Skocz do zawartości

Mi-2 RM 1:72 MasterCraft +inne


Roobert

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież też urodziłem się w Świdniku.

2. W tym wieku to ja mogę uciec co najwyzej z domu Smile

Ja przy przeprowadzce miałem 4 lata

3. Nie produkują od 1997

Ale pewnie wciąż je tam serwisują...

4. Przepraszam Roberta za OT ale w tym miejscu została obrazona moja "mała ojczyzna" a do tego mam prawo tylko ja Very Happy

Ja też przepraszam, ale to też moja "mała ojczyzna" i mam takie samo prawo ją obrażać...

 

Jutro może założę swój warsztat....

1. Ale od 16 lat Warszawiak jesteś

2. Rodzice nigdzie sie nie wybierają, albo raczej nigdzie ze mną

3. Oni nie serwisują, oni wariują, w wakacje prawie sie rozbił koło mojej chaty, oczywiscie z WSK ani mru mru na ten temat...

4. Nawet nie wiesz jak ta dziura wygląda

5. Tobie również życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam,

ciąg dalszy lepienia drobnicy. Teraz to tylko taka drobnica została, nie licząc wirnika głównego.

Wkleiłem przedni panel z wlotami do silników. Zrobiłem też baniaki i zastanawiam się jaka konfigurację dać:

1. po obu stronach zbiorniki,

2. po jednej stronie zbiornik a po drugiej wyrzutnia bomb OMAB,

3. po dwóch stronach OMAB.

Mi jakoś bardziej się podoba z samymi zbiornikami ale trochę jednak szkoda tak ciekawego elementu.

Oczywiście mocowanie samych zbiorników muszę wykonać od podstaw bo ani MasterCraft ani producenci dodatków nie przewidzieli tego elementu.

th_DSCN4056.jpg th_DSCN4057.jpg th_DSCN4058.jpg

Zająłem się też kołami. Przednie już są gotowe a tylne to taka sama jamka skurczowa jak stroju pokazał. Dlatego zalałem wszystko szpachlą i zeszlifuję na równo z oponą bo i tak blaszkowa felga jest mniejsza trochę i wpadała w głąb. W oryginale jest to praktycznie płaski element i wystaje lekko poza oponę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zdecydowałem, że model będzie miał tylko zbiorniki. Dorobiłem uchwyty na nie z 2 rodzajów drucika. Zajęło to sporo czasu żeby poskładać. Innymi rzeczami zrobionymi dziś to oczyszczenie żywicznych drzwi z nadlewek i błonek. Wykonałem także własną przednią szybę. Zrobiłem sobie najpierw szablon z kalki technicznej, odpowiednio go przycinałem aż uzyskałem to co chciałem. Potem nakleiłem na folii taśmę tamiya i odrysowałem kształt. wyciąłem, poprzycinałem gdzie trzeba i nożykiem wyciąłem okna. Rama będzie z taśmy. Na razie pomalowałem wewnętrzna stronę.

Pomalowałem też pierwszą warstwą białego tam gdzie ma być pas na kadłubie i ogonie.

th_DSCN4060.jpg th_DSCN4061.jpg th_DSCN4062.jpg

th_DSCN4063.jpg th_DSCN4064.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

I to mi się podoba! Solidne i kompleksowe przerabianie zestawu tak by wyglądał jak należy. Trudna to robota ale wg mnie bardzo przyjemna i warta poświęcenia czasu. Tamyie lub Dragonika można sobie skleić rach ciach dla relaxu po poważnym klejeniu A żeby mieć coś fajnego z polskich skrzydeł trzeba trochę się pomęczyć...

 

UWAGA! Nic nie mam do modelarzy klejących wyłącznie dobre i wysokiej jakości zestawy renomowanych firm!

 

Kibicuję i czekam na postępy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej nieobecności.

Najpierw były zajęcia na uczelni a wczoraj jak wreszcie miałem czas to laptop mi się sypnął i razem z serwisem, telefonicznie cały wieczór walczyłem z materią. Niestety poważna awaria i kurier zabiera w poniedziałek sprzęta do naprawy.

Mając teraz ograniczony dostęp do neta z kompa rodziców przedstawię co udało mi się zrobić.

Jest niewiele ale dopiero dzisiaj zacząłem cokolwiek dłubać.

pomalowałem pierwszą warstwą na pomarańczowo. Niezłe miałem rozterki co do koloru bo: w walkaroundzie na forum jest pomarańcz, na fotkach w necie jest bardziej w róż wpadający a na innych wyraźnie w czerwień. A żeby było jeszcze śmieszniej to instrukcja mówi żeby dać czerwień. ja jednak wybrałem pomarańcz bo wzoruje się na walkaroundzie. Kolorek to mieszanka 50/50 czerwieni H 82 i żółtego H 154. Oczywiście białe pasy zabezpieczone taśmą a okienka w nosie machnięte maskolem.

th_DSCN4098.jpg th_DSCN4099.jpg

Mało zdjęć bo mały postęp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji Mi-2 Intecha ten kolor opisany jest jako FS12197. Jego odpowiednik to Model Master Authentic 2022, który jest zdecydowanie pomarańczowy...

Zielony według Intecha to FS14109.

Intech może modeli rewelacyjnych nie robił , ale do barw i oznaczeń podchodził bardziej rzetelnie od Mastercrafta... tak myślę...

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

kadłub praktycznie pomalowany już jest. Wszelkie schodki między kolorami zostaną usunięte drobnym papierkiem. Model wymaga gdzieniegdzie drobnych poprawek ale jestem zadowolony z efektu. Teraz będę domalowywał i poprawiał gdzie trzeba i się lekko zwas:bip:e i zużyje.

th_DSCN4111.jpg th_DSCN4112.jpg th_DSCN4114.jpg th_DSCN4115.jpg th_DSCN4117.jpg

th_DSCN4118.jpg

makro strasznie wyciąga te schodki ale na żywo tego tak nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

nie jestem kibicem bo się nie interesuje piłką .

Dobra, dzisiaj porobiłem poprawki przy oknach i drzwiach oraz lekko zwashowałem model. Musi być trochę zużyty bo za czysto to nie może być . Model się świeci bo pod washem Sidolux położony.

th_DSCN4120.jpg th_DSCN4121.jpg th_DSCN4122.jpg

th_DSCN4123.jpg th_DSCN4124.jpg

Kolejnym etapem będzie oszklenie. Mam pomysł jak zrobić bez ramek. Mam jakieś opakowanie z przezroczystego dość sztywnego tworzywa i wytnę z niego okienka. Nie będę musiał używać fototrawionek. Szkło wtedy będzie równiutko z obrysem kadłuba. Ciężkie zadanie ale możliwe, bo tak robiłem szkła w nosie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koła są, szyby są, więc zaczynamy wykańczanie kadłuba. Długo się siłowałem z okienkami. Każde przycinane indywidualnie na miarę, pierwszy raz to robiłem i nawet fajnie wygląda. Na zbliżeniach jest trochę farfocli ale z normalnej odległości ich nie widać. Dorobiłem też druciki na goleniach podwozia, chyba to jest uziemienie. Przykleiłem też większość kalek. Zostały jeszcze te na belce ogonowej ale na razie nie będę ich dawał bo już się trudno obraca modelem. Trzeba uważać, żeby czegoś nie ułamać. Opony zeszlifowałem lekko, żeby było ugięcie pod ciężarem maszyny.

th_DSCN4125.jpg th_DSCN4126.jpg th_DSCN4127.jpg

th_DSCN4128.jpg th_DSCN4129.jpg th_DSCN4130.jpg

Mam zamiar okopcić trochę rury i kadłub spalinami. Jest wiele rzeczy, które bym trochę inaczej zrobił no ale cuż, człowiek uczy się na błędach.

edit: zapomniałem tej foty wrzucić.

th_Schowek01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja coś napiszę żebyś nie myślał że się nie interesuję :

 

Ładny....

 

(cóż za popis retoryki)

 

PS czekam na koniec ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny....

No normalnie zaskoczyłeś mnie tak rozbudowaną wypowiedzią

 

Jako, że nikt nic nie mówi to chyba się nadaje model, a może Wam się nie chce .

Posiedziałem, polepiłem. dodałem zbiorniki i drzwi. Teraz schnie bo przypadkowo ułamałem na jednym baniaku rureczkę i trzeba było od nowa ją zrobić . dorobiłem też prowadnicę na odsuwanych drzwiach bo zestaw tego nie przewidział. Muszę jutro lekko poprawić malowanie na zbiornikach i je lekko zwashować.

th_DSCN4132.jpg th_DSCN4133.jpg th_DSCN4134.jpg

th_DSCN4136.jpg th_DSCN4138.jpg

Śmigło się robi powoli. Wirnik ogonowy jest w trakcie malowania.

th_DSCN4139.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roobert dopracuj trochę szyby na dziobie (łączenie ich z kadłubem)bo psują efekt ładnie zapowiadającego się modelu.

Poza tym jest kilka nieścisłości w malowaniu (zwłaszcza przy szybie przedniej) ale myślę że jeszcze do zwalczenia

48d5cd8f2dcc4bb0med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzes nie wiem o co dokładnie chodzi z tymi nieścisłościami. Mocowanie szyby na środku na dole już poprawione, wczoraj na fotkach był jeszcze przed dopracowaniem. Więcej już raczej nie da się zrobić bo wklejona na amen jest i boję się, że bym rwaniem tylko pogorszył sprawę.

Co dziś zrobiłem: przemalowałem schodki do kabiny pilotów, dorobiłem jakąś antenę pod kadłubem (te 3 słupki i rozpięty drucik), dokleiłem pozostałe kalki (numer jest za mały, a nie miałem nic żeby go poprawić), pomalowałem wirnik.

Sory za fotki, ale ktoś z domowników zajumał mi sprzęta, a pod ręką został stary Kodak 2 Mpix i dlatego takie ciemnawe fotki wyszły, mimo że miałem dobre źródło światła. Niektóre mają jakiś dziwny kontrast.

th_100_7106.jpg th_100_7107.jpg th_100_7109.jpg

th_100_7110.jpg th_100_7112.jpg th_100_7113.jpg

th_100_7114.jpg

Teraz trzeba będzie wyczyścić go z różnych farfocli i resztek maskolu.

Budowa będzie kontynuowana za jakieś połtora tygodnia, ponieważ jutro z rana lecę do Dublina i co najwyżej będę zaglądał na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i dlatego takie ciemnawe fotki wyszły, mimo że miałem dobre źródło światła. Niektóre mają jakiś dziwny kontrast.

Nie rozumiem... masz chociażby darmowego IrfanView, w którym wszystko poprawisz. Kwestia chęci ;)

 

A model jest przecudny. Taki maluszek, bardzo mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem... masz chociażby darmowego IrfanView, w którym wszystko poprawisz. Kwestia chęci ;)

Mam ten program, trochę je w nim rozjaśniłem ale i tak fotki wyszły jakieś takie średnie. Ten aparat już po prostu jest bardzo stary i nie łapie wszystkiego jakby się chciało.

A model jest przecudny. Taki maluszek, bardzo mi się podoba.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Model jest wspaniały, aż mnie zatkało że z modelu za 15zł można zrobić takie cudo . Jestem wielkim miłośnikiem Mi-2. Chciałbym się zapytać bo nie wiedziałem że są blaszki do mi-2, gdzie takie blaszki można dostać i cena takich blaszek. Model jest tak śliczny że sam bym teraz takiego zrobił.

 

Podrawiam Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak,

ja użyłem 3 zastawów dodatków. Można je wszystkie dostać w Jadarze.

 

1. Żywice Airmo 72500 Mi-2T - 49,00zł

2. Blachy Part S72112 Mi-2 - 40,30zł

3. blachy part S72113 Mi-2RL/RM - 17,30zł

Są też zestawy do innych wersji śmigłowca.

Oczywiście jak widać nie wystarczą same dodatki. Trzeba trochę przerabiać, dorabiać aby to wyglądało bardziej przyjaźnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.