Skocz do zawartości

Pz. Kpfw. I Ausf. A BEFEHLSWAGEN 1:35


Zbyszek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Odpoczynek od 72:

Odpoczynek? Chyba Mission-Impossible

Już na etapie sklejania wanny kadłuba są problemy, trzeba 10 razy przymierzyć, żeby potem góra pasowała - a i tak nie obejdzie się bez szpachli. Zawieszenie łatwe do uszkodzenia, filigranowe ogniwka gąsienic podatne na pękanie - ogólnie trzeba być ostrożnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli inaczej kamikadze

Co do malowania model zamierzam wykonać w malowaniu Panzergrau w okolicach Kampanii Francuskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! Jedynka! Będę miał ten wątek na oku . Niestety słaby zestaw sobie wybrałeś jak na "odpoczynek". Bez wiaderka szpachli lepiej doń nie podchodzić.

 

Zbyszek to ma być OOB czy przewidujesz blachy? Tak z ciekawości pytam, bo po skleceniu li wersji pudełkowej bez dodatków to jest zabawka, a nie replika. Bardzo uproszczona i kiepska zabawka...

 

Mały tip co do ogniwek - obrabiaj je bardzo dokładnie, one mają tendencję do słabego spasowania (część jest niby OK po lekkim skrobaniu powierzchni klejenia, a część trzeba później docinać, upierdliwa robota).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad dokupieniem blach narazie się zastanawiam, ale z tego co słyszałem jakieś blachy zawiera zestaw.

Może ma ktoś zdjęcia z sylwetką tego pojazdu (internet wiele nie pomógł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...choć narazie ulepiłem tylko 3 modele firmy Tamiya, podpisuję się pod słowami poprzednika - Tamiya to modele iście relaksacyjne

Swoją drogą sam zastanawiałem się jeszcze niedawno nad sanitarnym pojazdem na podwoziu PzKpfw I (MasterBox), ale... po wpisaniu na tym forum w opcję "szukaj" hasła "Master Box" i poczytaniu co nieco, dałem sobie spokój ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ma ktoś zdjęcia z sylwetką tego pojazdu (internet wiele nie pomógł).

Sam mam chęć takiego poskładać więc mam parę fotek. Niestety większość to wraki bo w takiej wersji go widzę z 7 TP w tle....tam mi się gdzieś zdobyczny T-26 wplatał ale już nie kasowałem.

To wrzucę parę : źródła różne glównie portal odkrywca, e-bay i rożne takie więc głównie internet nie wiem czy coś pomogą ale zawsze będziesz miał jakiś zarys więc jak pomogłem to fajnie jak nie to jeszcze czegoś poszukam bo mam trochę tego 110 Gb

Pozdrawiam

c177_1.jpg

radomsko2.jpg

gal_8_blaziny_4_pod_i__67_batalion.jpg

pzkpfwiausfa261939.jpg

skad_zniszczonych_niemieckich_czogw.jpg

pzkpfwiausfb81939.jpg

pzkpfw_iii_copy.jpg

ad_1_b_copy.jpg

dc_1_b.jpg

106_copy.jpg

a_copy37.jpg

pzkpfwiausfb10.jpg

pzkpfwiiabc_1939.jpg

beztytuu_copy231.jpg

wrakken1.jpg

23_copy8.jpg

panz_wa.jpg

11_copy132.jpg

21665sg6.jpg

51.jpg

1_copy64.jpg

4_copy106.jpg

b2eb_3.jpg

img766.jpg

b61.jpg

23wp3b5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ostatnie zdjęcie to chyba polska kolumna zaskoczona przez Niemców? Pozostałe zdjęcia cieszą oko, szkoda tylko, że przy tych wrakach nie pozują nasi dziadkowie

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Piękne foty. Na tym forum coś się naprwadę dzieje!!!

Jeśli chodzi o model MB to mogę powiedzieć, że coś wiem na ten temat.

Proszę zajrzeć tu:

http://pwm.org.pl/viewtopic.php?f=16&t=4813

Ewentualnie tutaj - jak to się urodziło. 3x przebudowa. Żałosne początki.

http://www.modelarstwo.org.pl/forum/viewtopic.php?t=10459&start=0

 

Model jest bardzo trudny, bo ma mnóstwo błędów.

Jestem życzliwy więc proszę śmiało, chetnie pomogę. Życzę udanego modelu!

 

Model MB to tragedia. Lepiej kupić Pz. Ia Dragona i przertabiać - mniej pracy. Jednak jeśli się wie co zmianieć to nie jest tak źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ostatnie zdjęcie w jakimś czasopiśmie było podpisane Grecja albo Jugosławia, już nie pamiętam dokładnie

A w książce Igora Witkowskiego "Broń Pancernej III Rzeczy Tom I" jako pierwsza faza inwazji na ZSRR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, niech ludzie znający sie powiedzą jaki to typ ciężarówki tak malowniczo sie pali a od razu będzemy wiedzieć co to za kraj Smile

Jestem na 95 % pewny że to któryś z ZIS-ów 5W lub 32 ale raczej ten pierwszy miał drewnianą kabinę chociaż te zaokrąglone nadkola skłaniają do do obstawienia tego drugiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego pokazujecie foty pojazdu na podwoziu Pz. IB?

Przecież to zupełnie coś innego niż na podwoziu Pz. IA?

...a to kolorowe to zdaje się Pz. II od tył.

Panowie...

Chodzi o szczegóły które ewentualnie kolega Zbyszek może wykorzystać do budowy swojego modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad dokupieniem blach narazie się zastanawiam, ale z tego co słyszałem jakieś blachy zawiera zestaw.

Może ma ktoś zdjęcia z sylwetką tego pojazdu (internet wiele nie pomógł).

Witam.

W prawdzie nie mam ostatnio zbyt wiele czasu,kończę dwa projekty na zamówienie a w wątku konkursowym pomału składam swoją"jedynkę",ale nie wytrzymałem.Wszystkie materiały jakie Ci przesłano kompletnie rozmijają się z tematem.image.jpg

image-1.jpg

image-2.jpg

image-3.jpg

 

 

 

Zdjęcia nie są najlepszej jakości,dysponuję tylko skanami,ale może planik się przyda.

 

Wszystkie materiały pochodzą z periodyku PANZER TRACTS 2002 .Wynika z nich na pewno jedna rzecz,trzeba wywalić km z przedniej górnej ściany nadbudówki.Co do modelu to rzeczywiście nie jest to produkt najwyższych lotów.Jeżeli istnieje taka możliwość to koniecznie trzeba by go uzupełnić o jakieś zestawy waloryzacyjne,ewentualnie wymienić niektóre części z innych modeli bardziej renomowanych producentów np. osprzęt,narzędzia itp.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drakon zamieściłeś dobre fotki (tylko, że more maja straszną - przynajmniej tak u mnie to widać). Chyba jedyne dostępne.

Jeśli chodzi o model to zamieściłem powyżej linki gdzie widać co w tym modelu trzeba przerobić... a trzeba wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.