Skocz do zawartości

Ciągnik artyleryjski T-26T (RPM, 1:35)


peter

Rekomendowane odpowiedzi

no i zaczęło sie szpachlowanie

SV501975.jpg

SV501974.jpg

Tak wygląda drugi właz własnej produkcji

SV501976.jpg

Nareszcie skończyłem wszystkie koła (36 malutkich, 16 podtrzymujących i

do tego jeszcze cztery napędowe itd. które już pomalowałem i z nudów postarzałem )

Poszedłem na strych i z pudeł pamiętających moje czasy fascynacji II wojna światową wygrzebałem zdobycz wojenną dla moich żołdaków

SV501977.jpg

Nie długo będę w APM więc dokupię sobie jakis zetaw w waciakach, będzie na czym poćwiczyć cieniowanie a najładniejszy stanie dumnie koło mojego T-26T

PS. Nadbudówka jest za krótka o 3 mm

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 112
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Oj zapomniałem o jednej kwestii

Pytanie do ludzi mających pojęcie, czy ta Tamka (z zestau Horch 1a chyba już nie produkowanego) broni się czy braknie jej detali ?

SV501979.jpg

SV501978.jpg

Malowanie oczywiście zmienie, to model z odzysku

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie broni się, sama w sobie Tamka jest bardzo uproszczona, brzydka. Bez alulufy i zestawu blach lepiej do niej nie podchodzić (spójzr chośćby na "pancerną" grubość osłon). A co do Twojego FLAK-a - źle go pomalowałeś. Pokrętło od obrotu i celownik z mocowaniem miały kolor bazowy kamo, nie goły metal...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie broni się, sama w sobie Tamka jest bardzo uproszczona, brzydka. Bez alulufy i zestawu blach lepiej do niej nie podchodzić (spójzr chośćby na "pancerną" grubość osłon). A co do Twojego FLAK-a - źle go pomalowałeś. Pokrętło od obrotu i celownik z mocowaniem miały kolor bazowy kamo, nie goły metal...

To moje malowanie to było dawno i nie prawda, już w Wamodzie się chlupie

ale mimo to dam ją, w końcu T-26T mimo kilku przeróbek jest uproszczony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo zaszpachlowałeś czy to tak na zdjęciach wyszło, brakuje łączenia nadbudówki, mam nadzieję, że zrobisz odcięcie i nity (śruby) ?? Jak możesz i chcesz, to popraw ten dorabiany właz lub zrób otwarty i jakąś figurynkę tam wkitraj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko będzie w swoim czasie

PS Jak zrobić w prosty sposób nity ? Jakie macie sposoby na zimowy kamuflaż (nałożone wapno), ja widziałem nakładany za pomocą suchego pędzla o różnym stopniu "czystości", fajnie wyglądało ale może wy macie inne sposoby

EDIT: Właz jest dopasowany bo szpachlowałem taką szpachlówką do drewna, przezroczystą. Wygląda jak lekko uchylony, jestem zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja metoda robienia nitów z włosów od szczotki jest kiszkowata, proponuję wykonać je z drutu (cieniutkiego) obrobionego na końcu jak nity w modelu włożone do otworków. Upierdliwa, ale chyba najlepsza metoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś chciałem powyginać błotniki ale po przeskalowaniu miałyby 8 cm więc odchudzanie (zgadnijcie który był szlifowany :P)

SV501980.jpg

Jeśli chodzi o wózki to co najwyżej przypominają oryginał ale nic z nimi nie zrobię bo to model dla relaksu śniegiem i błotem je poprzykrywam i jakoś będzie

SV501985.jpg

Boję się wziąć za gąski, strasznie wyglądają i mimo szlifowania nie wchodzą na zęby kół

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

Jeszcze taka fotka poglądowa

SV501988.jpg

Co to za elementy ? Producent w ogóle je pominął, muszę je dorobić czy nie ?

T-26TRear_small-1.jpg

EDIT: Proszę o zamieszczenie malowania Flak 38 z zimy roku 1942 na froncie wshodnim

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczone przez Ciebie elementy to tylne światło szlakowe i podnośnik (w kształcie lejka, często jest w ramce).

RPM nie dał jak to ma w zwyczaju

Światło żaden problem, dorobie ale podnośnika nie będzie

Jutro już wszystko będzie przyklejone, umyję go i jak Bóg da jutro o tej porze będzie miał pierwszą warstwę

Aha, w moim modelu testowym czyli T-34 Zvezdy znalazłem idealne gwiazdy, spróbuję je w jakiś sposób odzyskać, jak sie nie uda odzyskać

to namaluję własnoręcznie

SV501989.jpg

PS Ktos sie pytał jak wygląda sztandar w tym zestawie więc prosze

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie dorobiłem światło.

SV501992.jpg

Podnośnika mi sie nie chce więc zastanowię sie nad jego przyszłością

Światło to kolimator od car. 15 rodem z Mogadishu od Dragona

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... i zgodnie z zasadą "biednemu wiatr w oczy" znalazłem pusta białą farbkę wiec wapnowanie musimy przełożyć :|

Jak najszybciej jadę do Lublina i do mojego kochanego APM po zapasy bo pustki w mym warsztacie...

kupie sobie tych figurantów

http://mojehobby.pl/szczegoly.php?grupa_p=1&przedm=1092934&kateg=288499

jeden będzie podpinał Flaka, oficer będzie go ochrzaniał i może jeden będzie sie temu przyglądał.

Ze strychu wyciągnąłem podstawkę pod T-72 w Czeczeni, T-72 dawno już został przygotowany na zmianę w irackiego a podstawka samotnie na strychu sie kurzyła Jak zrobić mokre błoto, nie mam żadnego pomysłu

SV502013.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS Jak zrobić w prosty sposób nity ?

Hej.

Mój sposób jest taki:

- należy zaopatrzyć się w brokat sylwestrowy o drobnych ziarenkach (pojemnik z ziarenkami 0,5mm który kupiłem na kilka PeeLeNów, starczy mi do śmierci)

- nakleić ziarenko w miejscu przewidzianym na nit (polecam cyjanopan kapnięty na polipropylenową koszulkę do dokumentów i igłę insulinówkę)

- nanieść na ziarenko przy pomocy zaostrzonej wykałaczki odrobinę farby/kleju/surfacera (czegoś o dużym napięciu powierzchniowym). Uformuje się "łepek" utrzymywany w miejscu przez przyklejone ziarenko.

 

Oczywiście wykonuję to partiami - najpierw oklejam jakiś kawałek modelu brokatem a potem formuję główki nitów.

Po nabraniu pewnej wprawy (głównie chodzi o powtarzalną wielkość kropli farby) idzie szybko i sprawnie.

Żadne wiercenie otworów i wklejanie drucików się nie umywa.

 

Pozdrowionka

ZzB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEHE, przeczytałem juz po nitowaniu

Ale kupię brokat i zoacze.

Spaliłem malowanie....

albo dałem za dużo płynu do mycia albo farbe żle rozrobiłem, porobiły się różne smugi, do tego dobiły mnie gąski, miałem model w rękach i już rzucałem go w ściane gdy pomyślałem sobie "ej to miał być relaks, jeszcze wapnowanie będzie" i to uratowało nasz ciągnik od niechybnego zderzenia ze ścianą

SV502029.jpg

aż boję sie gdy będę robił washa to ta farba sie złuszczy czy coś w tym stylu

No ale dorba zobaczymy jak to będzie...

PS Ponawiam pytanie o błoto na podstawce

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie o błoto na podstawce

 

Jeśli masz już uformowany teren i wciśnięty w niego pojazd to możesz pomalować podłoże na jakiś ciemny brąz a potem polakierować na błysk, nada się do tego Sidoluks i inne tego typu do pielęgnacji podłóg. Zależy ile dasz warstw to taki będzie połysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.