdę była podobna...

Co do przewodu od lampy to właśnie się zastanawiałem czy go samemu zrobić

Zrób, zrób - warto. Z tego co widzę to w większości Tigerów producenci go nie uwzględniają (no chyba tylko nowe Dragony go posiadają).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.