Skocz do zawartości

Scania 143 Streamline 6x2


Bodzio

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę czasu minęło od ostatniej aktualizacji, ale mam nadzieję, że nie skończyłeś jeszcze modelu

 

"Stety" albo niestety model jest jeszcze w takim stanie jak na ostatnich prezentowanych zdjęciach .

 

Skończę Iveco to skupie się w najbliższym czasie nad Trójeczką ,bo jest co poprawiać

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • Odpowiedzi 253
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tutaj też odświeżę nieco temacik ;)

 

Wczoraj coś mnie tknęło i pomalowałem trochę kabli-głównie te odstające. Te wzdłuż ramy boję się trochę pomalować

Niektóre "odstające" nie są jeszcze pomalowane :

 

2684512.jpg

2684513.jpg

 

Na końcu ramy chcę zamontować taką oto "nadbudówkę",oraz zderzak :

2684518.jpg

To jest na razie czysta prowizorka, jak dobrze wszystko sobie rozrysuje i zrobię odpowiedni szablon ,wytnę to w blaszce ryflowanej(oczywiście bez zderzaka)

2649526.jpg

 

W wnętrzu usunąłem to :

2684589.jpg

2684520.jpg

Teraz tylko kawałek plastiku ,szpachla i myślę że będzie się to jakoś prezentować

 

Będę jeszcze musiał poprawić mocowanie kabiny,ponieważ tył mi opada :

2684517.jpg

Szkoda że wcześniej tego jakoś nie zauważyłem

 

I takie tam dwie foteczki :

2684515.jpg

2684519.jpg

 

Dodam jeszcze że usunąłem te nieszczęsne kable za silnika , i myślę się do nich ponownie zabrać .

 

I to by było na tyle

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SS to złom,są dla przymiarki -fakt faktem są źle zrobione Mam nadzieje że zaopatrzę się w jakieś odlewy.

A zderzak czemu za wysoko ? Zależy jak kto montuje-przynajmniej tak mi się wydaje :

 

2684887.jpg

1965325.jpg -to akurat fotka modelu

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o przedni Bodzio Very Happy

Aha . Przyłożony tak jak jest to zaznaczone w instrukcji,być może lekko może być pochylany ku górze.

 

Chyba w nich nic nie zeszlifowałeś tylko dałeś obręcz.

Dokładnie

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na moje to 2 oś jest za nisko.

Stego co mi sie wydaje jest dobrze.A zresztą Bodzio miał chyba oryginalną rame ze scani wrecer więc małe prawdipodobieństwo, że jest za nisko.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to i Badur ma racje, musiałem tak ostatnią oś umiejscowić ,aby potem nadkola były jakoś w miarę prosto przymocowane do ramy-miałem je ciąć ,ale nie spodobały mi się "otwarte" nadkola Stąd tęż taki wybór

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Trochę się znowu pobawiłem z ramą:

 

2824650.jpg

2824648.jpg

2824654.jpg

2824659.jpg

 

W razie czego ,coś tam można zawsze zmyć jak by coś było nie "ten teges"

Przyjąłem że spód i wnętrze ramy będą brudne(zbiorniki powietrza czkają na pobrudzenie),a miejsca dostępne do umycia w realu, czystsze(głównie zewnętrzne części ramy).

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba, że to wina oświetlenia

Jak najbardziej,normalnie jest "soczyście" czerwony ,a nie tak jak na fotkach pomarańczowy Chyba że mówisz o "brudzie" to taki chyba w rzeczywistości jest

 

Aaa i przedni felunek to tylko do przymiarki tak?? Razz

 

Oczywiście że tak,jak że by inaczej

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Bodziu

Ładnie Ci to idzie jak będę brudził ramę to będę wiedział gdzie mam kuknąć ;) Ale jak się tak przyglądałem to zauważyłem, że drążek reakcyjny jest za długi i koła nie są do siebie równolegle ... Ale to może mi się wydaje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak się tak przyglądałem to zauważyłem, że drążek reakcyjny jest za długi i koła nie są do siebie równolegle

 

No deczko nie są równoległe .Wcześniej tego nie zaówarzyłem tak więc szkoda mi to psuć Ale w sumie tragedi nie ma

 

Dzięki za uwagę

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Niby nic ale ważne że do przodu.

Zakończenie ramy- 4 godziny wycięte z życiorysu :

DSC03147.jpg

DSC03146.jpg

DSC03142.jpg

DSC03144.jpg

DSC03145.jpg

 

Podest- pół godziny wycięte z życiorysu :

DSC03148.jpg

 

Pierwszy raz pracowałem z blaszką,więc nie wszystko jest idealne. Ale... Jestem zadowolony

 

P.S.

nie zaówarzyłem
Bodzio, ale my zauważyliśmy....

 

Teraz będę bardziej uważał

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakończenie ramy- 4 godziny wycięte z życiorysu :

 

Podest- pół godziny wycięte z życiorysu

Nie martw się, moja żona twierdzi, że mnie od dawna nie ma w życiorysie a blaszki palce lizać

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie martw się, moja żona twierdzi, że mnie od dawna nie ma w życiorysie Mr. Green

Dobre

 

Bodzio piszesz, że ponad 4 godziny mordowałeś się z blaszkami, ale opłacało sie

Efekt końcowy jest super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Pomalowałem parę kawałków wnętrza.

 

Deska rozdzielcza- powiem szczerze że pasek brązowy nie wyszedł zbyt idealnie ,zdjęcia też trochę wyolbrzymiają poszarpanie paska, ale lepie chyba tego zrobić bym jak na razie nie umiał . Chociaż przewiduje drobną kosmetykę i retusz pędzelkiem :

3266151.jpg

3266154.jpg

3266164.jpg

3266155.jpg

 

Podsufitka- w grubszej mierze już skończona. Pomalowana została kolorkiem beżowym jak cała reszta wnętrza ,brązowym ,czarnym matem(wnęka pułki) ,i połyskiem -coś na wzór koloru pianina Zostało jeszcze tylko dorobić CB radio,i pomalować lampki. :

3266157.jpg

3266160.jpg

 

No i na razie praca stoi.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.